
„Vláda brutálním způsobem znehodnotila lidem úspory a zdevastovala reálné příjmy Čechů. Zásadně se zhoršila životní úroveň. Vláda dospěla k astronomickým schodkům veřejných financí. To všechno jsou věci, které nemají se starou dobrou ODS co dělat. V mých očích už ODS neexistuje. Vidím jenom koalici Spolu,“ řekl Šťastný pro CNN Prima NEWS.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Evropa je na křižovatce, Trump jí dal ochutnat vlastní medicínu. Snad nebudu plakat, řekl Turek
Z ODS vystoupil v roce 2013. Politický comeback uskutečnil loni, když na Praze 12 kandidoval do Senátu, a to za koalici Motoristů a ANO. V prvním kole získal kolem 26 procent, což stačilo na druhé místo. Senátor Pavel Fischer nicméně obdržel přes 50 procent hlasů, čímž svůj mandát obhájil.
Letos si Šťastný kandidaturu do Parlamentu zopakuje, tentokrát v podzimních sněmovních volbách. Motoristy, k nimž se přidal minulý rok, povede v Praze jako lídr. Že by jej měla v hlavním městě převálcovat koalice Spolu, se neobává.
„ODS byla v minulosti v Praze velmi silná a volby v hlavním městě vyhrávala. Jenže je třeba si uvědomit zásadní změnu… Občanští demokraté uvnitř koalice Spolu upustili od základních ideových principů, na nichž ODS vždy stavěla. Nejen na tento fakt Motoristé sází. Věřím, že si voliči ODS uvědomí, že tato strana porušila snad všechny sliby, které voličům dala,“ sdělil Šťastný.
Lídryní Spolu v Praze bude ministryně obrany Jana Černochová (ODS), tedy Šťastného bývalá kolegyně z pražské ODS, která do strany koncem 90. let vstupovala ze stejného důvodu jako on – kvůli tehdejšímu předsedovi ODS a později prezidentovi Václavu Klausovi.
„Zajímavostí určitě je, že s Janou Černochovou jsme do ODS vstupovali prakticky ve stejnou dobu. Oba jsme se přidali k organizaci na Praze 2. Naše motivace tehdy byly zcela totožné, prožili jsme spolu dlouhá léta. Jany si vážím,“ přiznal Šťastný. Zároveň zmínil, že nyní je pro něj Černochová jasnou politickou konkurentkou. „Na spoustu věcí máme určitě zcela odlišné názory,“ doplnil.
Bizarní spor na sociálních sítích
V barvách ODS byl Šťastný dvakrát zvolen do Sněmovny. Jako český poslanec sloužil mezi roky 2006 až 2013. Od června 2010 do ledna 2012 byl také předsedou pražské ODS. Během svého působení ve straně patřil do názorového křídla, které mělo blízko k Václavu Klausovi. V důsledku toho se dostával do sporů s Mirkem Topolánkem.
I v současnosti si Šťastný a Topolánek sem tam „vjedou do vlasů“, a to na sociálních sítích. Třeba koncem března se neshodli na postojích k mimořádné sněmovní schůzi o koncepci armády, kterou svolali představitelé ANO. Jenže když jim bylo řečeno, že s ohledem na utajované informace bude jednání neveřejné, na protest raději odešli ze sálu.
Zatímco Šťastný odsoudil přístup koalice, Topolánek se postavil za vládu. Svému bývalému spolustraníkovi vzkázal, že „byl vždy hrozný k*kot“. Šťastný reagoval dotazem, zda expremiérovi „vymizela ranní erekce“.
V dubnovém rozhovoru pro CNN Prima NEWS Šťastný připustil, že ho hrubá urážka od Topolánkova překvapila. „I po mém odchodu z ODS jsme se občas někde potkali. Naposledy to bylo na jedné diskusní akci v Praze. Chvíli jsme spolu normálně mluvili. Z jeho slov a postojů jsem necítil nic, co mi před časem psal na sociálních sítích. Choval se velice přátelsky, připili jsme si,“ uvedl člen Motoristů.
„Možná se mu skutečně stalo to, co jsem mu napsal v mé odpovědi – že ho opustila ranní erekce a v zoufalství se takto vyjevil vůči prvnímu statusu, který našel. Druhá možnost je, že mu někdo vlezl do telefonu a napsal ten výrok za něj. Těžko říct, co je pravda,“ dodal.
Celý rozhovor s Borisem Šťastným naleznete pod tímto odkazem. Lídr pražských Motoristů a někdejší vlivný člen ODS i poradce Václava Klause uvedl, že politici jako Filip Turek se v Česku rodí jednou za desítky let. Rovněž se rozpovídal o politické konkurenci. Proč je podle něj SPD zcela nečitelným hnutím? A láká odpadlíka z ODS Jana Zahradila na pražskou kandidátku Motoristů?
ČTĚTE TAKÉ: Bizarní kličkování Okamury kvůli referendu o NATO. Připustil, že by k němu sám nešel
