
Právě britské údaje patří k těm, které – mimo jiných – posloužily pro prosazení „oteplovačské“ agendy, jejíž důsledky ponesou nejen Britové, ale téměř všichni Evropané v podobě rostoucích uhlíkových daní, regulací a dalších restrikcí zaváděných v rámci prosazení uhlíkové nuly.
Opakovaně jste si zde mohli přečíst o výzkumu Raye Sanderse, který se rozhodl zjistit, kde jsou umístěny všechny měřící stanice v zemi.
Nejprve upozornil na ty, které byly umístěny na tzv. „tepelných ostrovech,“ tedy v těsné blízkosti letišť, solárních elektráren a dalších míst, kde je většinou díky příslušným technologiím automaticky zvýšená teplota…
V další fázi si všiml, že nejméně 103 stanic, ze kterých roky přicházela data, vůbec neexistuje, takže údaje z nich musely být logicky vymyšlené. Bylo mu řečeno, že se v jejich případě udávají součty okolních stanic.
Jenže jak posléze zjistil, tak často neexistují ani udávané okolní stanice. Skandál se mezitím rozrostl do obřích rozměrů, i když mainstream jej samozřejmě záměrně ignoruje.
Nemohl by totiž pokračovat v prosazování klimatické agendy a Met Office – britská obdoba ČHMÚ – v dodávání zmanipulovaných dat…
Během posledních několika dnů zažilo Spojené království příjemné jarní počasí s teplotami často stoupajícími ke dvaceti stupňům Celsia. Met Office v plné síle barví mapy oranžově a vyhlašuje „extrémní“ maxima po celé zelené a příjemné krajině.
Propagace čisté nuly vyžaduje stále vyšší teplotní záznamy, takže většinu denních záznamů poskytují pouze místa s nepřirozeným teplotami.
Podíval jsem se na záznamy Met Office za posledních devět dní do neděle 18. května a mohu prozradit, že téměř devět z deseti lokálních „extrémních“ denních teplotních maxim bylo zaznamenáno na místech s vysokou teplotní náročností 4. a super vysokou teplotní náročností 5. třídy s mezinárodně uznávanými „nejistotami“ 2 °C – 5 °C.
To znamená, že údaje byly naměřeny v oblasti tzv. „tepelných ostrovů,“ kde je měření vysoce nespolehlivé.
Některá místa se v záznamech objevují neustále. Během devíti dnů zaznamenaly skotské stanice v Aboyne a Tyndrumu plošné maxima osmkrát, respektive sedmkrát. V Anglii zaznamenal Coton-in-the-Elms sedm denních maxim, zatímco hrad Kielder jich zaznamenal šest.
Zaznamenání maxim na těchto narušených místech samozřejmě neznamenalo, že teplota vzduchu byla reprezentativní pro širší okolí.
Znamenalo to jen, že stanice byly špatně umístěny v blízkosti nepřirozených zdrojů tepla a vytvářely falešný přirozený záznam o teplotě vzduchu, který Met Office nedávno přejmenoval na takzvané „extrémní“ maximum.
Dokud Met Office nevyřeší svou síť více než 380 meteorologických stanic, které jsou převážně odpadní, budou tyto záznamy a nahrávky z velké části bezvýznamné.
Met Office každý den zveřejňuje denní maxima teplot pro 16 lokalit po celé Velké Británii.
Během devíti po sobě jdoucích sledovaných dnů jsem nejprve zjistil, že 83,8 % maxim bylo zaznamenáno na lokalitách třídy 4 a 5, které Světová meteorologická organizace označila za lokality s velkou „nejistotou“ až do 5 °C.
Tedy v místě může být naměřeno až o 5 stupňů víc než jaká je realita. Nejméně 36,6 % záznamů pocházelo z lokalit třídy 5, které nemají žádná kvalifikační kritéria pro přesnost a mohou se nacházet kdekoli.
Jak lze jakékoli lokality třídy 4 a 5 použít k výpočtu celostátní, natož globální teploty, je již dlouho záhadou a jejich centrální využití k propagaci fantazie o čisté nule je vědecký a politický skandál.
Hlouběji jsem se však podíval na údajné záznamy a zjistil jsem, že celkový obraz je ještě horší, než se na první pohled zdálo.

Výše uvedený obrázek z Google Earth ukazuje umístění meteorologické stanice Kirkwall, označené červeně. Tvrdí se, že se jedná o stanici třídy 2, což je bezvadné hodnocení bez nejasností.
Met Office má jen velmi málo takových stanic s hodnocením třídy 2, přičemž 78 % jejích stanic se nachází ve dvou spodních kategoriích odpadu. Ale toto místo v žádném případě není třídou 2.
Nachází se na letišti Kirkwall, sotva 50 metrů od místa, které se zdá být leteckým parkovištěm. Blízké budovy, parkoviště a silnice poskytují dostatek příležitostí k tepelnému znehodnocení.
Přesto se o Kirkwallu šestkrát za posledních devět dní říkalo, že drží teplotní rekord pro Orkney a Shetlandy. Z celkového výpočtu jsem odstranil údajně „neodpadkový“ Kirkwall, takže nejméně 87,4 % denních maxim je v kategoriích odpadu.
Je samozřejmě neuvěřitelné, že na velkém ostrově, který zahrnuje čtyři různé národy a široké geografické rozdíly, stále zaznamenávají ty samé staré podezřelé přístroje nejvyšší denní teploty.
Nebylo nikde v oblasti East Midlands po sedm dní tepleji než v Coton-in-the-Elms? Co je tak zvláštního na hradě Kielder, že tam bylo šest dní tepleji než kdekoli jinde v severovýchodní Anglii?
Měli by se milovníci tepla v Severním Irsku a Walesu přestěhovat do Castledergu a Porthmadogu, kde by si užili pět dní rekordních maxim?
Začátkem tohoto měsíce prozkoumal superdetektiv Ray Sanders meteorologickou stanici třídy 5 ve střední Anglii v Coton-in-the-Elms a dospěl k závěru: „Existují horší místa, ale není jich moc.“
Koncem loňského roku vyšly v deníku Daily Sceptic i v Ray Sandersově rubrice Science Feedback ověřené články, které podrobně popisovaly status odpadu většiny lokalit Met Office a jejich vymyšlená teplotní data z více než 100 neexistujících lokalit.
„Ověřené“ články, napsané převážně Met Office, naznačovaly, že stanice interně hodnocené jako „neuspokojivé“ nesplňovaly požadované standardy pro platnost dat a záznamy nebudou použity v oficiálních záznamech.
Je proto překvapením, že Castlederg je na seznamu „neuspokojivých“ a, jak je uvedeno výše, nedávno zaznamenal místní rekord pět dní z devíti. Je možné, že seznam byl v posledních několika měsících aktualizován a Castlederg byl odstraněn?
Bylo by zajímavé zjistit, zda byl na seznamu 21. července 2021, kdy byla na tomto místě vyhlášena rekordní teplota v Severním Irsku 31,3 °C.
Mezi další neuspokojivá místa zmíněná v posledních několika dnech patří Redesdale Camp a Hawarden, přičemž Hawarden je letištěm třídy 4, které drží národní teplotní rekord pro Wales stanovený 21. července 2021.
Proč je to všechno relevantní a důležité? Jak jsme mnohokrát ukázali v Daily Sceptic, tato přehnaně přehřátá data jsou distribuována do hlavního proudu, aby se podpořily politické potřeby čisté nuly.
A to nejen ve Velké Británii, ale v celé Evropě, kde berou data britské Met Office jako jeden ze základních pilířů klimatické agendy…
[Celkem: 1 Průměrně: 5]
