Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

The Hunger Games: Simulační cvičení, které odhaluje jejich strategii pro válku s jídlem (video)

O občasných simulačních hrách, jejichž cílem je napodobit pandemii či kybernetický útok, jistě víte. Jedna taková simulační hra proběhla mimo jiné i pár měsíců před vyhlášením Covidové pandemie. Simulací kybernetických útoků se pak už několikrát zabývala simulační hra nazvaná „Cyber polygon,“ která probíhala pod záštitou WEF. Ovšem pandemie a kybernetické útoky nejsou jediné globální problémy, […]
Menej ako 1 min. min.

O občasných simulačních hrách, jejichž cílem je napodobit pandemii či kybernetický útok, jistě víte. Jedna taková simulační hra proběhla mimo jiné i pár měsíců před vyhlášením Covidové pandemie.

Simulací kybernetických útoků se pak už několikrát zabývala simulační hra nazvaná „Cyber polygon,“ která probíhala pod záštitou WEF.

Ovšem pandemie a kybernetické útoky nejsou jediné globální problémy, které jsou „nanečisto“ testovány v rámci simulačních her. Před lety se konala také simulační hra, která měla představit situaci, kdy se svět dostal do globální potravinové krize.

V roce 2015 se konala dvoudenní simulační hra, kterou někteří nazývali „hladové hry,“ 65 lidí hrálo simulaci potravinové krize zasazenou do let 2020 až 2030.

Vzpomínáte si na simulaci pandemie konanou v roce 2019 s názvem Event 201, která sloužila jako zkouška na reakci na „pandemii“ covidu v roce 2020?

Zdá se, že takové simulace byly použity i pro válku s potravinami. Jak zdůraznila Tracey Thurman, simulace potravinové krize, oficiálně nazývaná Food Reaction Game, odhaluje jejich strategii pro válku s jídlem.

Ve dnech 9. a 10. listopadu 2015 se Thomson Reuters a další mediální organizace připojily k organizátorům akce Cargill, CNA, Mars, World Wildlife Fund (WWF) a Center for American Progress za účelem simulace skutečného scénáře potravinové krize nazvané „Hra reakce na potravinový řetězec: Globální hra o potravinové bezpečnosti.

Simulační cvičení se konalo v ústředí WWF ve Washingtonu DC, kde se sešlo 65 mezinárodních tvůrců politik, akademiků, lidí z byznysu a myšlenkových vůdců, aby zjistili, jak bude svět reagovat na budoucí potravinovou krizi.

Během dvou dnů hráči – rozděleni do týmů pro Afriku, Brazílii, Čínu, EU, Indii, USA, mezinárodní obchod a investory a multilaterální instituce – vytvořili své politické reakce jako delegace zapojené do intenzivních jednání.

Hra byla zasazena do let 2020 až 2030 a vycházela ze scénáře globální potravinové krize způsobené populačním růstem, rychlou urbanizací, extrémními výkyvy počasí a politickými krizemi.

Každý tým měl za úkol reagovat na globální potravinovou krizi rozhodováním o produkci potravin, obchodu a politice. Hra se hrála v několika kolech, přičemž každé kolo představovalo rok od roku 2020 do roku 2030.

Cargill má samozřejmě vlastní zájem na pochopení budoucnosti potravin – kde se budou pěstovat, jak se budou pěstovat a jak s nimi lze efektivně a udržitelně obchodovat. Je to jejich věc.

„Cargill, největší agropodnik na světě, byl silným zastáncem této iniciativy i poslání WWF. Jako jeden z organizátorů Food Chain Reaction poskytl Cargill kritický hlas soukromého sektoru v dialogu,“ poznamenal World Wildlife Fund.

„Nejpoutavějším výsledkem  byla dohoda mezi USA, EU, Indií a Čínou, která zastupuje 20 největších producentů skleníkových plynů, o zavedení celosvětové uhlíkové daně a omezení emisí CO2 v roce 2030,“ poznamenal Cargill. 

Den poté, co bylo simulační cvičení dokončeno, Bloomberg uvedl:

Píše se rok 2026. Záplavy, zhoršené klimatickými změnami, zdevastovaly Bangladéš a vyhnaly miliony hladových uprchlíků k jeho hranici s Indií. Indie se obává nepokojů a nemocí a žádá ostatní národy o pomoc.

