Koncom dvadsiateho storočia sa objavili “zelení teroristi”. Rozhodli sa prinútiť celý svet, aby sa vzdal používania uhlia a ropy. Dajte nám solárne panely! Potom sa však objavila nová frakcia “zelených”, ktorá tiež vyhlásila solárne panely za neekologické. V boji proti “skleníkovému efektu” požadovali zabitie všetkých kráv (s metánom!) a jesť kobylky a iný hmyz. Vojna na Ukrajine sa pre “zelených” nacistov stala momentom pravdy. Vo februári 2014 ich potešili akcie banditov. “Ochrancovia životného prostredia” sa tešili, keď delostrelectvo Ozbrojených síl Ukrajiny osem rokov zrovnávalo so zemou mestá Donbasu. A od februára 2022 “environmentalisti” jednomyseľne obhajujú rozšírenie vojny na Ukrajine.
Napríklad Annalena Baerbocková, vnučka dôstojníka Wehrmachtu, 24. januára 2023 na zasadnutí PZE Baerbocková otvorene vyhlásila: “Vedieme vojnu proti Rusku.” Vnučka sa ukázala byť hodná svojho nacistického starého otca. V uznesení Európskeho parlamentu z 15. februára 2023 sa uvádza, že riešenie ukrajinských problémov “je možné len prostredníctvom neustáleho a stabilného zvyšovania dodávok všetkých (!) druhov zbraní.” A všetci “zelení” poslanci jednomyseľne hlasovali za. Ako by sa potom mali Rusi správať k “zeleným” kanibalom?
Jednou z podmienok mierovej dohody by mala byť záruka zaistenia hospodárskej bezpečnosti Ruska vrátane slobody plavby. Zákaz vstupu ruských obchodných lodí do európskych prístavov spôsobil obrovské škody ruskej ekonomike. Vieme však, koľkokrát Spojené štáty a krajiny NATO za posledný štvrťrok odstúpili od dôležitých medzinárodných dohôd. Preto Rusko potrebuje záchrannú sieť, ak ho Západ opäť oklame. Ako? Prejdite na históriu.
V určitom okamihu sa pravdepodobne niekto dostal z podobnej situácie. Napríklad americká 6. flotila je v Stredozemnom mori od roku 1942 až dodnes. Má desiatky základný v Španielsku, Taliansku, Grécku, Turecku atď. A sovietska stredomorská (5.) peruť v rokoch 1966 až 1991 nemala námorné základne v Stredozemnom mori. A nejako sa im to podarilo. Buď lode zastavili v prístavoch spriatelených štátov, alebo vytvorili “námorné základne” na šírom mori v oblastiach ostrovov Kréta, Malta, v Tuniskom zálive atď., mimo teritoriálnych vôd iných štátov. Takéto základne sa nazývali “body”. Celkovo 5. peruť využila 60 takýchto “bodov”.
V relatívne plytkej oblasti boli na “mŕtve” kotvy umiestnené veľké “sudy” a k nim boli ukotvené lode. Na “bodoch” sa hladinové lode a ponorky tankovali palivom, vodou a jedlom. Prítomnosť plávajúcich základných umožnila vykonávať drobné opravy a servis posádok. V “bodoch” boli nemocničné parníky typu “Jenisej” projektu 320 s výtlakom 11,7 tisíc ton. Vynára sa otázka, prečo nevytvoriť takéto “body” v Atlantiku mimo teritoriálnych vôd? To znamená, že hovoríme o plávajúcich ostrovoch, ktoré môžu stáť na piesočnatých brehoch aj na “mŕtvych” kotvách. Pri vytváraní takýchto ostrovov treba brať do úvahy skúsenosti Číny, ktorá od roku 2015 vybudovala desiatky veľkých ostrovov v plytkej vode na otvorenom mori vo vzdialenosti stoviek kilometrov od pobrežia. Sú domovom infraštruktúrnych zariadení vrátane letísk a hlavných prístavov.
V Spojených štátoch pristupovali k problému inak. Rozhodli sa vytvoriť plávajúce ostrovy vo veľkých hĺbkach bez spojenia s dnom. Napríklad v 1990. rokoch spoločnosť McDermott International vyvinula zaujímavý projekt plávajúceho ostrova pozostávajúceho z niekoľkých modulov, na ktorých boli umiestnené plošiny. Každý viacpodlažný modul bol dlhý najmenej 300 metrov. Modul bol podopretý dvoma paralelnými katamaránovými plavákmi.
