Nejhorší je, když se šílení politici dají dohromady s neméně šílenými vědci. Příkladem jsou zejména některé evropské země, jejichž politika je do značné míry řízena klimatickou lží. Klimaalarmismus už není „jen“ o ničení průmyslu, zemědělství a energetické bezpečnosti.
Tento šílený kult, který zcela pohltil nejen EU, ale i některé další země řízené progresivity, dokonce nemá daleko k tomu, aby zničil svět.
A v nejbližší době bude poškozena přinejmenším Evropa, protože experiment, který nyní tito šílení „vědci“ chystají, pravděpodobně neovlivní jen Velkou Británii, kde se mají již brzy provádět první pokusy.
Podobné experimenty zpravidla zasáhnou i oblasti daleko od země, kde se provádí…
Britská vláda je údajně jen několik týdnů od schválení bizarních experimentů zaměřených na ztlumení slunečního světla ve snaze bojovat proti takzvané změně klimatu.
Navrhované venkovní testy mohou zahrnovat rozprašování aerosolů do horních vrstev atmosféry nebo umělé rozjasňování mraků, aby se sluneční světlo odráželo zpět do vesmíru a pomohlo tak ochladit povrch Země.
Dalším klíčovým zaměřením současného výzkumu jsou metody odrazu slunečního světla (SRM), které zahrnují techniky, jako je vstřikování stratosférického aerosolu (SAI) – proces rozptylu jemných částic vysoko do stratosféry, aby se část slunečního světla odrazila zpět do vesmíru.
Třetím zvažovaným přístupem je rozjasňování mořských mraků (MCB), kdy by plavidla vypouštěla částice mořské soli do atmosféry, aby se mraky v nízkých výškách více odrážely.
Aria, státní agentura pro výzkum rizik, vyčlenila na tyto spekulativní projekty 50 milionů liber, přičemž oznámení se očekává v brzké době.
Profesor Mark Symes, který na program dohlíží, říká, že britská veřejnost se může těšit na sérii „malých kontrolovaných venkovních experimentů“, kdy agentura testuje, zda zasahování do přirozeného slunečního svitu planety vyřeší údajnou ekologickou katastrofu, které se tak obává.
„Za několik týdnů oznámíme, komu jsme poskytli finanční prostředky, a až tak učiníme, ujasníme si, kdy by se mohly konat nějaké venkovní experimenty,“ řekl Symes podle The Telegraph.
„Jedním z chybějících kousků v této debatě byla fyzická data z reálného světa,“ pokračoval.
„Modely nám toho mohou říct jen málo. Všechno, co děláme, bude bezpečné. Jsme absolutně odhodláni k odpovědnému výzkumu, včetně zodpovědného venkovního výzkumu.
Máme silné požadavky na dobu, po kterou mohou experimenty probíhat, a jejich reverzibilitu a nebudeme financovat vypouštění žádných toxických látek do životního prostředí.“
Experimenty jsou prosazovány na základě předpokladu, že lidstvo nesnižuje emise dostatečně rychle, aby se vyhnulo environmentální apokalypse, alespoň podle takzvaných „vědců,“ kteří se stále drží nejhorších klimatických scénářů.
Vědci, kteří tyto návrhy podporují, věří, že pokud testy přinesou slibné výsledky, mohly by být techniky rozšířeny a zavedeny v širším měřítku během deseti let.
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
