
Každý záhradkár chce, aby uhorky prinášali plody na zjedenie až do najchladnejšieho počasia, ale nie každý to však dokáže.
Ak nie ste spokojní so svojou úrodou a chcete zvýšiť plodnosť, skúste do záhonov pridať toto suché hnojivo.
Tento druh výživy je dobrý, pretože zásobuje uhorkový záhon živinami pomaly a dlhodobo, čo spôsobuje bohatý a dlhodobý rast. Na prípravu hnojiva zmiešam tieto 2 suché ingrediencie.
Prvou zložkou je jemnozrnný záhradný diatomit. Uhorky ho milujú a teraz vysvetlím prečo. Diatomit, ak niekto nevie, sú zvyšky lastúrových rias, rozdrvením sa získa výživné hnojivo, takže o 100% prírodnosti tohto hnojiva nepochybujte.
Diatomit, premenený na prášok, sa pri zalievaní rýchlo vstrebáva do koreňov rastlín a nasýti uhorky kremíkom, vápnikom, horčíkom a bórom.
Hlavnou látkou v ňom je kremík, ktorý stimuluje aktívny rast nových koreňov, kvetov a plodov.
Záhradná kremelina dokonale zadržiava vlhkosť a živiny v nej rozpustené v pôde a následne ich postupne podľa potreby uvoľňuje rastlinám, čím zvyšuje odolnosť rastlín voči stresu.
Najdôležitejšie však je, že kremelina potláča rozvoj patogénnej mikroflóry v pôde, záhon vďaka tomu dlho nezožltne a vydrží až do najchladnejšieho počasia. Budete potrebovať 1-2 kg práškového diatomitu, v závislosti od veľkosti záhona.
Druhou zložkou je granulovaný hnoj, veľmi pohodlné a účinné hnojivo. Môže a mala by sa aplikovať v suchej forme po zalievaní, granule sa rozpadajú a živiny postupne nasýtia korene rastlín.
Budete potrebovať 1 kg suchých granúl. Zmiešajte ingrediencie a dôkladne posypte koreňovú zónu. Toto hnojenie je možné aplikovať 3-4 krát počas leta s intervalom 10 dní.
The post Týmto práškom posypem zeminu pod uhorkami v júli a auguste. Záhon plodí ako bláznivý až do prvých mrazov appeared first on Šikovník.
