Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Hlavní témata příštího setkání v Davosu: Vzestup AI, čtvrtá průmyslová revoluce a vytváření digitálních koncentráků

Jako tradičně se i tentokrát bude hlavní setkání  Světového ekonomického fóra (WEF) konat v lednu. Klaus Schwab, který nová témata oznámil, to samozřejmě neuvedl slovy v titulku, ale politicky korektním slovníkem, který je jen zástěrkou výše uvedeného. Na minulém srazu byla hlavním tématem cenzura (ostatně, také Jourová tam předvedla své diktátorské tendence) a zdá se, […]
Menej ako 1 min. min.

Jako tradičně se i tentokrát bude hlavní setkání  Světového ekonomického fóra (WEF) konat v lednu. Klaus Schwab, který nová témata oznámil, to samozřejmě neuvedl slovy v titulku, ale politicky korektním slovníkem, který je jen zástěrkou výše uvedeného.

Na minulém srazu byla hlavním tématem cenzura (ostatně, také Jourová tam předvedla své diktátorské tendence) a zdá se, že i v rámci příštího srazu bude „boj proti dezinformacím“ jedním z čelních témat.

Mnohé odkazuje na nedávno přijatý „pakt budoucnosti OSN“ a to zejména co se zavádění digitální diktatury týká. Tedy bude prosazováno zavádění ID, digitálních očkovacích průkazů, CBDC, vytváření 15minutových – a zároveň i chytrých – měst a globální propojení všech nástrojů digitální diktatury.

Přesně to je onen „inteligentní věk,“ který zmiňuje Klaus Schwab. To jistě potvrdí i debaty, které budou na programu lednového zasedání.

Zakladatel Světového ekonomického fóra (WEF) Klaus Schwab oznamuje, že tématem výročního zasedání v Davosu v příštím roce bude „Spolupráce pro inteligentní věk.

Schwab to oznámil na blogu WEF agendy 24. září, kde také prohlásil:

Už jsme překročili práh inteligentního věkuJe na nás, abychom určili, zda to povede k budoucnosti větší rovnosti, udržitelnosti a spolupráci – nebo zda prohloubí již existující rozdíly .“ 

Schwab může prohlásit, že jsme nyní v Inteligentním věku, ale o jakém typu inteligence to vlastně mluví?

Jak uvidíme, tento Inteligentní věk je spíše o otupění lidstva a vzestupu chytrých technologií pro hromadné sledování a cenzuru, které omezují naše rozhodovací schopnosti.

„Inteligentní věk také mění to, jak žijeme. Města se stávají chytřejšími, senzory a umělá inteligence řídí vše od provozu až po spotřebu energie.

Tato chytrá města a inteligentní domy v nich nejsou jen efektivnější, ale jsou navrženy tak, aby byly udržitelnější, snižovaly emise uhlíku a zlepšovaly kvalitu života.“

Klaus Schwab, „Inteligentní věk: Čas pro spolupráci“, září 2024

Ve svém posledním příspěvku na blogu WEF  Schwab uvádí několik příkladů toho, jak umělá inteligence a automatizace překonávají lidské schopnosti.

Některé příklady, které Schwab uvádí, zahrnují:

Ve zdravotnictví systémy řízené umělou inteligencí předčí lidi ve prospěch pacientů
V zemědělství zemědělci využívají umělou inteligenci k optimalizaci výnosů plodin, zatímco výrobci používají inteligentní systémy ke zlepšení efektivity dodavatelského řetězce a snížení odpadu.
Finance, jedno z nejkonzervativnějších odvětví, je překonáno algoritmy řízenými umělou inteligencí, které předpovídají pohyby trhu s rostoucí přesností a rychlostí.

Opět vidíme, že Inteligentní věk je ovládán umělou inteligencí, zatímco lidská inteligence je potlačována.

„Inteligentní věk zásadně mění způsob, jakým komunikujeme – jak mezi sebou navzájem, tak se světem kolem nás.“

Klaus Schwab, „Inteligentní věk: Čas pro spolupráci“, září 2024

Kromě toho, že města jsou díky senzorům a umělé inteligenci chytřejší, Schwab říká, že nás umělá inteligence sbližuje ve virtuálních prostorech a navždy mění způsob, jakým spolu komunikujeme.

Například: „Umělá inteligence posouvá okamžitou a globální komunikaci na další úroveň a umožňuje překlady napříč jazyky v reálném čase.“

To zní hezky, ale také to znamená, že se lidé nebudou učit nové jazyky, ale jednoduše použijí překladače AI, které jsou den ode dne chytřejší, zatímco my lidé jsme stále hloupější.

Další způsob, kterým Inteligentní věk snižuje lidskou inteligenci a zároveň narušuje naše rozhodování, souvisí s tím, k jakým typům informací máme povolen přístup.

„Platformy řízené umělou inteligencí již začínají zprostředkovávat velkou část naší komunikace, ať už prostřednictvím algoritmů sociálních médií, které rozhodují o tom, jaký obsah uvidíme nebo virtuálních asistentů, kteří spravují naše plány a interakce.“

Klaus Schwab, „Inteligentní věk: Čas pro spolupráci“, září 2024

Díky platformám zprostředkovávajícím naši komunikaci a cenzurujícím obsah, který není v souladu s narativy pocházejícími od nevolených globalistických byrokratů, je velká část našeho lidského rozhodování delegována na veřejné a soukromé subjekty a jejich algoritmy.

Schwab říká:

Jak se tyto systémy stanou sofistikovanějšími, budou stále více utvářet tok informací ve společnosti a vyvolávat důležité otázky ohledně zaujatosti a dezinformací .

Jak delegujeme více rozhodování na algoritmy, riskujeme prohloubení sociálních rozdílů, pokud jsou systémy navrženy bez spravedlnosti, začlenění a pochopení toho, co v jejich jádru znamená být člověkem.“

Řešení zakladatele WEF jsou přesně to, co byste očekávali od celoživotního nevoleného globalisty s klamy technokratické vznešenosti – více partnerství veřejného a soukromého sektoru, fúze korporací a státu, korporativismus a fašismus v globálním měřítku.

„S příchodem Inteligentního věku jsme konfrontováni jak s bezprecedentními příležitostmi, tak s bezprecedentními riziky. Abychom prošli touto novou érou zodpovědně, potřebujeme koordinované globální úsilí napříč všemi sektory společnosti,“ napsal Schwab.

Nyní, když jsme viděli, jak vypadá tento „Inteligentní věk“, který sám Schwab vymyslel, se podívejme, jak tuto myšlenku formuloval a rozšířil.

„Vstupujeme do Inteligentního věku, éry daleko za hranicemi samotných technologií. Jde o společenskou revoluci, která má moc pozvednout lidstvo – nebo ho dokonce rozbít“

Klaus Schwab, „Inteligentní věk: Čas pro spolupráci“, září 2024

Pokud se vrátíme k letošnímu summitu světových vlád, který se konal v Dubaji v únoru, Schwab pronesl projev, ve kterém řekl, že Inteligentní věk je přechodem od průmyslového věku k novému úsvitu lidské civilizace poháněné technologiemi z takzvané „čtvrté průmyslové revoluce,“ což je další termín, který Schwab vytvořil v roce 2016.

Nyní nehovoříme jen o čtvrté průmyslové revoluci; mluvíme o přechodu lidstva do nové éry, která se nevyznačuje pouze technologickými změnami nové éry, kde bude mít lidstvo mnohem více příležitostí a možností,“ řekl Schwab ve svém projevu na Summitu světových vlád nazvaném „Civilizace zítřka: Postaveno k selhání nebo vzestupu?

Je to přechod. Poprvé jsme přešli asi před sto lety od zemědělské společnosti k průmyslové společnosti, ale dnes mluvíme o přechodu do toho, co bych nazval ‚Inteligentní věk,‘“ dodal.

Schwab pak vyprávěl příběh o tom, jak zadal svou myšlenku inteligentního věku do ChatGPT, který by posílil jeho ideologii.

Podle Schwaba mu ChatGPT řekl:

Při představě budoucnosti poháněné technologiemi čtvrté průmyslové revoluce vidíme NOVÝ úsvit lidské civilizace – takový, který harmonizuje technologii s nejhlubšími potřebami a aspiracemi lidstva .

Tato mise se odehrává ve společnosti, kde se umělá inteligence, robotika, internet věcí, 3D tisk, genetické inženýrství a kvantové výpočty stávají základy našeho každodenního života, a přesto jsou vedeny hlubokým respektem k lidským hodnotám, kreativitě a přírodnímu světu.

V tomto novém inteligentním věku není technologie pouze nástrojem nebo rozšířením lidských schopností; je partnerem při utváření světa, kde má každý jednotlivec příležitost dosáhnout svého plného potenciálu.“

Zde vidíme samotného Schwaba, jak se opírá o technologii, aby posílil svůj pohled na svět.

Jak krmí algoritmus svými globalistickými ideologiemi, algoritmus je stále sofistikovanější a ve velmi blízké budoucnosti může chrlit stejnou rétoriku vůči nic netušícím uživatelům.

„Je nezbytné, abychom vedle technologické inteligence rozvíjeli environmentální, sociální a geopolitickou inteligenci“

Klaus Schwab, „Inteligentní věk: Čas pro spolupráci“, září 2024

Schwab má vzorec opakování a recyklace frází, které aplikuje na různé „výzvy,“ ať už skutečné nebo vnímané.

Pokud se například vrátíme do června 2020, Schwab řekl, že pandemie představuje „vzácné, ale úzké okno příležitosti ke spuštění velkého resetu.“

Nevolený globalista znovu řekl totéž o takzvaném Inteligentním věku.

Okno příležitostí je úzké, ale díky kolektivnímu jednání a odpovědnému vedení můžeme využít potenciál této nové éry a vybudovat svět, z něhož bude mít prospěch celé lidstvo,“ napsal Schwab ve svém posledním příspěvku na blogu.

Výroční zasedání WEF, které proběhne příští rok v lednu v Davosu, nazval „Spolupráce pro inteligentní věk“ poté, co poprvé představil myšlenku na summitu světových vlád.

Přesně totéž udělal v roce 2022, když prohlásil: „Historie je skutečně v bodě obratu.

Schwab 30. března 2022 na Summitu světové vlády řekl:

„Historie je skutečně v bodě obratu. Zatím neznáme úplný rozsah a systémové a strukturální změny, které nastanou. Víme však, že globální energetické systémy, potravinové systémy a dodavatelské řetězce budou hluboce ovlivněny.“

O dva měsíce později uspořádalo WEF výroční zasedání v Davosu na témaHistorie v bodě obratu.

Tento takzvaný Inteligentní věk je dalším termínem vytvořeným Klausem Schwabem a má stejnou rétoriku velkého resetovacího programu, jako je požadavek celospolečenského přístupu k udržitelnosti, spravedlnosti a zajištění toho, aby nikdo nezůstal pozadu v tomto novém digitálním gulagu poháněném čtvrtou průmyslovou revolucí.

Ohodnoťte tento příspěvek!

[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Podporte SIA NEWS!

Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie