Krásne počasie nabáda k práci v záhrade. Čo však v prípade, že na pozemku nemáme najlepšiu pôdu? Aj keď máme málo času, môžeme pôdu zlepšiť naozaj jednoduchým spôsobom.
Môj otec mi prezradil, ako pôdu obohatiť. Vďaka tomu mu v záhrade rastú obrovské paradajky. Prezradím vám jeho metódu na bohatú úrodu.
Ako pripravujete záhradu na prvé rastliny?
Koniec marca a začiatok apríla je ideálny čas na prípravu pôdy. Vtedy môžeme záhony poriadne prekopať a vyčistiť. Môj otec sa zameriava najmä na odstraňovanie kameňov a buriny.
Ak je pôda v záhrade nekvalitná, úroda bude slabá. Preto je príprava pôdy základom. Zabezpečí sa tým, že paradajky budú obrovské. Čo môžeme urobiť, aby sme tento rok zlepšili kvalitu pôdy?
S hnojením pôdy na pestovanie paradajok by sme mali začať už teraz. Ešte predtým, ako rastliny zasadíme, vytvoríme ideálne podmienky pre ich rast. Môj otec používa na hnojenie jednu vec.
Pripravte pôdu na pestovanie paradajok
Aj keď pôdu na záhonoch prekopete a vyčistíte, paradajkám sa nebude chcieť rásť, ak pôdu správne neprihnojíte. Stačí jedno hnojivo a úroda sa tento rok úplne zmení.
Na výživu pôdy môj otec už roky používa kompost. Je to prirodzený spôsob výživy pôdy. Je ekologický a účinný. Práve vďaka nemu rastliny hojne rodia. Čo môžeme použiť namiesto kompostu?
Namiesto kompostu pre paradajky
Kompost nie je jediným riešením. Pôdu môžete prihnojiť aj hnojom alebo hnojovicou. Nezabudnite však, že hnoj je veľmi silné hnojivo, preto je bezpečnejšie aplikovať ho na jeseň, po zbere úrody.
Paradajky sú pomerne žravé, preto by sme ich mali prihnojovať aj po výsadbe. Na tento účel dobre poslúži kvasnicové hnojivo. Ak sa teraz postaráme o kríky a správne pripravíme pôdu, úroda bude tento rok obrovská.
