Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

„Guľka za názor“, takto to nemôže fungovať. Reakcie slovenských politikov na atentát na Trumpa

www.slovanskenoviny.sk/rss Kam smeruje fanatický progresivizmus? Svet šokoval atentát na Donalda Trumpa, ktorý je najhorúcejším kandidátom na zisk kľúčov od Bieleho domu v novembrových prezidentských voľbách. K politickému násiliu sa na sociálnych sieťach vyjadrovali aj politici na Slovensku. Podstatné reakcie sme vybrali. Guľka za názor nemôže fungovať Politické súboje môžu byť tvrdé, ale nikdy nesmú navádzať verejnosť k […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Kam smeruje fanatický progresivizmus?

Svet šokoval atentát na Donalda Trumpa, ktorý je najhorúcejším kandidátom na zisk kľúčov od Bieleho domu v novembrových prezidentských voľbách. K politickému násiliu sa na sociálnych sieťach vyjadrovali aj politici na Slovensku. Podstatné reakcie sme vybrali.

Guľka za názor nemôže fungovať

Politické súboje môžu byť tvrdé, ale nikdy nesmú navádzať verejnosť k násilnostiam, konštatuje minister vnútra a líder strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok.

Nedávne útoky, či už doma alebo v zahraničí podľa neho ukazujú, aké nebezpečné môže byť podnecovanie extrémizmu. „Potrebujeme rozvážnych politikov a zodpovedné médiá, aby sme zabránili rozpadu demokracie a ochránili vôľu ľudí“, odkázal na sociálne sieti.

Varuje, že streľba na Trumpa je ďalšou výstrahou pre demokraciu. Tá znamená, že politické rozhodnutia robia ľudia vo volebných miestnostiach – nie so zbraňami na uliciach. Predstava, že ak nedokážem politického oponenta poraziť v demokratickom volebnom súboji, tak ho fyzicky zlikvidujem – je koniec demokracie a začiatok násilia, ktoré v minulosti neraz končilo občianskymi vojnami, upozornil minister.

Pripomenul, že sme to zažili pred dvoma mesiacmi na Slovensku, dnes to zažívajú priamo v “kolíske demokracie” – útok na demokraticky zvoleného premiéra alebo na topfavorita prezidentských volieb je útokom na samotnú demokraciu, myslí si Šutaj Eštok.

Vo voľbách, nie streľbou na ulici!

“Dôrazne odsudzujem streľbu na Donalda Trumpa počas jeho kampane a som hlboko znepokojený prerastaním násilia do politiky na celom svete. O svojom prezidentovi majú občania Spojených štátov, ale aj všetkých ďalších demokratických krajín sveta rozhodnúť vo volebných miestnostiach, a nie streľbou na uliciach,” napísal slovenský prezident Peter Pellegrini.

Progresívnu fanatickú ideológiu treba zastaviť

Milan Uhrík, europoslanec a šéf hnutia Republika poukázal na znepokojujúce fakty, a to, že práve „slniečkári strieľajú na konzervatívnych politikov nielen na Slovensku, ale už aj v Spojených štátoch“. Konštatoval, že ide o „vymyté mozgy“. Podľa Uhríka treba prísť s riešením a „tú ich sfanatizovanú progresívnu ideológiu treba naozaj zastaviť!“

Atentát na bývalého prezidenta USA je odporný akt a vďaka Bohu za to, že život Donalda Trumpa nevyhasol, vyjadril svoj názor minister Tomáš Taraba.

Konštatoval, že každý politik si zaslúži, aby o jeho politickom osude rozhodoval volič vo voľbách a nie atentátnici na uliciach. Politický boj by mal byť súbojom názorov a nie guliek. Zdôraznil tiež, že Spojené štáty patria medzi svetové veľmoci a celý svet vníma blížiace sa novembrové voľby ako determinujúce nielen pre USA, ale pre celý svet vo veľa oblastiach.

Anna Belousovová stručne konštatovala, že „ide do tuhého, zdochýňajúci kôň kope na všetky strany“.

Líder progresívcov, Michal Šimečka uviedol, že násilie v demokratickej politike nemá mať miesto. Vraj voči nikomu, ani voči tým, ktorí sami šíria nenávisť, čím relativizoval atak na Trumpa… Nikto, ani Robert Fico či Donald Trump si podľa Šimečku nezaslúžia, aby na nich kvôli ich politickým krokom a názorom strieľali. Tieto incidenty treba jednoznačne odsúdiť. Zároveň však nesmú byť zámienkou na zneužitie moci, ani na boj proti základným hodnotám demokracie, neodpustil si tendenčnú poznámku a prihrievanie progresívnej polievky.

Útok na Donalda Trumpa ostro odsúdil aj šéf SaS Branislav Gröhling. S protivníkom môžeme súperiť v názoroch či riešeniach, nikdy však nemôže zvíťaziť násilie. Násilie nesmie ovládnuť našu spoločnosť a myslenie, uviedol. Podobne ako progresívec Šimečka, si aj liberál Gröhling viac všímal obeť ako páchateľa a to, kto v skutočnosti hejtoval nenávisť voči Trumpovi. V náznakoch dokonca odkázal, že práve politici by si mali dávať pozor na útočnú rétoriku a vyhnúť sa nenávistným prejavom či podnecovaniu k agresivite.

Progresívna zámena obete a páchateľa

Dodajme, že to, čo Donald Trump kritizuje svojským štýlom liberálno-progresívne ideológie a politickú prax globalistov, presadzujúcich dogmy týchto rozvratných ideologických, často nezmieriteľných konštruktov ešte neznamená „šírenie nenávisti“, rovnako ako legitímna kritika ideologického konceptu multikulturalizmu vo forme masovej nelegálne migrácie. Tieto hodnotiace súdy tendenčne vynášajú práve nositelia nevraživosti, rozdeľovania spoločnosti a hlavní šíritelia nezmieriteľnej polarizácie a ideologizácie spoločnosti. Potom je už len krôčik k absolútnej forme fanatizmu – streľbe na názorového oponenta.

/ skspravy.sk /

Príspevok „Guľka za názor“, takto to nemôže fungovať. Reakcie slovenských politikov na atentát na Trumpa je zobrazený ako prvý na .

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie

Translate »