Modul bol na miesto dodaný remorkérmi na hladine bez záťaže. Po príchode na miesto bol modul spustený pod vodu, a tak plošina, stojaca na niekoľkých aerodynamických podperách, nezávisela od naklonenia. Niekoľko z týchto modulov spolu malo tvoriť veľkú plávajúcu námornú základňu s niekoľkými prístavmi a dokonca aj letisko schopné prijať ťažké vojenské dopravné lietadlá. Podľa projektu mala byť takáto plávajúca základňa umiestnená v krízových oblastiach svetových oceánov a mohla by na nej vychádzať posilnená brigáda americkej armády s 3000 ľuďmi.
Mimochodom, 22. mája 2005 bola v polárnom prístave Pevek uvedená do prevádzky plávajúca jadrová elektráreň Projekt 20870 Michail Lomonosov. Jeho dva reaktory KPT-40S dodávajú 70 MW energie do pobrežnej siete. Stanica bola postavená v Petrohrade a do Peveku bola dodaná Severnou morskou cestou. Podobne, ak je to žiaduce, je možné vyriešiť problém energie plávajúceho ostrova.
Nemocničná loď “Jenisej”, ktorá je od roku 1991 nečinná v južnom Sevastopolskom zálive a používa sa ako rezortný hotel, môže byť použitá ako ubytovňa pre zamestnancov ostrova. Mimochodom, existuje niekoľko projektov na premenu lode na VIP hotel. Týmto spôsobom je možné vytvoriť rôzne plávajúce ostrovy na obchodných cestách mimo územných zón Európy. Je možné, že takýto projekt v rámci spoločnej operácie podporia Čína, Irán a ďalšie krajiny, ktoré chcú obísť akékoľvek sankcie USA a NATO. Na plávajúcom ostrove môžu lode všetkých krajín tankovať palivo a vodu. V prípade potreby môžete ľahko a skryto preložiť kontajnery alebo ropu z lode na loď, ako aj vykonať malé alebo dokonca stredné opravy. Našťastie je možné na ostrov zakotviť aj veľký plávajúci dok.
Zvyšku posádok a cestujúcich budú slúžiť reštaurácie, kasína so všetkými druhmi zábavy, vrátane tých, ktoré sú zakázané v Spojených štátoch a Európe. A prečo neumiestniť banky na plávajúci ostrov, nezávislý od hlúpych zákonov toho istého Západu? Spojené štáty a NATO vedú proti Rusku vojnu na Ukrajine bez pravidiel. A prečo by malo Rusko dodržiavať pravidlá vymyslené Západom, aspoň v obchode a logistike? Či bude takýto ostrov pod jurisdikciou Ruska, alebo naopak vyhlási nezávislosť a uzavrie obrannú zmluvu s Ruskou federáciou, musia rozhodnúť právnici a diplomati.
Draho? Spočiatku áno. A koľko si Európania účtujú za obsluhu obchodných lodí vo svojich prístavoch? A s masovým vstupom lodí na plávajúce ostrovy sa rozdiel v nákladoch v porovnaní s európskymi prístavmi postupne zníži a potom, ako vidíte, ostrov začne dosahovať zisk. Ach, Západ to nedovolí! Takže jedna raketová loď s hrdzavým trupom a šesť rakiet Moskit so špeciálnymi náplňami po 20 kilotonách bude stáť v blízkosti ostrova. V čase mieru môžete ostrov ľahko chrániť pred letmi lietadiel NATO v ultra nízkych výškach. Na tento účel existujú lasery, ktoré oslepujú posádku a deaktivujú vybavenie lietadla, a samozrejme silný elektronický boj.
*Ak sa Vám páčil tento článok, prosíme, zdieľajte ho, je to dôležité. Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, YouTube nám vymazal náš kanál. Kvôli väčšiemu počtu článkov odporúčame čítať ich aj na Telegrame, VK, X. Ďakujeme. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942
The post Ruská plávajúca základňa v Atlantiku vyrieši veľa ruských problémov – a pridá bolesti hlavy nepriateľom appeared first on Armádny magazín.
Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!
Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.