Máme zde další případ pomatenců, kteří i přes mnoho negativních příkladů stále vehementně podporovali multikulturní společnost a dokonce neváhali kvůli tomu bydlet přímo v muslimském ghettu.
Je celkem typické, že jde o umělce, neboť ti jsou často velmi silně odtrženi od reality bez schopnosti racionálního myšlení.
Nakonec jako mnoho jiných doplatil pár belgických vítačů na to, že se rozhodl jednoho z bezpočtu džihádistů u sebe doma ubytovat a živit.
Mohamed, který zřejmě žil u páru již delší dobu, ani nebyl nikde hlášen – jako mnoho dalších podobných jedinců, kteří zejména v posledních letech obsazují a posléze obohacují Evropu.
Tito Belgičané se tak v podstatě zcela vědomě dopouštěli přečinu tím, že ukrývali ilegála, o jehož přítomnosti v zemi neměly úřady ani ponětí.
Prominentní belgický umělec a jeho partnerka byli v úterý nalezeni ubodaní k smrti. Hlavním podezřelým je údajně 34letý migrant bez domova, kterého ukrývali ve svém domě v severní bruselské čtvrti Molenbeek, o kterém se předpokládá, že v zemi pobýval nelegálně po neznámou dobu.
Třiašedesátiletý umělec Paul Buyse a jeho partnerka a místní učitelka Muriel Borréová zemřeli v úterý na adrese na Avenue Henri Hollevoet na severu belgického hlavního města.
Čtyřiatřicetiletý podezřelý Mohamed Ritab se údajně sám přihlásil policii bezprostředně po hrůzných vraždách v úterý odpoledne.
Státní zástupkyně Yasmina Vanoverscheldeová uvedla, že přesné okolnosti vražd jsou nejasné. Jiné zdroje vzpomínají, že manželé chtěli Ritabovi pomoci tím, že mu dovolili zůstat u nich doma jako akt charity.
Molenbeek, který je již nechvalně proslulý islámským extremismem a značnou kriminalitou, není v násilných činech žádným nováčkem. Koncem loňského roku byl na nedalekém vlakovém nádraží ubodán k smrti policista.
Brusel v současné době zažívá vlnu kriminality vedenou migranty, což nutí dokonce i úředníky Evropské unie zpřísnit bezpečnostní protokoly pro zaměstnance.
V říjnu se Brusel dostal na titulní stránky novin po vraždě dvou švédských fotbalových fanoušků, kterou spáchal tuniský žadatel o azyl, který je v zemi také nelegálně.
Někteří městští radní nyní prosazují nasazení belgické armády jako další krok v boji proti válčícím muslimským drogovým gangům.
