Cenzura je v poslední době v popředí různých smluv, rezolucí a kampaní právě ze strany OSN. Lidé ztrácí důvěru nejen v tuto organizaci, ale i v její „pobočky“ jako je například WHO, ale i v propagandisty z korporátních médií.
To byl ostatně také důvod výhry Trumpa, jehož voliči vesměs jednostranné propagandě dávno nevěří. Cenzura však byla také velkým tématem například na posledním srazu WEF, což je organizace oficiálně pevně svázaná s OSN.
Všechny tyto podvratné organizace (k nimž můžeme přidat také EU) se nyní snaží vymyslet co nejúčinnější cenzurní nástroj, který by umožnil dostávat mezi masy jen jeden povolený názor.
Zdá se, že Organizace spojených národů (OSN) pevně přijímá svou novou roli jednoho z „desinformačních válečníků“ prostřednictvím toho, co lze popsat jako řadu kroků spějících k zavedení globální cenzury cestou různých smluv, rezolucí, rámců a iniciativ umožňujících dohled.
Světová organizace, která se měla podle původního tvrzení sloužit k udržování míru a humanitární úsilí, nyní využívá své ministerstvo globálních komunikací jako nástroj k prosazování těchto nových priorit.
Vedoucí oddělení a náměstkyně generálního tajemníka OSN pro globální komunikace Melissa Flemingová je obzvláště aktivní, i když se ve svém úsilí se opakuje.
Během setkání v Mexiku začátkem týdne Flemingová znovu pronesla několik poznámek ve stylu soudného dne o hrozbě „dezinformací a AI.“
Zároveň prosazovala kontroverzní nástroje OSN jako Pakt pro budoucnost, jeho přílohu, Global Digital Compact a Globální principy pro integritu informací.
Je v nich obsažena široká škála sporných politik: digitální ID, cenzura zaměřená na „nenávistné projevy a dezinformace,“ umožnění sledování – zatímco druhá také doporučuje algoritmickou cenzuru a demonetizaci.
Ale klíčovým bodem jejího projevu ke studentům v Guadalajaře byla tentokrát regulace umělé inteligence, pokud jde o zajištění „obrany demokracie před dezinformacemi.“
Aby ospravedlnila takové velkolepé plány – směrování rozvoje celého nově vznikajícího technologického sektoru „požadovaným“ směrem – Flemingová se znovu nebojí sáhnout po nějakém pozoruhodném strašení.
Panel, ve kterém hovořila o „krizi dezinformací ve světě,“ se jmenoval „Den, kdy AI nahradí demokracii.“
A je to právě tato „krize ve světě,“ na kterou by se OSN měla právě teď tak vášnivě soustředit? Flemingová si to myslí. Dále vyvolává poplach ohledně „obtíží rozlišovat mezi tím, co je skutečné a co není“… kvůli AI.
Je tu další velký problém, který se OSN v těchto dnech snaží řešit: totiž pokles důvěry v tyto instituce a (jejich) média.
K takovému úpadku dochází, když demokracii namísto AI začne nahrazovat autokracie, ale Flemingová trvá na tom, že je to chyba „dezinformací a AI.“
Představitelka OSN proto prosazuje naléhavou regulaci AI a boj proti dezinformacím. Nástroje OSN uvedené výše se k tomu doporučují jako rámce řízení.
Tvrdí, že jsou nutné k zajištění „dodržování lidských práv a upřednostňování potřeb zranitelných skupin obyvatelstva“ a obhajuje to „jako inkluzivní a spravedlivé.“
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!
Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.