Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Expedícia do Kabardsko-Balkarska za podivnými geologickými útvarmi

Kabardsko-Balkarsko alebo Kabardsko-balkarská republika je federálny subjekt, presnejšie republika Ruskej federácie. Nachádza sa na juhu európskej časti Ruska. Na juhozápade územia sa nachádzajú hrebene Veľkého Kaukazu s najvyšším vrchom Elbrus (5 642 m n. The post Expedícia do Kabardsko-Balkarska za podivnými geologickými útvarmi appeared first on OZ Biosféra. Kabardsko-Balkarsko alebo Kabardsko-balkarská republika je federálny subjekt, […]
Menej ako 1 min. min.

Kabardsko-Balkarsko alebo Kabardsko-balkarská republika je federálny subjekt, presnejšie republika Ruskej federácie. Nachádza sa na juhu európskej časti Ruska. Na juhozápade územia sa nachádzajú hrebene Veľkého Kaukazu s najvyšším vrchom Elbrus (5 642 m n. m.) smerom na severovýchod predhoria s krasovým reliéfom prechádzajúce do Kabardskej roviny.

Hora Chara-Chora sa nachádza v rokline Baksan v Kabardsko-Balkarsku neďaleko dediny Zajukovo. Výška útvaru je 1233 metrov.

Priame línie popraskanej horniny na povrchu Chara Chora aj v niektorých jej jaskyniach pripomínajú megalitické bloky alebo dosky vytvorené umelo.

Oficiálna veda informuje, že gravitačnou separáciou vznikli jaskynné pohoria, ktoré sa vyznačujú hladkými styčnými plochami. A to, čo vyzerá ako dosky, je tiež prirodzený geologický útvar – jednotky, ktoré sa v prírode vyskytujú vo veľkom množstve.

Hornina na zemskom povrchu sa v určitých smeroch štiepi a vytvára kamenné štruktúry, často nezvyčajného tvaru – takzvané úlomky. Sedimentárne horniny vo veľkých hĺbkach sú vo všeobecnosti monolitické telesá bez trhlín. Presnejšie povedané, sú uzavreté pod tlakom nadložných vrstiev. Na povrchu zeme sa počas zvetrávania rozdeľujú v určitých smeroch. Týmito smermi sú spravidla ložná plocha a na ňu kolmé najmenej dva systémy jednotlivých trhlín. Existujú však horniny, ktorých praskanie prebieha pod iným uhlom.

V dôsledku toho sa vytvárajú rôzne tvary: rovnobežník, doska, kváder, kosoštvorcový tvar atď. Veľkosť úlomku sa môže meniť v závislosti od zloženia a vlastností horniny.,,

Expedícia vedená Alexandrom Splošnovom

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

The post Expedícia do Kabardsko-Balkarska za podivnými geologickými útvarmi appeared first on OZ Biosféra.

Podporte SIA NEWS!

Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie