Od roku 2021 – tedy od doby, kdy vládu v Afghánistánu převzal Talibán – si Němci každý měsíc přiváží cca 1 – 2 tisíce Afghánců, kteří mezitím pobývají v Pákistánu, kde čekají na to, až jim bude přidělen patřičný let.
Jedno z letadel by mělo přistát právě dnes, jiné přistálo na berlínském letišti před týdnem. Jak to bude dál s Merzovou vládou se zatím uvidí, nicméně ve vládě budou součástí i socani, kteří byli hned po Die Linke druhou nejoblíbenější volbou muslimů, takže lze očekávat, že si dovoz dalších voličů prosadí.
A jak se ukazuje, tak dovezení Afghánci zpravidla nepatří ani k údajným spolupracovníkům či tlumočníkům. Zdá se, že Němci jednoduše naberou v Pákistánu do letadla kohokoli, možná i pěkných pár teroristů nebo negramotných „chirurgů a gynekologů.“
To, že si Němci obohacovače sami dováží, bychom měli mít na paměti, až se kvůli přetížení začnou jednoho dne dožadovat „solidarity“ a na základě migračního paktu se budou chtít o některé Afghánce podělit…
Federální ministerstvo zahraničí se rozhodlo tento týden přiletět s dalšími Afghánci navzdory nesrovnalostem v předchozím vyšetřovacím procesu.
Do Německa má dnes přiletět dobrých 150 Afghánců, hlásí Bild. Mezi nimi by měli být i jedinci s falešnými doklady. Před týdnem již v Berlíně přistál charterový let se 155 lidmi na palubě.
„Výběr osob je zcela nejasný, identita je v mnoha případech pochybná nebo dokonce zcela nejasná,“ cituje deník nejmenovaného vysoce postaveného vládního úředníka.
Uvádí dva konkrétní příklady: Například ministerstvo zahraničí ve středu mávnutím ruky schválilo vstup devítičlenné rodině, ačkoli data narození byla v jejich dokumentech uvedena zcela svévolně.
Kromě toho byl na let vpuštěn údajný manželský pár, který zřejmě předložil padělaný oddací list. Ministerstvu zahraničí nakonec stačilo, že údajný pár předložil „chronologicky seřazenou sbírku fotografií“ namísto skutečného dokumentu, který měl dokazovat manželský vztah obou osob.
Postup přijímání Afghánců v Německu je opakovaně kritizován. Afghánci procházejí různými programy, jako je procedura pro přijímání bývalých místních zaměstnanců nebo federální přijímací program, který zajišťuje ochranu skupin, které jsou údajně Tálibánem obzvláště ohroženy.
Ve středečním letadle jsou pouze dva místní zaměstnanci s příbuznými.
Na začátku února Business Insider informoval o interním memorandu Federálního úřadu pro ochranu ústavy ze září 2024, ve kterém vedoucí oddělení jasně kritizoval postupy federálního přijímacího programu „Afghánistán.“
Poznamenal mimo jiné, že vízová sekce ministerstva zahraničí nepovažuje padělání dokumentů za procedurální překážku, zatímco bezpečnostní orgány klasifikují padělání dokladů jako bezpečnostní riziko.
Kritizován byl také fakt, že Afghánce, kteří jsou způsobilí pro přijímací program, vybírají neziskovky, které samy na migraci vydělávají.
Teprve později žádosti přezkoumává Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF), německé velvyslanectví v pákistánském hlavním městě Islámábádu, bezpečnostní orgány a nakonec vízové oddělení Spolkového ministerstva zahraničí.
„V žádném okamžiku nejsou všechny relevantní informace o Afgháncích k dispozici všem zúčastněným agenturám,“ říká zaměstnanec bezpečnostních orgánů.
Podle Spolkového ministerstva zahraničí vstoupilo do Německa pomocí těchto procedur dosud přibližně 36 000 Afghánců. Kromě toho čeká v Pákistánu přibližně 3 000 lidí, kteří údajně obdrželi potvrzení o přijetí.
A to jsou samozřejmě jen Afghánci dovážení od roku 2021 letecky vládou. Mnohem víc jich přišlo po vlastní ose a další jsou na cestě.
A Němci si zdaleka nedováží pouze Afghánce.
Minulý týden dorazilo do Hannoveru 220 „Afričanů,„, kteří jsou podle Federálního úřadu pro uprchlíky a migraci (BAMF) „zvláště zranitelnými osobami z Jižního Súdánu, Burundi, Somálska, Demokratické republiky Kongo a Etiopie.
Není divu, že se již v Německu objevily požadavky na dvojjazyčné nebo trojjazyčné nápisy: v němčině, turečtině a arabštině…
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
