Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Pohnojte skleník na jeseň pre úrodnosť pôdy a prekyprenie. Takto bude aj budúci rok veľa paradajok!

Túto jeseň ešte nemôžem začať pracovať v skleníku. Nie je to preto, že by som nemal čas, ale faktom je, že stále zbieram paradajky! Je koniec októbra, v noci je už mrazivo, ale moje paradajky sa nevzdávajú a naďalej prinášajú plody!   Kľúčom k takému dlhému plodeniu je hnojenie a ošetrenie proti chorobám. Ale dnes […]
Menej ako 1 min. min.

Túto jeseň ešte nemôžem začať pracovať v skleníku. Nie je to preto, že by som nemal čas, ale faktom je, že stále zbieram paradajky! Je koniec októbra, v noci je už mrazivo, ale moje paradajky sa nevzdávajú a naďalej prinášajú plody!

 

Kľúčom k takému dlhému plodeniu je hnojenie a ošetrenie proti chorobám. Ale dnes som chcel hovoriť o tom, aké prírodné hnojivá pre úrodnosť a kyprenie pôdy budem pridávať do skleníka tento rok, akonáhle vyberiem poslednú paradajku.

Pre paradajky je veľmi dôležitá pôda, v ktorej rastú. Pôda by mala byť kyprá a bohatá na humusové látky. Aby ste toho dosiahli, je potrebné na jeseň pridať nasledujúce komponenty.

1. Opadané lístie

Podceňované mnohými záhradkármi. Môžeme povedať, že listy sú dlhotrvajúce prírodné hnojivo. V pôde sa pomaly rozkladajú, obohacujú ju o humus a ďalšie rastlinám prospešné látky a tiež dokonale kyprí pôdu.

Najlepšie je zbierať listy mimo ciest a tovární. Pridávam od oka, asi vedro lístia na každý meter zeminy, ktorá sa má prekopať.

2. Rašelina

Rašelina je jedným z najlepších hnojív pre paradajky. Uvedomil som si to už ako dieťa – moja stará mama mala zeleninovú záhradku na rašelinisku, zem tam bola takmer čistá rašelina!

Ale paradajky vyrástli, ako sa len dalo, a mimochodom aj zemiaky, keďže ide o rastliny „z tej istej čeľade“. Rašelina uvoľňuje a obohacuje pôdu o humáty, ako aj makro a mikroelementy.

Rašelinou nemôžete zničiť pôdu, preto aplikujte toľko, koľko môžete. Najlepšie je brať rašelinu s neutralizovanou kyslosťou, aby nedošlo k okysleniu pôdy.

3. Piesok + horčicový prášok.

Piesok bol záchranou mojich paradajok v prvých rokoch môjho záhradkárčenia. Ak je aj vaša pôda v záhrade ťažká a po dažďoch a polievaní sa mení na betón, potom by ste mali najskôr pridať piesok.

Na 1 meter štvorcový pôdy v skleníku pridám 2-3 lopaty piesku. Je veľmi dobré zmiešať piesok a horčičný prášok. Potom sa účinnosť tohto hnojenia výrazne zvyšuje.

The post Pohnojte skleník na jeseň pre úrodnosť pôdy a prekyprenie. Takto bude aj budúci rok veľa paradajok! appeared first on Šikovník.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie

Translate »