Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Najdôležitejšia udalosť mesiaca: Globálny trhy budú reagovať

Po dvojmesačnej pauze, 17. a 18. septembra, opäť zasadá Americká centrálna banka (FED) a bude rozhodovať o uvoľnení menovej politiky prostredníctvom zníženia úrokovej sadzby. Od júla 2023, podľa údajov Trading Economics, FED úrokové sadzby nezmenil a ponechal ich na maxime 5,25 % až 5,5 %. Hlavný ekonóm JPMorgan však verí, že teraz k tomu konečne […]
Menej ako 1 min. min.

Po dvojmesačnej pauze, 17. a 18. septembra, opäť zasadá Americká centrálna banka (FED) a bude rozhodovať o uvoľnení menovej politiky prostredníctvom zníženia úrokovej sadzby. Od júla 2023, podľa údajov Trading Economics, FED úrokové sadzby nezmenil a ponechal ich na maxime 5,25 % až 5,5 %. Hlavný ekonóm JPMorgan však verí, že teraz k tomu konečne dôjde, uvádza správa Cryptopolitan.

FED môže po viac než roku znížiť úrokové sadzby

Väčšina analytikov očakáva zníženie o 0,25 %, Michael Feroli, hlavný ekonóm JPMorgan tvrdí, že nastať musí zníženie o aspoň 0,50 %. Sadzba, ktorá nestimuluje a ani nebrzdí ekonomiku by sa mala pohybovať okolo úrovne 4,00 %. Takže v súčasnosti je o 1,50 % vyššie, ako by v skutočnosti bolo zdravé.

Úrokové sadzby v USA. Zdroj: Tradingeconomics

Podľa CME FedWatch, nástroja na sledovanie sentimentu, 30 % verí, že FED zníži sadzby o 0,50 % a 70 % verí, že to bude len o 0,25 %. Avšak ani takéto zníženie by neriešilo stav ekonomiky, pretože infláciu sa nedarí stlačiť pod 2 %. Feroli si nemyslí, že ekonomika kolabuje, no jej rast stagnuje.

Zasadá aj ECB

Európska centrálna banka (ECB) zasadá podľa rozvrhu dokonca týždeň pred FED-om už 12. septembra. V tomto roku už raz znížila sadzby o 0,25 %. Väčšinou ECB nasledovala FED s podobnými rozhodnutiami, no teraz to zrejme bude naopak. Rozhodnutie FED-u s trhmi hýbe viac ako rozhodnutie ECB.

Note: There is a poll embedded within this post, please visit the site to participate in this post’s poll.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým
rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 76 % účtov
retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s
finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť,
či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť
podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Ako zareagujú trhy?

Nedávno sme vás informovali, že globálny trhy začali vykazovať slabosť a strácajú dynamiku. Nikto ale nevie, či sme na počiatku dlhodobej korekcie, alebo došlo len ku krátkodobému poklesu. Uvoľnenie menovej politiky sa väčšinou spája s rastom globálnych trhov, pretože pri nižších úrokových sadzbách sú peniaze dostupnejšie.

Akciové indexy padajú. Zdroj: TardingView

Udalosti ako zasadnutie FED-u väčšinou nevplývajú na globálne trhy dlhodobo. Väčšina obchodníkov ich chce využiť vo svoj prospech a krátkodobo špekulujú. Ak dopredu nevieme ako sa FED rozhodne, na pár dní to môže vyvolať volatilitu.

Na druhej strane, ak takmer s istotou môžeme dopredu predpovedať ako sa FED rozhodne, väčšinou je táto informácia už dávno zahrnutá v trhových cenách a preto sa môže stať, že ak udalosť nastane, ceny nereagujú.

Ak sa viac zaujímate o ekonomiku, odporúčame vám pozrieť sa aj na nasledujúce video:

The post Najdôležitejšia udalosť mesiaca: Globálny trhy budú reagovať appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie