Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Kontrolované víťazstvo. Presilovky nám proti Poliakom nešli, teší však čisté konto i gól prvej formácie

Slovenskí hokejisti potvrdili úlohu favorita a vo štvrtom vystúpení na tohtoročných MS dokázali v Ostrave zdolať outsidera z Poľska 4:0. Naši severní susedia, ktorých vedia slovenský kouč Róbert Kaláber, nedostali náš tím príliš do úzkych, v zápase sme však mali viacero hluchých herných úsekov. Celkovo sme však duel kontrolovali. Slováci sa dlho s Poľskom trápili, upokojili ich až dva […]
Menej ako 1 min. min.

Slováci sa dlho s Poľskom trápili, upokojili ich až dva rýchle góly v závere

„Asi najlepšie nám vyšli prvá tretina, mali sme dobrý vstup. V prostrednej tretine sme trošku poľavili a Poliaci sa osmelili. Hra sa teda vyrovnala. Stále sme však mali navrch. Škoda, že nám dnes nešli presilovky, z ktorých sme vôbec nedali gól. Ale aspoň sme prikrášlili skóre ku koncu zápasu dvoma presnými zásahmi,“ zhodnotil pre HN duel bývalý reprezentant a olympionik Richard Šechný.

Podľa niekdajšieho robustného zakončovateľa, ktorý v sezóne 2006/2007 odohral aj štyri duely za poľský celok Podhale Nowy Targ, si Ramsayho družina v stredu večer v Ostravar aréne splnila svoju trojbodovú povinnosť. A hoci herne to nebolo vždy úplne oslnivé, do ďalších stretnutí si treba vziať pozitíva.

Slovenský tréner Poľska pre HN: Varšava nemá ani tím, hokej sa tu dostane do športových správ raz za mesiac

„Určite pomôže nášmu brankárovi (Hlavajovi) do ďalšieho priebehu šampionátu čisté konto. To vždy poteší. A je to odmena aj pre obranu,“ dodal ešte svoje postrehy Šechný.

Plusom je tiež, že sa konečne strelecky presadila naša elitná formácia. Na 3:0 totiž v 58. minúte zvyšoval Peter Cehlárik po dobrej práci Juraja Slafkovského. Náš tím potrebuje, aby to triu Cehlárik – Hrivík – Slafkovský gólovo sypalo.

Najbližšie sa naši reprezentanti predstavia v zápase až v sobotu večer, kedy budú čeliť Francúzom. Naopak, Poliaci zostávajú s jediným bodom na chvoste tabuľky a ich nádej na záchranu v elitnej divízii sa pomaly vzďaľuje.