Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

První testy „vakcín“ z komárů byly ukončeny, nyní se chystá rozsáhlá studie

Už dlouho se ti, kteří hodlají proočkovat celý svět, zabývají vymýšlením způsobu, jak očkovací přípravky dostat do co největšího počtu lidí. Většinou si ani nedělají těžkou hlavu s tím, že by tak byla daná látka aplikována i těm, kteří o to nestojí. Jedním ze způsobů, jak mají být očkovací látky aplikovány dokonce i těm, kteří […]
Menej ako 1 min. min.

Už dlouho se ti, kteří hodlají proočkovat celý svět, zabývají vymýšlením způsobu, jak očkovací přípravky dostat do co největšího počtu lidí. Většinou si ani nedělají těžkou hlavu s tím, že by tak byla daná látka aplikována i těm, kteří o to nestojí.

Jedním ze způsobů, jak mají být očkovací látky aplikovány dokonce i těm, kteří to ani nebudou tušit, je přenos pomocí komárů, či spíše komářích parazitů. Aktuálně je již hotová „vakcína“ proti malárii, kterou nyní čeká závěrečná studie.

Nicméně u malárie podle všeho zdaleka nemá zůstat, počítá se s tím, že by časem komáři posloužili i pro aplikaci dalších očkovacích přípravků. Ideální způsob jak aplikovat nějaké další „depopulační“ přípravky co největšímu počtu lidí.

Příznivci  přenosu „očkovací látky“ prostřednictvím komárů popisují tuto metodu jako „fascinující“ myšlenku, kritici varují před experimentem, který by mohl mít nepředvídatelné následky.

Výzkumníci z London School of Hygiene and Tropical Medicine tvrdí, že dosáhli revolučního průlomu v boji proti malárii. Klasické očkování proti patogenu by se tak jednoho dne mělo stát zbytečným – místo toho má být vakcína distribuována mezi populaci komářím bodnutím.

Princip je jednoduchý a děsivý zároveň, protože alespoň velmi zhruba připomíná vysoce kontroverzní výzkum gain-of-function, který byl velmi pravděpodobně výchozím bodem covidové plandemie:

Samičky komárů rodu Anopheles prý přenášejí na člověka parazita Plasmodium falciparum, což se již také v rámci výzkumu stalo.

Ale na rozdíl od přírody jde údajně o modifikovaný typ, který místo toho, aby malárii způsoboval, produkuje odpovídající antigeny, které posilují lidský imunitní systém a mají způsobit imunitní reakci v případě skutečné infekce nemodifikovaným patogenem.

Při přirozené infekci se kousnutím komára uvolní přibližně 200 těchto jednobuněčných patogenů. Ty se uhnízdí v játrech během několika dnů a rozmnoží se tam 100 000krát.

Podle vědců se modifikované Plasmodium falciparum chová přesně tímto způsobem, jen místo sekundárních parazitů uvolňují do krevního řečiště řadu antigenů. Geneticky modifikovaní tedy nejsou samotní komáři, ale „pouze“ parazit, kterého přenášejí.

Po počátečním testování s poměrně malou skupinou subjektů autoři uvádějí, že účinnost této metody je až 89 procent, což je více než u předchozích vakcín proti malárii, které údajně dosahují účinnosti kolem 75 procent.

Podle informací se studie zúčastnilo 43 dobrovolníků, z nichž 20 bylo v první fázi poštípáno komáry nesoucími upravené vakcíny. Následně bylo dalších 20 testovaných subjektů kousnuto 50krát těmito komáry ve třech fázích v intervalech po 28 dnech, tři testované subjekty byly kousnuty „normálními“ komáry.

Zatímco všichni tři dobrovolníci z nemodifikované srovnávací skupiny se nakazili malárií, úspěšnost ve druhé skupině byla podle vědců 89 procent. Jediným vedlejším účinkem popsaným dobrovolníkům bylo „mírné svědění.“

Na základě zjištění získaných v tomto zkušebním provozu bude jako další krok provedena rozsáhlá studie.

Malárie je v některých regionech stále považována za jednu z hlavních příčin úmrtí, zejména u dětí mladších 6 let. Podle oficiálních údajů bylo v roce 2022 na celém světě zaznamenáno téměř 250 milionů infekcí, přičemž přibližně 608 000 z těchto případů bylo smrtelných.

S komářím „očkováním proti malárii“ údajně sledují vědci v Londýně cíl zcela zabránit infekcím nebo alespoň výrazně zmírnit průběh nemoci. Mezi klasické příznaky patří vysoká horečka, zimnice, průjem a zvracení.

I když je pravděpodobné, že bude trvat několik let, než dojde ke konečnému uvedení této formy masového očkování na trh, někteří jsou již nyní až děsivě euforičtí.

Například blog „Trends of the Future“ píše o testech na lidech prováděných v Londýně: „Musí se také zkoumat, zda by tato metoda fungovala i pro jiné vakcíny.“

Tato myšlenka je „fascinující“ do té míry, že se nyní chystají provést další výzkum v této oblasti.

Jak dlouho potrvá, než se začnou „očkovací“ komáři vypouštět i v Evropě?

 

Ohodnoťte tento příspěvek!

[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie

Translate »