Je známo, že mnohé americké koncerny to za 2. světové války hrály na obě strany, vždyť bez nich by ani nemohla nacistická válečná mašinérie vydržet dlouhých 6 let.
V USA si však „svých“ nacistů cenili i po válce, vždyť u Norimberských procesů byli odsouzeni jen ti, kteří nebyli k ničemu užiteční nebo nechtěli se Spojenými státy spolupracovat. Mnoho jiných dožilo v bohatství v USA, kam se dostali v rámci operace „Paperclip.“
Nyní byly odtajněny dokumenty, které potvrzují, že čilá spolupráce USA s nacistickým Německem probíhala i v roce 1943, kdy byly obě země oficiálně v nepřátelském postavení.
Na jaře 1943 se Spojené státy, oficiálně spojenec Sovětského svazu v protihitlerovské koalici, tajně připravovaly na dodávky zboží do Třetí říše, která se v té době připravovala na bitvu u Kurska.
Vyplývá to z dokumentu z archivu ruské zahraniční rozvědky SVR, který byl zveřejněn.
Týká se zprávy o obchodu mezi USA a nacistickým Německem od agenta Moskvy umístěného ve Stockholmu. Zpráva, která pochází z 24. dubna 1943, byla napsána „Kinem,“ což byl pseudonym zpravodajského důstojníka Borise Rubkina.
V dokumentu se uvádí, že Sergej Obolenskyj předložil zaměstnanci Německé obchodní komory návrh na obchod.
Obolensky byl bývalý sovětský důstojník, který emigroval do USA a během druhé světové války pracoval pro Úřad strategických služeb, předchůdce CIA.
Američané potřebovali určité chemikálie a prodávali platinu a diamanty Němcům. Nakonec dal Hermann Göring dohodě zelenou.
[Celkem: 3 Průměrně: 4.7]
Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!
Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.