Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Portugalský BLM: Nepokoje v Lisabonu nesou stejný podpis jako nepokoje v USA před 4 lety (video)

Nepokoje v Lisabonu již prezentovala většina mainstreamových médií, ale – podobně jako v případě USA a kriminálníka George Floyda – skutečnost si značně přikrášlila. Nejprve si zhruba zopakujeme mainstreamovou verzi – a to i pro ty, kteří na ni náhodou nikde nenarazili. Fráze, které se objevily na mainstreamu po celé Evropě jsou velmi podobné (převzaté […]
Menej ako 1 min. min.

Nepokoje v Lisabonu již prezentovala většina mainstreamových médií, ale – podobně jako v případě USA a kriminálníka George Floyda – skutečnost si značně přikrášlila.

Nejprve si zhruba zopakujeme mainstreamovou verzi – a to i pro ty, kteří na ni náhodou nikde nenarazili. Fráze, které se objevily na mainstreamu po celé Evropě jsou velmi podobné (převzaté od stejných propagandistů) a v podstatě prezentují policií zabitého černocha jako oběť rasismu – zde jde o totožný postoj jako před 4 lety u Floyda.

Protesty, které vede Antifa společně s promigračními neziskovkami, tučně financovanými i ze zdrojů EU, jsou prezentovány jako protesty tisíců lidí proti policejnímu násilí, diskriminaci, rasismu, xenofobii apod…

Žvásty, jaké jsme mohli číst před 4 lety, kdy po zákroku policisty v USA zemřel černý recidivista, který měl na kontě mnoho přečinů, včetně toho, že držel u břicha těhotné ženy zbraň, když se rozhodl vyloupit její dům.

Mnohé důkazy později potvrdily, že zdrogovaný Floyd ve skutečnosti zemřel v důsledku užívání drog, nicméně policista, který byl u zákroku, setrvá čtvrt století (pro něj prakticky doživotí) ve vězení.

To bylo jen malé připomenutí kauzy George Floyda, kdy na památku tohoto kriminálníka dokonce poklekávali sportovci před každým utkáním.

Kauza, která nyní hýbe Portugalskem, je velmi podobná a zřejmě především posloužila k tomu, aby se v zemi zvedly nepokoje a možná se postupně přelily i do dalších zemí, jako tomu bylo před 4 lety.

V Lisabonu je výjimečný stav. Nepokoje, požáry a četná zatčení od té doby udržují město v napětí. Přesně jako před 4 lety v USA.

K čemu však předtím v Portugalsku došlo? Co dalo záminku k nepokojům?

V časných ranních hodinách 21. října byl při rutinní policejní kontrole zabit Odair Moniz, narozený na Kapverdách. Došlo k honičce s policisty a černoch měl u sebe bodnou zbraň, kterou údajně policistům vyhrožoval.

Policista vystřelil. Zraněný muž poté zemřel v nemocnici. Bylo nařízeno interní vyšetřování policií.

Multikulturní revolta začala již minulé pondělí a úterý večer: násilní demonstranti házeli kameny na policisty a poškodili dvě policejní vozidla.

Dva autobusy a devět dalších vozidel bylo zapáleno.

Podle zpráv místních médií se nepokojů zúčastnili mladí lidé s „migračním pozadím“ ze „znevýhodněných“ čtvrtí. Jde samozřejmě převážně o černochy, doplněné zaměstnanci neziskovek a Antifáky  (viz první z videí níže).

Celkem došlo k více než 100 případům veřejných nepokojů a 20 zatčením – jak informovalo „Público“.

A to platí pro celou oblast Lisabonu, zejména však pro multikulturní oblasti s převahou Afričanů.

Níže se můžete podívat na videa z nepokojů a protestů. Pod nimi ještě přinesu vlastní předpověď toho, k čemu mohou být zmíněné nepokoje v Portugalsku zneužity. 

Milhares de pessoas enchiam uma avenida de Lisboa, homenageando e exigindo justiça para Odair Moniz e todas as vítimas de violência policial.
Enquanto isso, um grupo de deputados do Chega conversava sobre armas e como as poderiam utilizar contra os manifestantes pacíficos. pic.twitter.com/sZg3hGMI40

— Vida Justa (@VidajustaPt) October 27, 2024

As primeiras imagens da morte de Odair Moniz, de 43 anos, homem abatido pela PSP na Cova da Moura depois de desobedecer a uma ordem policial e de ter tentado atacar os agentes com uma arma branca. pic.twitter.com/wtvhwDY86G

— Mundo Vivo (@mundo__vivo) October 22, 2024

What’s happening in Portugal?
Odair Moniz, an African immigrant was shot by a police officer after resisting arrest and allegedly attempting to attack the officer with a knife.
People are “protesting” in some neighborhoods of Lisbon, destroying public and private property. Is… pic.twitter.com/Ind6dhuzME

— Causa Cognita (@causa_cognita) October 23, 2024

1/2
In Lissabon herrscht seit zwei Nächten der absolute Ausnahmezustand.
Gewalt folgten auf den Tod des 43-jährigen Odair Moniz, der am Montag in den frühen Morgenstunden im Stadtteil Cova da Moura in Amadora von einem Beamten erschossen worden war. pic.twitter.com/YRW4j3CqNN

— AldousHuxley (@AHuxley1963) October 24, 2024

Tolik tedy záběry z nepokojů, zabití dotčeného Kapverďana a protestů. Nyní slíbený komentář.

Mimo těchto nepokojů v Portugalsku jsem již zaznamenala rýsující se podobné akce ve Velké Británii. Opět v režii Antify, černošských organizací a multikulti neziskovek.

Tam se oživuje již dva roky stará kauza, kdy byl policií v Londýně zastřelen černoch, jistý Chris Kaba.

Policista Martyn Blake (původně identifikovaný jako NX121) byl obviněn z neoprávněné střelby a z vraždy Kaby. Během soudního procesu vyšlo najevo, že Kaba byl obklíčen policejními auty a jezdil tam a zpět ve snaze utéct.

Blake byl přesvědčen, že jeden z jeho kolegů bude zabit. Další zúčastnění policisté potvrdili, že by vystřelili, kdyby tak neučinil Blake, a že byli „zlomek sekundy od toho, aby to udělali.“

Trvalo méně než tři hodiny, než porota Old Bailey na začátku tohoto týdne konečně Blakea osvobodila, a výsledný řetězec událostí do značné míry shrnuje celou tuto frašku.

Udělejme krok zpět a připomeňme si, jak byla Kabova smrt v té době prezentována. Pro široké spektrum aktivistůz neziskovek a politiků byl Kaba reinkarnací George Floyda: příležitostí ke komercializaci smrti dalšího mladého černocha, který „nám byl tragicky ukraden ve spárech policejní brutality.“

Obvyklá ocenění na sebe nenechala dlouho čekat: tvrdili, že Kaba je nastávající otec, velmi milovaný syn, jehož hudba byla nominována na cenu MOBO (Music of Black Origin). Byl zjevně zábavný, loajální a fotbalový fanoušek, který všechny bavil na večírcích.

Na podporu narativu policejního rasismu se hrnuli obvyklí podezřelí, kteří dychtivě zasévali semena rozdělení a spojovali se s čímkoli jiným než s vládou zákona. Londýnský starosta Sadiq Khan tweetoval následující:

Také bývalý labouristický vůdce Jeremy Corbyn se přidal, aby si postěžoval na policejní brutalitu a podpořil zabitého černocha i jeho rodinu.

Kaba byl – podobně jako Floyd – představen jako oběť, ale až do své smrti v roce 2022, kdy mu bylo 24 let, strávil mnoho času ve vězení. Tedy šlo také o protřelého kriminálníka, který byl poprvé souzen již ve 13 letech.

Nemá cenu zde vypisovat dlouhý výčet jeho prohřešků. Podstatné je, že nyní, kdy byl policista osvobozen, se aktivizují neziskovky a Antifa také ve Velké Británii a plánují různé akce.

Nebylo by proto nic podivného, kdyby i tam vypukly nepokoje (samozřejmě tolerované Starmerem, který bude na straně výtržníků).

A pokud se strhnou nepokoje nejen v Portugalsku, ale i ve Velké Británii, pak se velmi lehce přelijí i do dalších zemí.

Ať už na podporu oněch dvou policií zabitých černochů nebo na podporu vlastních policií zabitých černochů.

Ve většině západoevropských zemí totiž nějakého toho černocha zabitého policisty najdou.

Vždyť je to jen týden, co jednoho zastřelila italská policie – a mnoho jiných případů najdeme napříč obohacovanou Evropou.

Nedivila bych se tedy, kdyby se nepokoje z Portugalska postupně dostaly do celé západní Evropy. Své mrtvé si najdou ve Francii, Německu, Holandsku, Švédsku i jinde.

Nezapomínejte, že neziskovky, které toto vše organizují, jsou štědře financovány z EU i od národních států a jsou také vzájemně propojeny v rámci celé Evropy.

Totéž je známo o Antifě, která své členy vysílá do různých zemí, na větší akce se zpravidla sjíždí z celé Evropy.

Samozřejmě až čas ukáže, zda se tato předpověď splní.

Já jen doufám, že ne, nicméně praxe z roku 2020, kdy se nepokoje postupně dostaly do celých USA, ale i západní Evropy, naznačují, že podobné akce, obzvlášť jsou-li podporovány politiky i mainstreamem, se mohou šířit jako požár.

Zda se tento požár udusí v zárodku již v Portugalsku nebo se ještě více přiživí, nejspíš již brzy uvidíme…

Ohodnoťte tento příspěvek!

[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Podporte SIA NEWS!

Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie