Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Je jadrový boj medzi Macronom a Putinom nevyhnutný? Nízka intenzita jadrovej vojny by viedla k eskalácii

www.slovanskenoviny.sk/rss Vypuknutie ukrajinského konfliktu odhalilo znepokojivú servilnosť západných krajín, ktorá sa premietla do straty rozhodovacej právomoci európskych inštitúcií a ich totálnej podriadenosti geopolitickému diktátu Spojených štátov, čím sa Francúzsko stalo irelevantnou mocnosťou novej kartografie, geopolitika studenej vojny 2.0. Macronovo myslenie by však bolo strnulé a nenapraviteľné, pretože neberie do úvahy opačné dôvody a iba zbiera […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Vypuknutie ukrajinského konfliktu odhalilo znepokojivú servilnosť západných krajín, ktorá sa premietla do straty rozhodovacej právomoci európskych inštitúcií a ich totálnej podriadenosti geopolitickému diktátu Spojených štátov, čím sa Francúzsko stalo irelevantnou mocnosťou novej kartografie, geopolitika studenej vojny 2.0.

Macronovo myslenie by však bolo strnulé a nenapraviteľné, pretože neberie do úvahy opačné dôvody a iba zbiera údaje alebo znaky, ktoré potvrdzujú predsudok, aby ho premenili na presvedčenie, takže všetko nasvedčuje tomu, že Macron by bol odhodlaný viesť Európu tým, že sa osobne zaviaže. k neochvejnej podpore ukrajinského ľudu a prinúteniu NATO do otvoreného konfliktu s Putinovým Ruskom.

A tak, keďže sú USA ponorené do predvolebnej kampane pred novembrovými prezidentskými voľbami, Francúzsko, Poľsko a Spojené kráľovstvo by boli trojzubcom, ktorý si globalisti vybrali, aby v lete budúceho roka implodovali ukrajinský front a vyvolali následný vstup NATO do otvoreného konfliktu. s Putinom znovuzvoleným Ruskom do roku 2030.

Vstup NATO do ukrajinskej vojny?

Ukrajinský konflikt by znamenal návrat k studenej vojne medzi Ruskom a Spojenými štátmi a návrat k doktríne zadržiavania, ktorej základy odhalil George F. Kennan vo svojej eseji „Zdroje sovietskeho správania“, publikovanej v časopise Foreign Affairs v roku 1947 a ktorého hlavné myšlienky sú zhrnuté v citáte

“Sovietska moc je nepriepustná pre logiku rozumu, ale veľmi citlivá na logiku sily.”

Poľský prezident Andrzej Duda teda uviedol, že jeho krajina je „ochotná prijať jadrové zbrane“ od spojeneckých krajín na svojom území, čo dostalo tvrdú a ráznu odpoveď z Moskvy, keď varovala, že „umiestnenie tohto typu zbraní v Poľsku urobí z tejto krajiny prioritný cieľ ruského vojenského plánovania.

Rovnako vo vyhlásení ruského ministerstva zahraničných vecí Rusko varovalo, že „príchod stíhačiek F-16 na Ukrajinu bude vnímaný ako nosiče jadrových zbraní a tento krok USA a NATO budeme považovať za zámernú provokáciu, “ pričom zároveň obviňuje Západ z otvorenej podpory ukrajinských sabotážnych akcií na ruskom území a z toho, že Kyjevu dodáva britské a francúzske rakety dlhého doletu, ako aj nové americké ATACMS, ktoré môžu zasiahnuť ruské územie.

V rámci dynamiky akcie a reakcie typickej pre nový scenár studenej vojny 2.0 Putin nariadil ozbrojeným silám svojej krajiny, aby na južnej hranici s Ukrajinou vykonali manévre s taktickými jadrovými zbraňami. Podobne Putin varoval, že „použitie zbraní Ukrajinou proti ruskému územiu by mohlo viesť k veľmi vážnym problémom“ a v reakcii na to „Moskva by mohla poskytnúť zbrane dlhého doletu tretím stranám na útoky na západné ciele“.

Ignorujúc tieto varovania, v televíznom rozhovore pre kanály France 2 a TF1 Macron oznámil, že Francúzsko „poskytne Ukrajine stíhačky Mirage 2000-5 a vycvičí pilotov a brigádu 4 500 ukrajinských vojakov, ktorých vyzbrojí, vycvičí a bude požičať zbrane.” To tiež zopakoval: „Ukrajine by malo byť umožnené použiť zbrane poskytnuté jej západnými spojencami na útoky na ruské vojenské ciele a na neutralizáciu bodov, z ktorých je krajina napadnutá.

Súčasnou prioritou Paríža by podľa jeho ministra obrany Sebastiana Lecornu bolo dodávať Zelenskému high-tech presne navádzané bomby AASM a pokročilé delostrelecké diely, ako aj výroba 40 jednotiek výkonnej francúzskej riadenej strely SCALP.

Macron a jadrová šabľa

Macron, etablovaný ako „bojovník obrany západných hodnôt pred ruským barbarstvom“, by bol jediným európskym lídrom ochotným použiť „jadrovú šabľu“ tvárou v tvár Putinovým hrozbám „použiť jadrovú silu v prípade ohrozenia integritu Ruska“. Hoci zodpovednosť za ozbrojené sily majú podľa francúzskej ústavy z roku 1958 spoločne prezident a predseda vlády, dekrét z roku 1962 pripisuje prezidentovi iba možnosť povoliť použitie jadrových zbraní.

Pripomeňme si, že „Force de Frappe“ sa zrodila v roku 1960 ako dôsledok vyhlásenia Piatej Francúzskej republiky generálom De Gaullom. A bol koncipovaný ako jeden z kľúčových prvkov ekonomickej, diplomatickej a vojenskej nezávislosti krajiny od dvoch svetových veľmocí v konflikte (USA a ZSSR).

Za Sarkozyho sa francúzsky atómový arzenál zredukoval na súčasných 290 jadrových hlavíc a časť svojej sily zakladá na použití balistických jadrových ponoriek (SLBM), pričom raketa M51 má najväčší dosah s doletom 9 km a zahŕňa aj bombardéry, pozemné a námorné rakety s vysokorýchlostnými jadrovými raketami Air-Sol Moyenne Portée (ASMP) stredného doletu.

Francúzsky minister obrany Sébastien Lecornu v tejto súvislosti potvrdil, že „prvý skúšobný výstrel novej nadzvukovej jadrovej strely vzduch-zem krátkeho a stredného doletu“ známej ako ASMPA-R bol úspešne odpálený z lietadla Rafale strategických vzdušných síl (FAE) nad francúzskym územím a má dolet 500 kilometrov a dokáže prepraviť jadrové nálože s hmotnosťou 300 kiloton.

Smerom k jadrovej vojne nízkej intenzity?

Vzhľadom na to, že Macron aj Putin trpia takzvaným Pontiovým syndrómom, ktorý spočíva v „skreslení vnímania nebezpečenstva, ktoré by malo pôvod v nadbytku adrenalínu postihnutého“, ani jedného z nich to neodradí. Práve naopak, takže konflikt by mohol vyvrcholiť jadrovou vojnou nízkej intenzity s použitím taktických jadrových zbraní.

„Nestrategické“ jadrové zbrane, tiež známe ako „taktické jadrové zbrane“, podľa Iniciatívy pre jadrovú hrozbu (NTI), z ktorých by Rusko malo asi 1 800 hlavíc a NATO by malo rozmiestnených 250 hlavíc v Európe, by boli hlavice určené na používajú sa na obmedzenom bojisku, napríklad na zničenie kolóny tankov alebo bojovej skupiny lietadlových lodí, ak sa používajú na mori, a preto sú známe aj ako „nízky výkon“.

Avšak podľa Union of Concerned Scientists simulácia americko-ruského konfliktu na Princetonskej univerzite, ktorý sa začína použitím taktickej jadrovej zbrane, predpovedá „rýchlu eskaláciu, ktorá by si vyžiadala viac ako 90 miliónov mŕtvych a zranených“. Začiatok jadrového konfliktu nízkej intenzity by sa mohol zvrhnúť na rozsiahly jadrový požiar s katastrofálnymi následkami pre ľudstvo.

Germán Gorraiz Lopez /skspravy.sk

Príspevok Je jadrový boj medzi Macronom a Putinom nevyhnutný? Nízka intenzita jadrovej vojny by viedla k eskalácii je zobrazený ako prvý na .

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie