Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Falešní Ukrajinci ždímají štědrý rakouský sociální systém

Objevují se vlastně po celé Evropě: většinou neumí ani slovo ukrajinsky či rusky, ale mají zbrusu nový ukrajinský pas a umí neomylně zjistit, kde jim aktuálně pokvete pšenka. Nedávno se tyto kočovné skupiny přemístily z různých zemí zejména do Rakouska, kde byl dosud pro Ukrajince v rámci Evropy jeden z nejštědřejších sociálních systémů.  Nyní se […]
Menej ako 1 min. min.

Objevují se vlastně po celé Evropě: většinou neumí ani slovo ukrajinsky či rusky, ale mají zbrusu nový ukrajinský pas a umí neomylně zjistit, kde jim aktuálně pokvete pšenka.

Nedávno se tyto kočovné skupiny přemístily z různých zemí zejména do Rakouska, kde byl dosud pro Ukrajince v rámci Evropy jeden z nejštědřejších sociálních systémů.  Nyní se rakouská vláda rozhodla problém řešit.

Kam se skupinky negramotných kočovníků, kteří dosud obohacovali sousední Rakousko, přemístí nyní? A kolik jich je asi u nás?

Přicházejí do Rakouska, ale ne z válečných zón. Neumějí ani slovo ukrajinsky a od státu dostávají vše od plen až po rodinné přídavky. Nyní byla zřízena speciální jednotka, která má „Ukrajince“ vystopovat.

V posledních týdnech a měsících stále více odborníků v Rakousku bije na poplach: v Rakousku se hromadně objevují velké rodiny – údajně ze západní Ukrajiny, zejména ze Zakarpatské oblasti.

Vybaveni zbrusu novými pasy, ale většinou bez jazykových znalostí. „Nejsou to váleční uprchlíci, ale podvodníci,“ vysvětluje azylový koordinátor v Salcburku, který pracoval pro Červený kříž.

Jako zkušený velitel záchranářů zná triky, s nimiž mnozí z těchto takzvaných „uprchlíků“ parazitují na úkor rakouských daňových poplatníků.

Čísla jsou alarmující: jen v samotném Salcburku je nyní přibližně 90 procent žádostí o azyl tvořeno těmito pochybnými jedinci. Rakouští daňoví poplatníci financují tyto falešné Ukrajince obrovskými sumami peněz: na jedno dítě může přitéct až 250 eur ve státních dávkách.

U rodin s více dětmi je z toho velmi snadno až několik tisíc eur měsíčně. A to nejde jen o peníze na základní péči, ale také o dotace na bydlení, rodinné přídavky a další sociální dávky.

Mnozí z těchto takzvaných „Ukrajinců“ dovedli azylovou turistiku k dokonalosti: Nejprve pobírali sociální dávky v zemích jako je Francie nebo Španělsko, a pak se přesunuli do Rakouska, kde mohou využívat ještě štědřejší sociální dávky.

Ačkoliv jsou tyto stížnosti známy již dlouho, v Rakousku se téměř nesetkávají s žádnou reakcí. Zdá se však, že nová rakouská ministryně pro rodinu Claudia Plakolmová se rozhodla začít problém řešit.

Požaduje, aby všichni žadatelé o azyl dodržovali pravidla země. „Nemáme místo pro lidi, kteří zneužívají náš systém,“ řekla politička ÖVP. Pracovní skupina má nyní zajistit, aby bylo omezeno zneužívání rodinných přídavků a dalších sociálních dávek.

Lhůta pro pobírání přídavku na péči o dítě a rodinného přídavku se má v budoucnu zkrátit na pouhých šest měsíců.

To, co se děje v Rakousku, se nejspíš děje i u nás. Jen možná v menší míře, protože dávky jsou zde přece jen nižší.

Nicméně pokud je z Rakouska vyženou, pak půjdou rádi kamkoli, kde jim na ukrajinské pasy zajistí pohodlný pobyt.

Lze jen doufat, že se přednostně zaměří na Německo, kde jsou dávky o poznání vyšší než u nás…

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!

[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Podporte SIA NEWS!

Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie