Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Klimaalarmistické lži: Velký podvod s větrnými turbínami

Každý kdo se tématu větrných elektráren věnoval poněkud detailněji, zjistí, že jde o nejméně ekologický způsob výroby elektřiny. Je tedy zarážející, že právě větrná energie je v popředí zájmu klimatických alarmistů, kteří ji zcela lživě propagují jako „čistou.“ Přitom větrníky jsou neekologické již při jejich výrobě, nemluvě o provozu, kdy mimo jiné vydávají pro zdraví […]
Menej ako 1 min. min.

Každý kdo se tématu větrných elektráren věnoval poněkud detailněji, zjistí, že jde o nejméně ekologický způsob výroby elektřiny. Je tedy zarážející, že právě větrná energie je v popředí zájmu klimatických alarmistů, kteří ji zcela lživě propagují jako „čistou.“

Přitom větrníky jsou neekologické již při jejich výrobě, nemluvě o provozu, kdy mimo jiné vydávají pro zdraví lidí i zvířat škodlivý infrazvuk, a šíří neméně škodlivé chemikálie.

Větrné turbíny také znečišťují vodu i půdu v širokém okolí, což vede k neúrodě a různým zdravotním problémům lidí či dalšímu úhynu zvířat

V okolí větrných elektráren jsou decimovány celé populace ptactva, užitečného hmyzu, vodních živočichů i netopýrů. V některých místech dokonce větrníky zlikvidovaly celá hnízdiště, která se tam nacházela po staletí.

Kvůli větrným elektrárnám jsou káceny stamiliony stromů, jen v malém Skotsku jich za několik let vykáceli 16 milionů, kolik jich asi padlo za oběť v mnohem větším Německu?

Pokud pak dojde k havárii, důsledky jsou často katastrofální, pro okolí jde o nesmírnou ekologickou katastrofu a v případě, že k nehodě dojde třeba na poli, celá úroda musí být kvůli kontaminaci zlikvidována.

Větrníky jsou však neekologické i po konci své životnosti, kdy se listy turbín často zaorávají od země.

V USA, kde již celou klimatickou agendu otevřeně prohlásili za podvod, se nyní o škodlivosti větrných elektráren hovoří zcela otevřeně.

Předchozí Bidenova administrativa se snažila ve velkém dohnat EU s jejím Green Dealem a zejména ve státech vedených demokraty rostly větrné turbíny a lesy solárních panelů jako houby po dešti.

Mnohde si tato politika bere daň jak na ekologii, tak na zhoršení životních podmínek obyvatel.

Mediální osobnost a bývalý pracovník Trumpovy kampaně Steve Cortes zveřejnil video, které odhaluje nedostatky používání větrných turbín jako zdroje energie, které nazývá „větrný podvod.“

Natáčel v Novém Mexiku, které vyrábí 38 % své elektřiny z větru, a odhalil, že větrné turbíny stále potřebují ke svému fungování ropu a jsou špatné pro životní prostředí, zejména pro zvířata.

Studie odhadují, že kvůli nim v USA ročně zemře 140 000 až 679 000 ptáků.

„Je to jeden gigantický, drahý podvod,“ řekl Cortes. „Na tom není nic čistého, protože způsobují znečištění,“ uvedl.

Ukázal klip ze seriálu Landman, který se stal virálním a v němž herec Billy Bob Thornton začal mluvit o větrných turbínách. „Vlastní je ropné společnosti,“ řekl Thornton.

Řekl, že potřebují hodně oleje pro mazání a zazimování. „Navíc za 20 let své životnosti nevykompenzuje uhlíkovou stopu jeho výroby.“ Thornton vyjmenoval několik položek ve společnosti, které potřebují ropu, od každodenních produktů až po silnice.

Cortes řekl, že jediná věc, ve které se Thornton mýlil, bylo tvrzení, že nám dojdou fosilní paliva dříve, než budeme schopni plně přejít na čistou energii.

Paul Gessing z Nadace Rio Grande v Novém Mexiku hovořil s Cortesem o tomto dilematu. Řekl, že národ Navajo vydělává peníze ze svých zásob zemního plynu, ale bohužel se zákonodárci snaží tento pro ně výnosný podnik ukončit.

Gessing řekl, že větrné turbíny mají zničující dopad na životní prostředí a zanechávají obrovskou stopu.

Cortés kritizoval oligarchy jako Al Gore, kteří generačně zbohatli na tom, že nám prodali tento obrovský mýtus. Vysvětlil, že vítr je z definice nespolehlivý, a to i na těch největrnějších místech na planetě, která mají tendenci být geograficky velmi daleko od největších energetických potřeb.

Cortés řekl, že vítr nemůže sloužit jako jediný zdroj energie nebo dokonce jako primární zdroj, vždy jde o uhlí nebo zemní plyn pro výchozí systém.

USA v současné době získávají 10 % své energie z větrných turbín. „V zemích, kde jsou na nich více závislí, platí za energii přes střechu,“ řekl Cortes.

Zde by bylo dobré připomenout, že to platí pro mnohé evropské země, včetně Německa, které nadále podíl větrné energie na celkovém mixu zvyšuje, což může mít dopad nejen na našeho západního souseda, ale na celý středoevropský prostor, který je energeticky propojený.

Myron Lizer, bývalý viceprezident národa Navajo a podporovatel Donalda Trumpa, který vystoupil na Republikánském národním sjezdu v roce 2020, hovořil s Cortesem o své frustraci z toho, že se zákonodárci snaží odstranit zemní plyn v rezervaci.

Poznamenal, že domorodí Američané podporovali Trumpa před Kamalou Harrisovou jako prezidentkou. Průzkum společnosti Edison Research (NBC News) zjistil, že 68 % indiánů volilo Trumpa ve srovnání s 31 %, kteří si vybrali Harrisovou.

Lizer uvedl, že rezervace má zásoby uhlí na 100 let.

Vysvětlil: „Většina lidí si ve skutečnosti neuvědomuje, že všechny tyto projekty jsou dotovány, že? A na tomhle světě není nic zadarmo, takže to někoho něco stojí.“

Cortes zdůraznil, že potřeba energie stále roste a „cválá nahoru exponenciálním tempem – datová centra, AI, blockchain – všechny tyto avantgardní špičkové technologie.“

Varoval: „Nikdy neporazíme Čínu v umělé inteligenci, pokud se budeme nadále honit za touto fantazií o takzvané čisté energii z větru.“

Cortés řekl, že pod našima nohama jsou doslova oceány fosilních paliv, zejména zemního plynu. Postavil do kontrastu cenu za kilowatthodinu uhlí s větrem.

„To první se nikdy nemění, protože nabídka je téměř neomezená a je předvídatelná, daleko do budoucnosti. Zatímco vítr je temperamentní, nepředvídatelný a přerušovaný, a to i v těch nejlepších scénářích.“

Odmítl klimatické alarmisty. „Klimatická hysterie je masivně nafouknutá a Země není ani křehká, ani v problémech.“ Řekl, že zvýšení CO2 přichází po zvýšení teploty – ne naopak, jak tvrdí klimatičtí alarmisté.

„Pokud jde o oblasti po celém světě, které hoří, „jejich počet neustále klesá již více než sto let a nemá to nic společného s klimatem.“ Řekl, že povrchová teplota vzduchu má téměř nulový vliv na teplotu rozlehlých, hlubokých oceánů.

Cortés řekl, že odborníci věří, že nedávná obří vlna mrtvých velryb vyplavených na východní pobřeží Ameriky pramení z toho, že tyto turbíny jsou umístěny v moři, kde jejich hluk a narušení způsobují zmatek mořskému životu.

Elisa Martinezová, která kandidovala do Kongresu v Novém Mexiku, řekla Cortésovi: „Stali jsme se druhým největším státem produkujícím ropu v zemi.“

Kritizovala demokratické vedení ve státě. „Máme obrovské zásoby zemního plynu, uhlí a dalších přírodních zdrojů, které by mohly být využity k vyvedení státu z chudoby, ale místo toho vidíme tuto radikální levicovou politiku naší guvernérky Michelle Lujan Grishamové.“

Martinezová řekla, že problémy se objevily se státním zákonem o energetické transformaci z roku 2019, který je podobný Green Dealu. Řekla, že je to podvod a je to způsob, jak může levice znovu vstoupit a převést všechny do závislosti na vládě.

Řekla, že to vytlačuje nezávislé producenty ropy z podnikání. Rodinné podniky, které fungují již mnoho let, opustily stát. „Levice dává moc velkým korporacím, aby ovládly tento průmysl,“ řekla.

Cortés řekl, že větrná energie je největším zdrojem obnovitelné energie v USA a v loňském roce větrná a solární energie dohromady poprvé překonaly uhlí ve výrobě elektřiny, přičemž větrná a solární energie vyráběla 17 % oproti 15 z % uhlí.

Ale neočekávejte, že klimaalarmisté budou v této otázce upřímní. Ignorují stovky tisíc ptáků zabitých větrnými turbínami a místo toho křičí na protest poté, co raketa Elona Muska loni poškodila devět hnízd pobřežních ptáků.

Ironií je, že Muskův cíl je podobný, zachránit planetu tím, že přesune lidstvo na Mars, ale protože je Trumpovým podporovatelem, musí útočit na jeho ekologické podniky stejně, jako se nyní pokrytecky zaměřují na jeho Tesly.

Ohodnoťte tento příspěvek!

[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Podporte SIA NEWS!

Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie