Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Nová čínska taktika v obchodnej vojne s USA môže ohroziť európsky priemysel luxusných značiek

. Slovensko, 24.apríla 2025 – Zdá sa, že schôdzka v Londýne sa v hrubých rysoch skončila podľa predstavy autora z zverejnenej dňa 9.4.2025 v článku o obojživelných útočných výsadkových lodiach, ide najmä o tretí odstavec.   Na Kryme sa začne reputačná bitka o budúce vlajkové lode triedy Ivan Rogov Rusko, 9. apríla 2025 – Od […]
Menej ako 1 min. min.
.

Slovensko, 24.apríla 2025 – Zdá sa, že schôdzka v Londýne sa v hrubých rysoch skončila podľa predstavy autora z zverejnenej dňa 9.4.2025 v článku o obojživelných útočných výsadkových lodiach, ide najmä o tretí odstavec.

 

 

Pokiaľ ide o pokračovanie vojny do roku 2030, autor bol asi jediný, koho Veľkonočné prímerie v rámci jeho schopností pobavilo. Nežiadal tak odstránenie vety v článku o orchideách:

“Takisto šanca na prímerie do jesennej rasputice roku 2025 sa znižuje.”

 

Zatiaľ čo prakticky súbežne s jeho zverejnením sledoval na Komsomolskej pravde schôdzku prezidenta Putina s náčelníkom GŠ Gerasimova. Na nej pritom k vyhláseniu Veľkonočného prímeria došlo. Za nepriaznivých okolností mohlo ísť ale o vyššiu úroveň hry Putinovho tímu, prakticky na úrovni trollingu. S ohľadom na množiace sa správy o predĺžení vojny do roku 2030, prímerie bolo vyhlásené do konca dňa 20. apríla presne na 30 hodín. Zaujímavé je, že tím prezidenta Zelenského si doteraz túto vec nevšimol a prejavilo sa to najprv odmietnutím prímeria, potom jeho akceptovaním a potom návrhom na jeho predĺženie o 30 dní, s čím ešte Ukrajinci zrejme skúšali vystupovať v Londýne. Tretia reakcia mala byť okamžitá a možno by ju prezident Putin vyhodnotil inak.

 

 

 

Stretnutie prezidenta Putina s náčelníkom GŠ Gerasimovom:

 

 

Zároveň, ak by sa už nikomu nepošťastilo nájsť pod opadanými listami na príkrom nekatolíckom chodníčku možné stopy Ignácovej rehole, vďaka.

 

Dnešný článok má byť užším a jednoduchším vysvetlením pohrebného venca z vyššie uvedeného článku o kvetoch. Je nevhodný na interpretáciu vĺn prepúšťania v slovenských prevádzkach odevného a obuvníckeho priemyslu, ktoré však mohli obsluhovať iný trhový segment. Zatiaľ čo slovenskí politici bez rozdielu garnitúry desaťročia kopali prázdne plechovky dole ulicou. A spoliehali sa na to, že prílev priamych zahraničných investícií vrátane tých na zelenej lúke, stále menej mladá, dostupná, lacná a motivovaná kvalifikovaná pracovná sila, peniaze z fondov EÚ a lacné energonosiče z Ruskej federácie dokážu zakryť, aspoň v ekonomickom pláne, každý marazmus a primitivizmus. Bez toho, že by metastázovali do celej spoločnosti?

 

Aktuálne prebieha podoba obchodnej vojny medzi USA a Čínou, na príklade odvetvia luxusných značiek si ukážeme “prínos” pre EÚ, aby sme neboli zaujatí použijeme zábavný ruský podklad.

 

V ňom sa hovorí, že Čína použila v obchodnej vojne s USA TikTok, ktorý namiesto aplikácie pre zverejňovanie tancov zmenil na účinnú zbraň. Čínski výrobcovia luxusného tovaru, ako sú kabelky a voňavky sa snažia priamo americkým spotrebiteľom prostredníctvom TikToku predávať tovar po zavedení obchodných ciel. Naviac, Čína začala vydávať bezplatné víza americkým turistom, ktorí môžu do Číny pricestovať a kúpiť si luxusný tovar s enormnými turistickými zľavami. Navyše im ešte Čína pri návrate späť do USA vráti odvedené dane pri kúpe výrobkov.

 

Vo videách vystupujú čínske modelky alebo vedúci pracovníci výrobných prevádzok a vysvetľujú, že 80% luxusných kabeliek sa vyrába v Číne. Odtiaľ smerujú do Európy, kde sa prebalia a nalepí sa logo. Žiadna poctivá remeselná práca v skrytých európskych manufaktúrach.
Videá na TikToku bijú práve po európskych luxusných značkách, kde sa dajú očakávať najvyššie marže, aj keď na tovar amerických značiek smerujúci z Číny do USA mali byť zavedené prohibitívne clá.

 

Návšteva Číny americkými spotrebiteľmi má aj efekt mäkkej sily a pomáha zlepšovať imidž Číny v USA. Ak sa obeťou stane strata dôvery v európske značky, nič to. Toľko z obsahu ruskej správy.

 

 

Samozrejme, nikto nebráni ženám, aby pri návšteve európskych veľkomiest investovali do kabelky, najmä, ak bude lacnejšia než v Bratiske aj bez transakčnej dane. Treba im len pripomenúť staršie ruské vtipy.

Príde “Nový Rus” do autosalónu a chce najdrahší model Mercedesu. Predavač sa ho opýta, či si rovnaký voz nekúpil pred víkendom. Klient odpovedá, áno ale ten starý už má plný popolník.

Prípadne vyšší level: Stretnú sa dvaja “Noví Rusi” a jeden hovorí. Kúpil som si šál za 10 000 dolárov. Druhý hovorí: Vidíš aký si ty sprostý, tu za rohom majú rovnaký za 20 000.

 

Problém pre USA nevznikne, ak sa tucet top influenceriek pri návšteve Číny vyzná, že skutočne milujú čínske mramorové hotelové záchody. Do ceny najdrahších kabeliek by sa zmestila aj zlatá vaňa. Problém vznikne, keď aspoň jedna z nich uvedie, že Veľký čínsky múr je zábavnejší než Disneyland. Otázka na záver je, kto vydrží prípadné ďalšie 4 roky vojny, v istej nešťastnej zemi, ktorá nevdojak susedí s doteraz hlavnou zónou konfliktu…

 

 

MK

*Ak sa Vám páčil tento článok, prosíme, zdieľajte ho, je to dôležité. Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, YouTube nám vymazal náš kanál. Kvôli väčšiemu počtu článkov odporúčame čítať ich aj na Telegrame, VK, X. Ďakujeme. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

The post Nová čínska taktika v obchodnej vojne s USA môže ohroziť európsky priemysel luxusných značiek appeared first on Armádny magazín.

Podporte SIA NEWS!

Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie

Translate »