Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Pohnojte skleník na jeseň pre úrodnosť pôdy a prekyprenie. Takto bude aj budúci rok veľa paradajok!

Túto jeseň ešte nemôžem začať pracovať v skleníku. Nie je to preto, že by som nemal čas, ale faktom je, že stále zbieram paradajky! Je koniec októbra, v noci je už mrazivo, ale moje paradajky sa nevzdávajú a naďalej prinášajú plody!   Kľúčom k takému dlhému plodeniu je hnojenie a ošetrenie proti chorobám. Ale dnes […]
Menej ako 1 min. min.

Túto jeseň ešte nemôžem začať pracovať v skleníku. Nie je to preto, že by som nemal čas, ale faktom je, že stále zbieram paradajky! Je koniec októbra, v noci je už mrazivo, ale moje paradajky sa nevzdávajú a naďalej prinášajú plody!

 

Kľúčom k takému dlhému plodeniu je hnojenie a ošetrenie proti chorobám. Ale dnes som chcel hovoriť o tom, aké prírodné hnojivá pre úrodnosť a kyprenie pôdy budem pridávať do skleníka tento rok, akonáhle vyberiem poslednú paradajku.

Pre paradajky je veľmi dôležitá pôda, v ktorej rastú. Pôda by mala byť kyprá a bohatá na humusové látky. Aby ste toho dosiahli, je potrebné na jeseň pridať nasledujúce komponenty.

1. Opadané lístie

Podceňované mnohými záhradkármi. Môžeme povedať, že listy sú dlhotrvajúce prírodné hnojivo. V pôde sa pomaly rozkladajú, obohacujú ju o humus a ďalšie rastlinám prospešné látky a tiež dokonale kyprí pôdu.

Najlepšie je zbierať listy mimo ciest a tovární. Pridávam od oka, asi vedro lístia na každý meter zeminy, ktorá sa má prekopať.

2. Rašelina

Rašelina je jedným z najlepších hnojív pre paradajky. Uvedomil som si to už ako dieťa – moja stará mama mala zeleninovú záhradku na rašelinisku, zem tam bola takmer čistá rašelina!

Ale paradajky vyrástli, ako sa len dalo, a mimochodom aj zemiaky, keďže ide o rastliny „z tej istej čeľade“. Rašelina uvoľňuje a obohacuje pôdu o humáty, ako aj makro a mikroelementy.

Rašelinou nemôžete zničiť pôdu, preto aplikujte toľko, koľko môžete. Najlepšie je brať rašelinu s neutralizovanou kyslosťou, aby nedošlo k okysleniu pôdy.

3. Piesok + horčicový prášok.

Piesok bol záchranou mojich paradajok v prvých rokoch môjho záhradkárčenia. Ak je aj vaša pôda v záhrade ťažká a po dažďoch a polievaní sa mení na betón, potom by ste mali najskôr pridať piesok.

Na 1 meter štvorcový pôdy v skleníku pridám 2-3 lopaty piesku. Je veľmi dobré zmiešať piesok a horčičný prášok. Potom sa účinnosť tohto hnojenia výrazne zvyšuje.

The post Pohnojte skleník na jeseň pre úrodnosť pôdy a prekyprenie. Takto bude aj budúci rok veľa paradajok! appeared first on Šikovník.

Podporte SIA NEWS!

Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie