Za poslední zhruba měsíc byly ve Velké Británii zatčeny tisíce lidí jen za to, že se účastnili demonstrací proti výměně obyvatel, ale i za to, že něco napsali na sociálních sítích.
Často se však lidé dočkali razií a zatčení i za to, že pouze sdíleli příspěvek, případně ho okomentovali. Jedna z postižených se nyní podělila o svoje vlastní zkušenosti s vládními represemi.
Britská podnikatelka Bernadette Spofforth zveřejnila zprávu na X po pobodání v Southportu minulý měsíc, která se později ukázala jako nesprávná.
Byla napadena novináři a aktivisty, kteří tvrdili, že si zprávu „vymyslela.“ Také ji činili odpovědnou za nepokoje, které následně vypukly.
Jediné, co udělala, bylo, že sdílela další příspěvek a napsala: „Pokud je to pravda, rozpoutá se peklo.“
Rozhodla se příspěvek smazat, když zjistila, že není pravdivý.
Spofforthová nyní zveřejnila na sociálních sítích video, ve kterém vysvětluje, jak se v roce 2024 zachází s obyčejnými lidmi.
8. srpna se u jejích dveří objevila policie: pět policistů, tři policejní auta a zatýkací dodávka. Byla prohledána, zatčena a držena v cele po dobu 36 hodin jako teroristka.
Žena vysvětlila, že její poselství bylo namířeno proti selhávající vládní politice. „Nikdy bych si jen tak něco nevymyslela.“
Nakonec byla propuštěna na kauci a nebyla vznesena žádná obvinění. Ale to nebylo vše. Nějakou dobu nesměla nic zveřejňovat na sociálních sítích a nemohla říct, co se stalo. Mezitím se s ní venku setkávali novináři a každý den dostávala nenávistné e-maily.
„Říkají, že jsou pro svobodu projevu, ale tím myslí pouze správný názor“, zdůraznila Spofforthová.
„Bez svobody projevu nemůže demokracie existovat a bez demokracie může existovat pouze tyranie. A je hrozné, když se s vámi zachází jako se zločincem, když víte, že jste nevinní.“
K uvedenému jen dodávám, že zpráva, o které zřejmě hovoří, byla ta, která se skutečně mohutně šířila internetem a původně zmiňovala jako pachatele útoku jakéhosi jedince, který připlul na člunu.
Později bylo potvrzeno, že autorem tohoto nesmyslu byl jistý Pákistánec, díky kterému se tato lež masivně sdílela na sociálních sítích a dostala se i do mnoha médií, než byla policií potvrzena jako hoax a za skutečného pachatele byl označen Afričan narozený ve Velké Británii….
[Celkem: 2 Průměrně: 5]