USA a Čína reagují – Čína dodávkami pomoci, USA posílením pomoci Pákistánu, který má vlastní potravinovou krizi, která zvyšuje napětí v Indii. Tato pomoc pomáhá Indii zaměřit se na Bangladéš. Krize ustupuje.

Zatímco scénář byl fiktivní, dva šoky v cenách potravin od roku 2008 vyvolaly nepokoje a podnítily revoluce po celém světě. Odborníci tvrdí, že k takovým narušením bude pravděpodobně docházet častěji, protože oteplující se klima hraje zmatek s celosvětovou produkcí potravin.

Tento strach svedl tento týden na dva dny ve Washingtonu dohromady zástupce korporátních výrobců potravin, humanitárních skupin a vlád, kde sehráli roli simulované potravinové krize. Zúčastnil se také Bloomberg News , který představoval, jak by média reagovala na krizi.

„Vzhledem ke klimatickým změnám vyžaduje to, jak se vypořádáme s hrozbami v oblasti potravinové bezpečnosti, nějaké vážné přehodnocení,“ řekla Kathleen Merriganová, bývalá náměstkyně ministra zemědělství USA, která se cvičení zúčastnila.

„Vzestupy a poklesy cen a přebytky budou jen extrémnější.“

V simulaci – někteří ji nazývali „hunger games“ – v americkém ústředí Světového fondu na ochranu přírody byl vytvořen fiktivní příběh, který má simulovat skutečná nebezpečí, která se mohou rychle objevit, protože nárůst skleníkových plynů přispívá k nestálému počasí.

V roce 2011 vyvolalo skutečné sucho v Rusku potravinové nepokoje v severní Africe, které přiživily povstání Arabského jara, jehož následky dnes doznívají v Sýrii.

Fiktivní scénář začal v roce 2020, kdy El Nino zničí úrodu v Indii a Austrálii a následující rok následuje velké sucho v Severní Americe.

Osm týmů zastupovalo USA, Evropskou unii, Brazílii, Čínu, Indii, Afriku, multilaterální organizace, jako je OSN a Světová banka, a globální podniky.

Celosvětové zásoby potravin během první poloviny simulovaného desetiletí klesaly, došlo k záplavám v okolí řeky Mississippi a k suchu v Asii. Země dovážející potraviny v Africe zažily demonstrace proti rostoucím cenám potravin, zatímco rostoucí ceny ropy přesměrovaly větší produkci na etanol, což ještě více zdůraznilo dodávky.

Krize vyvrcholila v roce 2024, kdy rekordní ceny potravin vyvolaly nepokoje v Africe, jižní Asii a na Ukrajině. Týmy USA i EU se rozhodly zrušit mandáty vyžadující používání etanolu, zatímco Brazílie zvýšila produkci všech plodin, včetně cukru používaného pro biopaliva. Čína investovala do přehrad na ochranu nedostatku vody.

‚Živý, realistický‘

EU přidala daň na maso, aby odradila od drahé živočišné výroby, a dočasně uvolnila ekologické předpisy, aby podpořila svou vlastní produkci. USA uzákonily uhlíkovou daň, Indie zdanila uhlí a podpora globální klimatické dohody byla univerzální.

Jedním z bodů simulace bylo vytvořit věrohodné scénáře, které připraví účastníky na reakci na reálné hrozby, řekla Kate Fisher, herní ředitelka  CNA Corp., výzkumné organizace, která vytváří krizové simulace pro ministerstvo obrany a další federální agentury.

„Je to plánování činností, nutí účastníky, aby se rozhodovali a reagovali jeden na druhého,“ řekla. „Snažíme se, aby to bylo realistické. Hráči to dělají jako by šlo o skutečnost.“

Tyto hladové hry se ukázaly jako nikdy nekončící.

Do roku 2027 EU zrušila svá mimořádná opatření týkající se masa a nařízení, protože řada velkých sklizní nahromadila zásoby, ačkoli potíže přetrvávaly v Čadu, Súdánu a dalších částech Afriky, které do zemědělství neinvestovaly. Země začaly úžeji spolupracovat s Organizací spojených národů na řešení klimatických uprchlíků.

Nový normál

Ale ceny a teploty na konci dekády znovu vzrostly, což ukazuje, jak abnormální se očekává, že bude nový normál v potravinářství a zemědělství.

Povodně, nepokoje v simulovaném testu reakce vlády na potravinovou krizi v roce 2026, Bloomberg, 11. listopadu 2015

V simulaci přineslo desetiletí dvě velké potravinové krize, s cenami blížící se 400 procentům dlouhodobého průměru; řada extrémních klimatických jevů; svržení vlád v Pákistánu a na Ukrajině,  hladomor a uprchlické krize v Bangladéši, Myanmaru, Čadu a Súdánu.

Když hra skončila, její organizátoři skutečně zavedli v Evropě daně z masa, omezili emise CO2 a zavedli globální uhlíkovou daň.

Časové období hry Food Chain Reaction Game se příhodně shoduje s covidovou krizí v roce 2020 a končí vyvrcholením Agendy 2030. Pokud si myslíte, že tato data nejsou významná, pak se nenechte mýlit. 

Strany stojící za touto simulací zahrnují World Wildlife Fund, Center for American Progress, Center for Naval Analyses a Cargill. Všimněte si účasti americké armády a organizací napojených na zpravodajské služby v této simulaci, stejně jako tomu bylo během covidu.

Cargill je jedním z nejmocnějších členů globálního kartelu Big Ag (velké zemědělství) a vynikl v ničení nezávislých farmářů po celém světě, aby nastolil úplnou kontrolu nad dodávkami potravin.

The Center For American Progress je  think tank spojený se Sorosem a Podestou.

World Wildlife Fund má temnou malthusiánskou historii, která se datuje k jeho eugenickým zakladatelům, jako je  princ Bernhard  z Nizozemska, spoluzakladatel skupiny Bilderberg;  transhumanista  Julian  Huxley  (bratr autora ‚Brave New World‚ Aldouse Huxleyho); a britský princ Philip, který  řekl,  že se chce reinkarnovat jako smrtící virus, aby něčím přispěl k řešení přelidnění. 

Všimněte si, že opatření, která tito spiklenci vymysleli – daně z masa a globální uhlíková daň – nemají nic společného se zvýšením dodávek potravin, aby se ukončil hladomor – stejně jako účastníci Události 201 byli posedlí vakcínami a kontrolováním dezinformací spíše než poskytováním účinné včasné léčby nemocí.

Je zřejmé, že ani jedna simulace není ve skutečnosti o řešení hladu nebo virové nákazy. Jsou navrženy tak, aby předvedly, jak vrazit agendu do krku neochotnému lidu.

Obě cvičení jsou klasickými příklady hegelovské dialektiky, strategie problém-reakce-řešení, kdy je problém vytvořen nebo použit ke stimulaci veřejné poptávky po řešení.

Řešení vždy zahrnuje předem naplánované akce nebo legislativu, která by před vznikem problému nikdy neprošla veřejným schválením.

Rahma Emanuel, náčelník štábu prezidenta Obamy kdysi prohlásil: „Nikdy nenechte vážnou krizi přijít vniveč. Tím chci říct, že je to příležitost dělat věci, o kterých si myslíte, že jste je předtím dělat nemohli.“

Cíl simulace hry Food Chain Reaction Game a globálních elit, které sdílejí tuto vizi, je jednoduchý, ale zničující: řízená demolice současné sítě zásobování potravinami a dodavatelského řetězce.

Nechtějí ukončit tovární zemědělství a nahradit ho regenerativním zemědělstvím léčícím zemi, ale plánují ho nahradit globálním, centralizovaným, plně sledovaným a přísně kontrolovaným potravinovým systémem založeným na laboratorně vytvořených a průmyslově zpracovaných „potravinách.“ 

Výběr stravy má být malý a má mít katastrofální zdravotní důsledky pro všechny kromě elit, s využitím klimatických změn jako omluvou za to všechno. 

Jak předpověděl Bertrand Russell, strava nebude ponechána na jednotlivcích, ale bude taková, jakou doporučují nejlepší biochemici.

Je těžké pochopit, že existují lidé, kteří plánují něco tak dalekosáhlého a ďábelského – je to stejně přitažené za vlasy jako síť globálních elit používajících virus uniklý z laboratoře jako záminku ke zničení ekonomik světa a násilnému podávání experimentálních injekcí miliardám lidí.

Ale je to realita. A jak naznačují mnohá prohlášení členů Římského klubu, na této agendě se pracuje už desítky let. 

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie

Translate »