Pokud vám nestačily dosavadní důkazy, že žádný multipolární svět neexistuje, pak zde máme také G20, což je v podstatě skupina „mixu“ zemí kolektivního Západu a BRICS.
Pokud jde o globalistickou politiku, pak na každém srazu G20 panuje naprostá shoda. Tentokrát se jednalo o cenzuře – a to v zemi, která od nástupu fašisty Luly zavádí stále tvrdší cenzuru, ale i mnoho dalších restriktivních zákonů a nařízení.
Špatný čas, špatné místo, špatná skupina – nebo naopak, v závislosti na úhlu pohledu. Ministři G20 se minulý týden sešli v Brazílii, kde země testuje svou vlastní demokracii a zákony v eskalující „válce “ s Elonem Muskem a X.
Mimo X je již v zemi zakázán i Rumble a Telegram. A jak vyšlo nyní najevo, souhlas s touto politikou panuje napříč G20.
Ministři G20, kteří se koncem minulého týdne sešli v Maceiu v severní Brazílii, neměli úplně jasno (mluví už vůbec někdo jasně? Čím výše, tím méně, jak se říká).
Známky však jasně ukazují na bouři: prohlášení zveřejněné v pátek hovoří o „dezinformacích“, „AI“ (a vývoji nových předpisů v této oblasti) a odpovědnosti digitálních platforem.
Všechny země G20 se tedy shodly na nutnosti cenzury, kterou nazývají „boj proti dezinformacím.“
Hovoří se dokonce o nutnosti, aby se online platformy uvedly „v soulad s příslušnými politikami a platným právním rámcem.“
Jedním z vytrvalých argumentů v Brazílii zakázaného X je, že zdánlivě neustálý proud požadavků cenzury ve skutečnosti porušuje brazilskou ústavu a platné zákony.
Proto tento bod ve čtení G20 nejen zní, jako by samotná organizace byla v souladu s Brazílií – a dalšími autokratickými vládami –, ale také jako by předváděla značnou dávku pokrytectví.
Ne nadarmo jsou brazilské úřady s tímto vývojem spokojeny.
Tajemník předsednictva pro digitální politiku Joao Brant v prohlášeních pro telekomunikační služby naznačil, že tento okamžik může být velmi důležitý.
„Je to poprvé v historii G20, kdy skupina uznala problém dezinformací a vyzvala digitální platformy k transparentnosti a odpovědnosti,“ uvedl Brant.
A je toho víc: země G-20 přijaly „směrnice“ pro rozvoj „AI“, které také pravidelně rozesílají vlády a instituce náchylné k online cenzuře.
Je to skoro jako najít způsob, jak zajistit, aby cenzura pokračovala a zesílila v budoucí éře umělé inteligence.
A jaké země jsou členem G20? Jižní Afrika, Argentina, Brazílie, Kanada, Mexiko, USA, Indonésie, Saúdská Arábie, Čína, Indie, Japonsko, Jižní Korea, Rusko, Turecko, Francie, Německo, Itálie, Velká Británie, Austrálie a EU.
Stále věříte na multipolární svět?
[Celkem: 1 Průměrně: 2]
