Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Snaha o veľkú otočku v čínskej politike. Čo Peking sleduje vyslaním pánd do USA a Austrálie?

V minulom roku síce mnohé nasvedčovalo opaku, avšak teraz sú pandy ako nástroj čínskej diplomacie opäť v kurze. Jeden pár pandích diplomatov teraz mieri do USA aj do Austrálie. Z dlhodobého hľadiska možno rozlíšiť medzi dvoma základnými typmi prístupu Číny voči jej konkurentom. Prvý sa vyznačuje asertívnym vystupovaním v rámci obrany čínskych záujmov a rétorickými […]
Menej ako 1 min. min.

V minulom roku síce mnohé nasvedčovalo opaku, avšak teraz sú pandy ako nástroj čínskej diplomacie opäť v kurze. Jeden pár pandích diplomatov teraz mieri do USA aj do Austrálie.

Z dlhodobého hľadiska možno rozlíšiť medzi dvoma základnými typmi prístupu Číny voči jej konkurentom. Prvý sa vyznačuje asertívnym vystupovaním v rámci obrany čínskych záujmov a rétorickými útokmi, kedy sa Peking snaží poukázať na svoju neústupnosť. Druhý predstavuje okázalú mierumilovnosť, takzvanú pandiu diplomaciu reprezentujúcu priateľskú Čínu.

VIDEO: Po dekádach smerujú dve pandy do USA:

A práve túto stratégiu teraz využíva zahraničná politika Pekingu. Číňania totiž potrebujú vylepšiť množstvo medzinárodných vzťahov.

Neisté priateľstvo

Na ceste do zoologickej záhrady v americkom San Diegu je tak nový pár medveďov druhu panda – trojročná samica Sin Pao a štvorročný samec Jün Čchu…

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Podporte SIA NEWS!

Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie