Donald Trump si na klíčové posty sice vybral jestřáby, jenže po dokonalé analýze každého z nich zjistíte, že dvě věci mají společné: preferenční zaměření na Čínu a absolutní loajalitu k Trumpovi.
Jeho tvrzení, že Čína je hlavním problémem, se shoduje i s názory všech zvolených kandidátů na vedení ministerstva obrany, ministerstva zahraničí a poradce pro národní bezpečnost.
Tyto posty jsou rozhodující i pro budoucí válečná tažení (či ukončování válek), i když v případě oněch ukončení se teprve mají vybírat kandidáti, kteří povedou vyjednávání tak, aby byli přijatelní pro obě strany daného konfliktu, ať už jde o Ukrajinu nebo Blízký východ.
Každopádně vše zatím naznačuje silnému zaměření Trumpovy administrativy na Čínu (její odstrašení) a současné snaze o stažení sil z míst jako je Evropa (to se týká jak Ukrajiny, tak zemí NATO) a Střední a Blízký východ.
Podobným snahám nasvědčuje i nedávné setkání Elona Muska s íránským velvyslancem při OSN.
Elon Musk, blízký poradce nově zvoleného prezidenta Donalda J. Trumpa, se v pondělí v New Yorku setkal s íránským velvyslancem při OSN na zasedání, které dva íránští představitelé popsali jako diskusi o tom, jak zmírnit napětí mezi Íránem a Spojenými státy.
Íránci uvedli, že schůzka mezi Muskem a velvyslancem Amirem Saeidem Iravanim trvala více než hodinu a konala se na tajném místě. Íránci, kteří hovořili pod podmínkou anonymity, protože nebyli oprávněni veřejně diskutovat o politice, popsali schůzku jako pozitivní a dobrou zprávu.
Vskutku je dobrou zprávou, když se vzájemní „nepřátelé“ mohou pozitivně angažovat ve snaze dosáhnout míru v regionu na pokraji exploze do větší války, s alternativou další nekonečné smrti, destrukce a nekontrolovatelné eskalace.
Samozřejmě, íránského velvyslance při OSN není těžké oslovit. V průběhu let s ním dělalo rozhovory a angažovalo se v něm bezpočet nezávislých mediálních zdrojů – a je pochopitelné, že Islámská republika může být nedůvěřivá ke neokonzervativcům a jestřábům na obou stranách uličky.
Vzhledem k tomu, že Bidenova administrativa po většinu loňského roku mluvila o příměří, ale nic z toho nebylo, skutečnost, že Musk angažuje Teherán ze zákulisí jménem nastupující Trumpovy administrativy, může být pouze výhrou v regionálním požáru, kde již bylo na všech stranách ztraceno tolik životů.
„Brzké přímé setkání mezi vysokým íránským představitelem a panem Muskem zvyšuje možnost změny tónu mezi Teheránem a Washingtonem za Trumpovy administrativy, a to navzdory napjaté historii mezi nově zvoleným prezidentem a Íránem,“ uvádí Times a připouštějí, že ano – je to něco, v co je třeba doufat.
Jeden z íránských představitelů řekl, že to byl Elon Musk, kdo požádal o schůzku, a že velvyslanec vybral toto místo.
Musk se ukázal jako nejmocnější soukromý občan v Trumpově okolí. Zúčastnil se téměř každého pracovního pohovoru.
Během hovoru s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským minulý týden předal nově zvolený prezident miliardáři telefon. Musk hrál klíčovou roli při poskytování komunikačních schopností Ukrajině ve válce s Ruskem.
Pokud toto vše přivede válčící strany na potenciální cestu k deeskalaci, pak je to něco, co je třeba uvítat, namísto obvyklých falešných obvinění ze „zahraničního vlivu“ nebo „kompromisu“ vznášených těmi obvyklými zájmy Deep State, které mohou více získat z pokračování války a z neustálého toku zbraní, který ji pohání.
[Celkem: 1 Průměrně: 5]
Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!
Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.