Skupině mladých Němců hrozí až rok vězení za to, že se vydali na remigrační summit do Itálie (video)
Po případu, který se týká zákazu vstupu do Německa dvěma jeho občanům – novinářům, zde máme opačný případ, kdy Německo vydalo zákaz vycestování ze země, aby skupině mladých Němců zabránilo v účasti na remigračním summitu.
O jejich zadržení a vydání zákazu jste si již dříve mohli přečíst zde.
Ti se přesto vydali do Itálie, kde se zakázaného summitu zúčastnili. To je nyní může stát až rok vězení, protože ignorovali zcela diktátorské nařízení, které mělo za cíl jim zabránit prezentovat vlastní názory.
Šlo tedy opět o jasný případ omezení svobody slova – a to pro změnu v oblasti výměny obyvatel. To jen dokazuje, že jde o udržení agendy, protože vadí jakýkoli odlišný názor – a je jedno, zda se to týká Ukrajiny, remigrace, klimatu nebo LGBTQ agendy.
Je možné, že mladí odpůrci výměny obyvatel nakonec skutečně skončí ve vězení, které je v Německu dnešní doby určeno spíš pro disidenty než pro vrahy či násilníky. Ti naopak končí spíše v psychiatrických léčebnách.
Federální policie vydala několika identitářům zákaz cestování, ale i tak letěli na „Remigration Summit 2025“ v Itálii. Po návratu na ně čekali policisté, aby jim nasadili pouta. Postiženým hrozí nepodmíněný trest.
Němečtí policisté vyzbrojení samopaly zastavili aktivisty Německého identitárního hnutí (IB) poté, co přistáli zpět v Německu na letišti v Mnichově, a nyní jim hrozí rok vězení jen za to, že opustili zemi, aby se zúčastnili konference.
Aktivisté také natočili video, na kterém je těžce ozbrojení policisté zastavují.
Gelandet, es wird spannend pic.twitter.com/Owpib8Dks6
— moritz.bayern (@BayernMoritz) May 20, 2025
Direkt pic.twitter.com/7yjauBDX0M
— moritz.bayern (@BayernMoritz) May 20, 2025
Dotyčná konference, „Remigration Summit 2025“, se konala v italském Miláně a zúčastnila se jí široká škála Evropanů, včetně Rakušana Martina Sellnera, Holanďanky Evy Vlaardingerbroekové a francouzského europoslance Jeana-Yvese Le Galloua.
Přednesli projevy a podělili se o své názory na to, proč podle nich Evropa potřebuje remigraci (pozn.: jde o deportaci všech cizinců, kteří se nepřizpůsobili evropskému způsobu života, včetně těch, kterým již bylo vydáno občanství).
Ve videu tři z aktivistů uvedli: „Setkali jsme se s 15 těžce ozbrojenými federálními policisty, kteří měli před sebou výtisky našich tváří, aby nás mohli okamžitě identifikovat jako vážné zločince.“
The Germans speak out
Released from the Police and facing a trial for breaching the stupid „Exit-ban“ @AnnieBayern @BayernMoritz and @arminiusdd make a statement for @IBDeutschland
I salute them for their brave act of civil disobedience.
You can’t stop GI-activists.
You… pic.twitter.com/f7f6K7WlBp— Martin Sellner (@Martin_Sellner) May 20, 2025
Osmi německým aktivistům – šesti mužům a dvěma ženám – byla původně zakázána účast na summitu poté, co je německá policie na několik hodin zadržela na mnichovském letišti a zabavila jejich elektronická zařízení před akcí.
Policie jim poté udělila zákaz cestování s odůvodněním, že jejich účast na remigračním summitu by mohla být považována za ohrožení pověsti Německé republiky.
Pět z těchto aktivistů se však rozhodlo zákaz ignorovat a cestovat na summit navzdory potenciálním následkům.
Účet Identitárního hnutí napsal, že aktivisté „se nenechali zastrašit“ a dále napsal:
„Existuje pouze jedna správná reakce na zákaz cestování: občanská neposlušnost.“
Po příletu na letiště zpátečním letem byli aktivisté znovu zadrženi. Tentokrát byly zabaveny i jejich telefony, které nebyly vráceny.
Kvůli porušení dvoudenního zákazu cestování a ohlašovací povinnosti, která jim nařizovala dvakrát denně se hlásit na policejní stanici, nyní čelí trestnímu řízení spolu s řízením o správním deliktu.
Pokud budou odsouzeni, mohou být odsouzeni k maximálnímu trestu odnětí svobody na jeden rok.
Původní naléhavá žádost o zrušení zákazu cestování byla správním soudem v Mnichově zamítnuta.
Mnichovské spolkové policejní ředitelství zákaz cestování odůvodnilo tím, že „pravicoví extremisté podporovali nadnárodní sdružování pravicově extremistické scény, aktivně propagovali nehumánní ideologii a poskytli jí větší dosah.“
Dále tvrdila, že existuje „značné riziko poškození pověsti Spolkové republiky Německo.“
Během konference jedna z aktivistek, „Annie,“ poskytla rozhovor poslankyni AfD Leně Kotré, která se konference také zúčastnila, ale neměla žádné problémy s policií.
„Museli vás chvíli předtím sledovat, takže museli vědět, že sem cestujete. Ale jak se vlastně cítíte, když vám jako Němci není dovoleno opustit svou vlastní zemi, ale celý svět má dovoleno vstoupit do Německa?“ ptá se Kotré.
„Považuji toto srovnání za trochu nebezpečné, toto srovnání s NDR. Ale myslím si, že v tomto případě by to těžko mohlo být vhodnější. Je to naprosto absurdní situace a lze ji jen stěží překonat, pokud jde o směšnost.
Myslím, že to byl i pro mnoho lidí moment, kdy jim došlo, jak totalitní tento stát může být. A že se nestydí, pokud jde o to, jít příkladem. To bude pravděpodobně i náš případ. Celkově je to dost směšná situace,“ odpověděla Annie.
Ausreiseverbot für Deutsche: Einige haben es trotz Auflagen zur Remigrationskonferenz in Mailand geschafft – unter anderem @AnnieBayern. Ich sprach mit ihr auf der Konferenz darüber, was sie und ihre Freunde erlebt haben – im „besten Deutschland, das es jemals gegeben hat“. https://t.co/IscY0t3HwK pic.twitter.com/fzwCgBG5mu
— Lena Kotré (@KotreLena) May 17, 2025
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
