
Nejde o první případ z tohoto ranku, podobných razií za „urážku majestátu“ či kritiku politiky vlády semaforu již zažili Němci bezpočet. Šlo zejména o kritiku zelených politiků, například bývalé šéfky strany Langové, která žalovala již několik lidí za to, že – zcela po pravdě – uvedli na sociálních sítích, že je tlustá.
Německo se už dávno vrátilo do období 30. let minulého století, kdy je jediná opozice likvidována a aktuálně je vyvíjena snaha, aby byla AfD zakázána ještě před volbami.
A mezitím dochází pravidelně k raziím v domovech těch, kteří si dovolí na sociálních sítích naspat cokoli „závadného“ jak proti vládě, tak proti jí prosazované agendě.
Paradoxem je, že kritika je více než oprávněná, protože poslední dvě vlády zemi doslova devastují. A právě Strana zelených na tom má v rámci vlády semaforu asi největší zásluhu, ať už jde o výměnu obyvatel nebo extrémní „klimatickou“ politiku.
Protože prý nazval Roberta Habecka „pitomcem“, bavorská policie vtrhla do bytu důchodce a chce ho dohnat k soudu. Muž má pocit, že mu to připomíná NDR. Co říkají úřady?
Schweinfurtská policie vtrhla do bytu 64letého důchodce, protože údajně šířil fotografii, na které byl spolkový ministr hospodářství Robert Habeck nazván „pitomcem.“ Podle zpravodajského portálu Nius považuje bamberské státní zastupitelství trestný čin podněcování k nenávisti za skutečnost.
Nařídili u něho domovní prohlídku, která se konala v úterý. Všechny mobilní telefony byly zabaveny a všechny pokoje byly prohledány. V rozhodnutí, ze kterého Nius cituje, se uvádí:
„Ve dnech nebo týdnech před 20.6.2024, tedy v době, kterou v současné době nelze podrobněji definovat, obviněný zveřejnil obrazový soubor s použitím účtu, na kterém je portrét spolkového ministra hospodářství Roberta Habecka s nápisem ‚Schwachkopf PROFESSIONAL‘, který je založen na reklamním vzhledu společnosti Schwarzkopf, aby obecně očernil Roberta Habecka a jeho práci jako člena Spolkového federální vlády.“
Vzhledem k tomu, že Habeck je veřejnou osobou, existuje také „veřejný zájem“ na trestním stíhání. Sám stíhaný důchodce řekl, že si nikdy nedokázal představit, že k tomu dojde.
„To má jasně chuť NDR,“ reagoval v komentáři na razii.
Není to poprvé, co bavorská justice podnikla kroky proti kritikům vlády prostřednictvím razií.
Případ podnikatele Michaela Mucha vyvolal mimo jiné rozruch v celém Německu. Na svém pozemku v Miesbachu vyvěsil posměšné plakáty, na nichž byli Habeck, tehdejší předsedkyně Strany zelených Ricarda Langová a ministr zemědělství Cem Özdemir vyobrazeni vedle hesla „Všechno srovnáme se zemí.“
Státní zastupitelství u něho také nařídilo domovní prohlídku a plakáty zabavilo. Odpovědný byl státní zástupce, který je ve skutečnosti odpovědný za boj s organizovaným zločinem.
U okresního soudu v Miesbachu však utrpěl vyšetřující orgán hořkou porážku. Soud považoval plakáty za legitimní vyjádření názoru a žalobu zamítl.
[Celkem: 1 Průměrně: 5]
