Search in content
Post Type Selectors
Menu

Máme medailistov Čokotretry aj limitárov na Európu i svet

V Malackom hlase sme opäť dali veľký priestor atletike, a opäť oprávnene. Naši atléti majú dve medaily z československého finále Čokoládovej tretry, máme dvoch limitárov na majstrovstvá Európy dorastu, jednu limitárku na majstrovstvá sveta juniorov, 18 medailí z majstrovstiev kraja a veľa ďalších úspechov. Čokoládová tretra             Vďaka úspechom v národnom kole Čokoládovej tretry sa štyria naši atléti prebojovali do československého […]
Menej ako 1 min. min.

Čokoládová tretra

Vďaka úspechom v národnom kole Čokoládovej tretry sa štyria naši atléti prebojovali do československého finále, ktoré sa každoročne koná ako súčasť slávneho medzinárodného mítingu Zlatá tretra v Ostrave.

V slovenskom finále v Košiciach na 300 m vyhrala Mia Šimková pod hlavičkou CVČ Kúty, ktorá však trénuje v AC Malacky. Víťazom na 300 m medzi chlapcami bol Erik Alexander Šimek, žiak športovej triedy ZŠ Záhorácka. Tretia v hode vortexom bola Júlia Januš, takisto žiačka ZŠ Záhorácka. Z 5. miesta v behu na 200 m do Ostravy postúpila aj žiačka cirkevnej školy Bianka Boráková.

V Ostrave sa najskôr konalo semifinále rozbehy, z ktorých sa Mia a Erik Alexander prebojovali do „veľkého“ finále. Bianke uniklo finále o 24 stotín sekundy, pričom obsadila 10. miesto z 38 semifinalistiek. V semifinále vortexu skončila Júlia na 20. mieste z 39 súťažiacich.

Oba naše 11-ročné talenty zvládli svoje finálové behy vynikajúco a dostali sa na stupne víťazov. Erik Alexander bol druhý, Mia tretia. Úspech detí zo Záhoria doplnil Oliver Pavlovič z CVČ Kúty, ktorý skončil na 4. mieste v behu na 100 m.

Slezáková splnila svetové limity

V 2. kole atletickej ligy v Banskej Bystrici zabehla Rebecca Slezáková 100 m prekážok za 13,93 s, čím sa kvalifikovala na augustové majstrovstvá sveta juniorov v Peru. Rebecca splnila aj limit na 400 m prekážok, čo znamená, že ju pravdepodobne v Južnej Amerike čaká dvojštart. Okrem toho sa chystá splniť svetový juniorský limit aj v sedemboji.

Volek a Boškovič majú limity na ME

V 1. kole dorasteneckej ligy v Dubnici zvíťazil Adam Boškovič na 400 m prekážok v čase 54,87s, čím splnil limit na majstrovstvá Európy dorastu. Limit splnil aj Teo Volek (55,15 s, 3. miesto). V tejto disciplíne splnili limit už štyria slovenskí pretekári, ale na ME sa môžu kvalifikovať len dvaja, takže boje o nomináciu pokračujú. Teo už má splnený limit aj na 110 m prekážok a hladkých 400 m. S trénerom Petrom Filipom budú stáť pred dilemou, aké disciplíny si vybrať, aby na ME uspeli čo najlepšie. Blízko k limitu mal aj Alex Houndjo v trojskoku. Skočil 13,95 m, pričom limit je 14,10 m. Adam medzitým svoj limit potvrdil, tentoraz na Zlatej tretre v Ostrave. Jeho čas zároveň znamenal zlepšenie osobného rekordu 54,80 s.

P-T-S

Krajské kolo Detskej PTS v kategórii mladšieho aj staršieho žiactva vyhrali tímy AC Malacky, pričom starší postúpili do celoslovenského finále v Banskej Bystrici. Tam sa prebojovalo 16 najlepších tímov z celej republiky, ktorí súťažili v 6 disciplínach: skok do diaľky z miesta štafetovou formou, 6-minútový vytrvalostný beh, prekážkový beh, štafeta, hod medicinbalom vzad cez hlavu zo stoja a hod raketkou. Naše družstvo v zložení Erik Alexander Šimek, Júlia Januš, Filip Krajči, Marianna Habová, Romana Habová a Mia Šimková obsadilo 5. miesto.

V predprograme medzinárodného mítingu P-T-S, tzv. národnom programe, sa predstavili aj naši dorastenci a juniori Teo Volek, Matej Brezina, Adam Boškovič a Rebecca Slezáková. Rebecca bežala aj v hlavnom programe na 400 m prekážok. Naša juniorka bojovala medzi ženami statočne a dobehla na 6. mieste.

Majstrovstvá kraja

Na žiackych majstrovstvách Bratislavského kraja sa našim pretekárom darilo. Získali 18 medailí – 7 zlatých, 7 strieborných a 4 bronzové. Dve zlaté má Mia Šimková, po jednej zlatej a dvoch strieborných majú Nela Stašková a Oliver Šmida.