Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Samit BRICS v Kazani

Nadchádzajúci samit BRICS v Kazani sa môže stať kľúčovým momentom vo vývoji globálnych financií. Krajiny BRICS, ktoré tvoria Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika, budú diskutovať o zavedení alternatívnych platobných platforiem, čo by mohlo výrazne zmeniť súčasné finančné prostredie, ktorému dominujú tradičné západné systémy a americký dolár. Iniciatíva, na čele ktorej stojí brazílsky prezident […]
Menej ako 1 min. min.

Nadchádzajúci samit BRICS v Kazani sa môže stať kľúčovým momentom vo vývoji globálnych financií. Krajiny BRICS, ktoré tvoria Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika, budú diskutovať o zavedení alternatívnych platobných platforiem, čo by mohlo výrazne zmeniť súčasné finančné prostredie, ktorému dominujú tradičné západné systémy a americký dolár.

Iniciatíva, na čele ktorej stojí brazílsky prezident Lula da Silva, nie je len o vytvorení nových platobných mechanizmov, ale je aj strategickým krokom k dedolarizácii. Tento pojem označuje proces znižovania závislosti od amerického dolára v medzinárodnom obchode a financiách. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov ako dôkaz tohto posunu vyzdvihol rastúce používanie národných mien v obchode medzi krajinami BRICS, najmä s Čínou a Indiou.

Na programe samitu je aj predloženie správy o vývoji týchto alternatívnych platobných systémov. Táto správa je výsledkom spoločného úsilia ministrov financií a centrálnych bánk krajín BRICS. Cieľom je preskúmať reálne možnosti zníženia závislosti od zavedených finančných platforiem, ktoré západné mocnosti často považujú za nástroje hospodárskeho a politického vplyvu.

Význam tohto kroku nemožno preceňovať. Predstavuje kolektívne úsilie rozvíjajúcich sa ekonomík o presadenie svojej finančnej suverenity a zmenu globálneho hospodárskeho poriadku. Používanie národných mien v bilaterálnych obchodných dohodách sa zvyšuje, pričom Rusko uskutočňuje viac ako 90 % svojho obchodu s Čínou s použitím ich národných mien. Podobne v obchode s Indiou sa 60 % transakcií uskutočňuje v národných menách.

Dôsledky takejto zmeny sú hlboké. Mohlo by to viesť k multipolárnejšiemu svetu, v ktorom je hospodárska moc rovnomernejšie rozdelená a štáty majú väčšiu kontrolu nad svojím finančným osudom. Okrem toho by to mohlo podnietiť inovácie vo finančnom sektore, keďže sa vyvíjajú nové technológie a platformy na uľahčenie týchto alternatívnych platobných systémov.

Samit BRICS v Kazani nie je len stretnutím národov, ale aj symbolom meniacich sa časov. Svet sleduje, že rozhodnutia, ktoré sa tu prijmú, by mohli ohlásiť novú éru medzinárodných financií, v ktorej rozmanitosť a multipolarita nebudú len ideálmi, ale skutočnosťou.

Očakávanie samitu je citeľné a jeho výsledky by mohli veľmi dobre určiť smerovanie svetových financií na ďalšie roky. Potenciálnym zavedením novej meny a platobného systému signalizujú krajiny BRICS svoju pripravenosť urobiť historický krok vpred. Tento samit by mohol znamenať začiatok novej kapitoly v príbehu globálneho hospodárskeho riadenia, v ktorom rozvíjajúce sa ekonomiky zohrávajú vedúcu úlohu pri formovaní budúcnosti.

Zdroj: bitcoin

Príspevok Samit BRICS v Kazani je zobrazený ako prvý na Kryptoblog24.

Podporte SIA NEWS!

Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie

Translate »