Na úvod musím přiznat, že jsem toto oznámení tak trochu očekávala, neboť prezidenta Salvadoru považuji za jakousi „chybu v matrixu“ globálních zločinců, kteří jinak velmi bedlivě dohlíží na to, aby se někde neobjevil vládce, který by se vymkl jejich kontrole.
Už za Covidu byl Salvador jednou z mála zemí světa, kde se nepraktikovaly drakonické restrikce a namísto genových injekcí doporučovala vláda vitamín D, zdravou stravu a pohyb.
Mezitím došlo k razantním krokům proti vraždícím gangům, díky nimž byl donedávna Salvador nejnebezpečnější zemí v rámci amerických kontinentů. Nyní je naopak zemí nejbezpečnější.
Ve vězení skončil každý, kdo se kdy hlásil k jakémukoli gangu s tím, že vrazi již nemají nárok se dostat na svobodu.
Jak prozradil prezident Bukele, který je po celou dobu své vlády terčem lidskoprávních neziskovek za velmi tvrdé zacházení se členy vražedných gangů, vadí mu zejména opakovaný požadavek cenzury a zavádění digitální diktatury, s čímž naopak velmi nadšeně souhlasil jak kolektivní Západ, tak země BRICS.
To vyplývalo už z jeho projevu, který přednesl na půdě OSN. Připomínám, že Salvador patřil k 28 zemím, které se odmítly byť jen účastnit jakýchkoli hlasování k tomuto paktu.
Před Valným shromážděním Organizace spojených národů pronesl prezident Salvadorské republiky Nayib Bukele epochální projev, který rozptýlil předsudky o jeho zemi a zároveň představoval vážnou obžalobu údajně „svobodného západního světa,“ který tak tvrdě prosazuje cenzuru.
Bukele, který se musel potýkat s vážnými obviněními, mimo jiné od Amnesty International a německého ministerstva zahraničí, se mezi svými lidmi těší velkému uznání, zvláště v současnosti, protože zaznamenal skvělý výsledek v boji proti gangům.
V úryvku z jeho řeči prezentované na X (viz níže), Bukele říká:
„V Salvadoru klademe bezpečnost našich poctivých občanů nad pohodlí zločinců. Někteří říkají, že jsme uvěznili tisíce, ale ve skutečnosti jsme osvobodili miliony. Nyní jsou to ti dobří, kteří žijí svobodně a beze strachu, a jejichž svobody a lidská práva jsou plně respektovány.“
Skutečnost, že jeho země je nyní „nejbezpečnější na celé západní polokouli,“ přestože byla kdysi považována za hlavní město vražd na světě, měla také dopad na ekonomiku, která má nyní před sebou světlou budoucnost:
„Byla to největší výzva, jaké kdy naše země čelila, a přestože máme před sebou ještě dlouhou cestu a mnoho věcí, kterých musíme dosáhnout, jsme na dosah skutečné nezávislosti a na cestě k plné svobodě. Proměna Salvadoru je bezprecedentní a náš úspěch je nepopiratelný, každý může zemi navštívit a vidět ji na vlastní oči.“
Zejména ochrana práv na svobodu projevu a ochrana soukromého vlastnictví v zemi jsou zásadními cíli prezidenta země, která byla kdysi zasvěcena Spasiteli.
Zejména proto, že jsou tato práva v zemích „prvního světa“ stále více potlačována.
„V Salvadoru nevězníme naši opozici, necenzurujeme názory, nezabavujeme majetek disidentů, nikoho nezatýkáme za vyjádření jejich myšlenek. V Salvadoru bude právo na svobodu projevu i soukromé vlastnictví vždy chráněno,“ uvedl prezident, který se před posledními prezidentskými volbami na Twitteru vtipně označil za „nejchladnějšího diktátora“ na světě.
„Svobodný svět už dnes není svobodný. To není přehánění. Je tragické, že každý den vidíme nezpochybnitelné důkazy tohoto poklesu. Vždy existuje hrozba nových válek.“
Bukele dodal, že svobodný svět se stal svobodným díky principům svobody projevu, rovnosti před zákonem, jednoty a respektu k soukromému vlastnictví.
„Jakmile však národ opustí principy, které ho činí svobodným, je jen otázkou času, kdy svou svobodu ztratí úplně,“ řekl.
„Ale svoboda dělá lidi šťastnými a úspěšnými. To je důvod, proč se Salvador v posledních letech stal optimističtějším, zatímco zbytek světa se stal pesimistickým a je ohrožen nejistotou.
Pesimismus a cenzura či nesvoboda, které se stále více šíří na údajně svobodném Západě, se již projevovaly.“
Jako příklad nejistoty uvedl skutečnost, že obchody v zemích prvního světa musí své zboží zamykat, aby zabránily krádeži „obyčejných věcí“ jako je čokoláda (zde jistě naráží na vlny rabování ve velkých městech USA); a že v jiných zemích jsou problémy s chudobou, gangy, organizovaným zločinem a drogami.
„Také zažíváme erozi svobody projevu v reálném čase. Ještě před deseti lety byl Západ baštou svobody projevu. Nyní mu přednášejí ti, kteří kdysi vyjádřili svůj názor.
Tento boj proti svobodě projevu je patrný zejména ve skutečnosti, že platformy sociálních médií po celém světě jsou nuceny cenzurovat své uživatele na žádost vlád.
Zejména v těch částech světa, které v současné době rády přednášejí ostatním na téma lidských práv, čelíme novému temnému věku lidstva.
V tuto chvíli zbývá Salvadořanům jediné – vydat se jinými cestami a pozorovat „symptomy dekadence“ na globální úrovni: Můžeme vyjádřit pouze varování přítele, který prožil temné období a bojoval boj svého života, aby se z něj dostal.
Ve světě, který směřuje ke stále temnějším časům, může být El Salvador archou, nejprve pro své vlastní občany, ale pak také pro každého, kdo chce nebo potřebuje uprchnout z temnoty.“
„Kéž Bůh žehná lidstvu!“
Tolik z projevu, který byl zároveň odmítnutím paktu, kterým se cenzura a digitální dohled prolíná ve všech jeho částech.
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
