Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Stella faraóna Chufua

Ruský bádateľ tajomstiev starovekých civilizácií A. Skljarov upozornil na stélu faraóna Chufua (Cheopsa), ktorá sa periodicky objavuje a mizne z expozície egyptských múzeí a je ukrytá v skladoch. A otázka je prečo? Všetko je The post Stella faraóna Chufua appeared first on OZ Biosféra. Ruský bádateľ tajomstiev starovekých civilizácií A. Skljarov upozornil na stélu faraóna […]
Menej ako 1 min. min.

Ruský bádateľ tajomstiev starovekých civilizácií A. Skljarov upozornil na stélu faraóna Chufua (Cheopsa), ktorá sa periodicky objavuje a mizne z expozície egyptských múzeí a je ukrytá v skladoch. A otázka je prečo? Všetko je to o texte, ktorý je vyrazený na tejto stéle.

A tento text je úplne v rozpore s myšlienkou oficiálnej vedy, že najväčšiu z veľkých pyramíd postavil faraón Chufu (Cheops). V texte sa uvádza, že Cheops vykonával opravy na Sfinge, pretože blesk udrel do veľkého platanu stojaceho vedľa sochy, načo strom spadol a poškodil Sfingu.

V texte tejto stély sa tiež spomína stavba chrámu Isis od faraóna Cheopsa, ktorý sa nachádza vedľa Veľkých pyramíd. Rozmery tohto chrámu a technológie použité na jeho stavbu sa však výrazne líšia od technológií a rozmerov samotných Veľkých pyramíd. V dôsledku toho tieto pyramídy nepostavili Cheops alebo iní faraóni, ale dávno pred nimi.

Skutočnosť, že Cheops vykonal opravné (reštaurátorské) práce na Sfinge, je v rozpore aj s oficiálnou verziou histórie, pretože samotná Sfinga bola podľa nej postavená až po vláde faraóna Cheopsa. Prítomnosť dávnych stôp po vodnej erózii z tropických dažďov na soche však naznačuje, že Sfinga na tomto mieste stála dávno pred začiatkom faraónskych dynastií v Egypte, keď bola v tejto oblasti úplne iná klíma.

Sfinga aj Veľké pyramídy v Gíze sú výsledkom starodávnej, vysoko rozvinutej civilizácie, ktorá existovala pred Veľkou potopou. Staroegyptské zdroje ho spomínajú ako „civilizáciu bohov“ a predstavitelia tejto konkrétnej civilizácie vládli starovekému Egyptu pred faraónmi.

Oficiálni historici túto interpretáciu prekladu stély neuznávajú, sami však nevedia poskytnúť žiadny zrozumiteľný preklad. A prirodzene, len čo o túto stélu a jej text začnú prejavovať záujem nezávislí výskumníci, okamžite zmizne z výstavných siení egyptských múzeí. Ale nikto nemôže donekonečna vydávať falzifikáty za oficiálnu históriu. Už teraz mnohí ľudia začínajú samostatne myslieť a porovnávať mnohé „nezrovnalosti“ tohto pseudovedeckého mýtu.

Mimochodom, je celkom možné, že samotný vek takzvanej „egyptskej civilizácie“ bol výrazne preceňovaný pri falšovaní chronológie Scaligerom a Petaviusom v 16. – 17. storočí. A nie je náhoda, že existujú mapy minulých storočí, ktoré ešte nezobrazujú súčasné púšte nielen v severnej Afrike, ale aj na iných miestach našej planéty. To znamená, že určitá globálna kataklizma, ktorá zničila civilizáciu „zlatého veku“, ktorú A. Skljarov nazval „civilizáciou bohov“, nastala podľa historických štandardov nie tak dávno.

A všetko nasvedčuje tomu, že zanikla iba pred približne 500 rokmi. Práve preto sa od 16. storočia začalo zo zostavovaním novej verzie chronológie a histórie, ktorú nám prezentujú ako „oficiálnu“.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

The post Stella faraóna Chufua appeared first on OZ Biosféra.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie

Translate »