Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Ugandský rezort zdravotníctva potvrdil deväť prípadov nákazy vírusom Ebola

Úrady v africkom štáte Uganda v utorok potvrdili deväť prípadov nákazy vírusom Ebola a oznámili, že viac ako 260 ľudí je v karanténe pre možný kontakt s infikovanými. Patogén, ktorého šíreniu sa v Ugande snažia brániť, je známy ako sudánsky variant vírusu Ebola, informovala agentúra DPA. Ugandské ministerstvo zdravotníctva oznámilo vypuknutie epidémie eboly koncom januára, […]
Menej ako 1 min. min.

Úrady v africkom štáte Uganda v utorok potvrdili deväť prípadov nákazy vírusom Ebola a oznámili, že viac ako 260 ľudí je v karanténe pre možný kontakt s infikovanými. Patogén, ktorého šíreniu sa v Ugande snažia brániť, je známy ako sudánsky variant vírusu Ebola, informovala agentúra DPA.

Ugandské ministerstvo zdravotníctva oznámilo vypuknutie epidémie eboly koncom januára, keď jej podľahol 32-ročný zdravotník, ktorý bol päť dní hospitalizovaný v nemocnici v hlavnom meste Kampala. Zatiaľ nie je známe, kde sa nakazil.

Ďalších osem nakazených je hospitalizovaných a ich stav je stabilizovaný.

image

V Ugande sa začalo testovacie očkovanie novou vakcínou proti ebole

V tejto situácii sa začiatkom februára v Ugande začalo testovanie vakcíny proti ebole. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) uviedla, že zatiaľ sa bude očkovať okolo 40 osôb, ktoré prišli do kontaktu s obeťou, ako aj ich kontakty.

Ide o vôbec prvý pokus o testovanie účinnosti vakcíny proti tomuto variantu vírusu Ebola. Podľa WHO v súčasnosti neexistuje schválená vakcína, ktorá by mohla účinne zabrániť možnej epidémii eboly spôsobenej sudánskym kmeňom.

V minulosti sa v Ugande vyskytlo niekoľko ohnísk eboly. V roku 2000 spôsobil sudánsky kmeň vírusu na severe krajiny úmrtie 224 zo 425 nakazených. Tento kmeň je jedným zo šiestich kmeňov vírusu Ebola.

Ebola sa prenáša z človeka na človeka prostredníctvom telesných tekutín, pričom hlavnými príznakmi sú horúčka, vracanie, krvácanie a hnačka. Ľudia, ktorí sú infikovaní, sa stanú nákazlivými až po objavení symptómov, čo môže trvať od dvoch do 21 dní.

Najsmrteľnejšia epidémia eboly vypukla v západnej Afrike v rokoch 2013-16, zomrelo vtedy viac ako 11 300 ľudí.

Podporte SIA NEWS!

Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie

Translate »