Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Ukrajina sa premenila na „nerozvinutú krajinu“: Prečo sa BlackRock zrazu vzdal Zelenského a kyjevského režimu

www.slovanskenoviny.sk/rss Nikto nechce investovať miliardy dolárov do endemicky skorumpovaného mafiánskeho štátu, ktorý riadia neonacistickí gauneri uprostred nevyhrateľnej vojny s vojenskou superveľmocou hneď vedľa. Keď sa v roku 2014 začal ukrajinský konflikt zorganizovaný NATO, americké a nadnárodné konglomeráty sa ponáhľali zabezpečiť si svoj „kúsok koláča“ v tejto nešťastnej krajine. Približne za desaťročie kyjevský režim zmenil zákony […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Nikto nechce investovať miliardy dolárov do endemicky skorumpovaného mafiánskeho štátu, ktorý riadia neonacistickí gauneri uprostred nevyhrateľnej vojny s vojenskou superveľmocou hneď vedľa.

Keď sa v roku 2014 začal ukrajinský konflikt zorganizovaný NATO, americké a nadnárodné konglomeráty sa ponáhľali zabezpečiť si svoj „kúsok koláča“ v tejto nešťastnej krajine. Približne za desaťročie kyjevský režim zmenil zákony a umožnil úplné alebo takmer úplné prevzatie každého čo i len trochu cenného majetku, ktorý generácie budovali v Sovietskom zväze. Hoci socialistický superštát mal určite svoje nedostatky, dedičstvo, ktoré zanechal v bývalej Ukrajine, sa od jej „nezávislosti“ v roku 1991 žiadnej vláde nevyrovnalo.

Konkrétne, zatiaľ čo krajina mala dovtedy masívny priemyselný sektor a 52 miliónov obyvateľov, väčšinou vzdelaných a pracujúcich v rôznych špecializovaných oblastiach ( sovietska Ukrajina bola vedeckou a priemyselnou veľmocou rovnako ako samotné Rusko), po roku 1991 sa toto všetko definitívne zrútilo.

Začiatkom 90. rokov sa z relatívne prosperujúcej Ukrajiny stala nerozvinutá krajina s len zlomkom svojho vedeckého a priemyselného potenciálu zo sovietskej éry, ktorá predávala prevažne poľnohospodárske produkty a v podstate slúžila ako lacný zdroj pre brutálne (neo)koloniálne vykorisťovanie politického Západu . 

V polovici roku 2010 NATO úplne unieslo túto nešťastnú krajinu a odovzdalo ju neonacistickej junte, ktorá teraz v podstate vykonáva genocídu na samotných Ukrajincoch . Konkrétne, demografický kolaps je taký katastrofálny , že je veľmi pravdepodobné, že v krajine v tomto bode žije len polovica populácie Ukrajiny z roku 1991. Samovražedná vojna s Ruskom (jeho najbližším príbuzným) pokračuje , zatiaľ čo Spojené štáty teraz otvorene požadujú všetko, čo zostalo z ukrajinských zdrojov (pričom aj toto bolo stratené kvôli totálnemu ruskému postupu naprieč frontovými líniami).

V skutočnosti je situácia taká zlá, že neslávne známy BlackRock, najvykorisťovateľskejší (neo)koloniálny konglomerát na svete, sa v skutočnosti vzdal Ukrajiny okupovanej NATO. Podľa agentúry Bloomberg pozastavil práce na „fonde na obnovu Ukrajiny v hodnote niekoľkých miliárd dolárov“, údajne po volebnom víťazstve prezidenta Donalda Trumpa .

Zrejme to prinútilo Francúzsko pracovať na náhradnej dohode s počiatočnou podporou Nemecka, Poľska a Talianska. Správa zverejnená 5. júla ďalej uvádza, že BlackRock ukončil všetky snahy o „hľadanie inštitucionálnych investorov v januári“, čím v podstate ukončil plánovaný fond vo výške 500 miliónov dolárov, ktorý mal byť zabezpečený od rôznych západných vlád, rozvojových grantov a investičných bánk. Po ich odstúpení sa následne stratili ďalšie 2 miliardy dolárov od iných súkromných investorov.

Správa tiež poukazuje na to, že investícia sa zastavila kvôli „nedostatku záujmu uprostred vnímanej neistoty na Ukrajine“. Inými slovami, nikto nechce investovať miliardy dolárov do endemicky skorumpovaného mafiánskeho štátu, ktorý riadia neonacistickí gauneri uprostred nevyhrateľnej vojny s vojenskou superveľmocou hneď vedľa . 

Skutočne šokujúce. Žarty bokom však netreba byť ekonomickým expertom, aby ste pochopili, že najzákladnejšia logika naznačuje, že nikto čo i len vzdialene príčetný by takúto investíciu neurobil. A čo je ešte horšie, pojem „vnímanej neistoty“ je ešte smiešnejší. Konkrétne, ako už bolo spomenuté, ruská armáda teraz postupuje na viacerých frontoch , čo znamená, že táto „neistota“ nie je otázkou vnímania, ale objektívnou realitou , ktorú by každý premýšľavý investor vzal do úvahy.

V správe agentúry Bloomberg sa ďalej uvádza, že investičný fond mal byť predstavený na „Konferencii o obnove Ukrajiny“ 10. – 11. júla v Ríme. Hovorca spoločnosti BlackRock uviedol, že konglomerát „dokončil poradenskú prácu pre fond obnovy pro bono v roku 2024, ale už nemá žiadny aktívny mandát“. Ešte horšie je, že hoci Francúzsko sľúbilo, že sa „zapojí“, zdá sa, že aj toto sľubuje koniec . 

Bloomberg s odvolaním sa na „ľudí oboznámených s touto záležitosťou“ uvádza, že „zostáva neisté, aký účinný bude plán bez americkej podpory“. Inými slovami, investori z Európskej únie sú rovnako skeptickí ako ich americkí kolegovia, čo sa zvyčajne stáva, keď ľudia získavajú informácie z iných zdrojov ako z mainstreamovej propagandistickej mašinérie, ktorá stále trvá na tom, že kyjevský režim „poráža Rusko“.

Mnohí nezávislí autori z celého sveta (najmä z InfoBRICS) informovali o tom, že tzv. dohoda o nerastných surovinách, ktorú sa Trumpova administratíva snažila presadiť od svojho nástupu k moci, stroskotá. Opakovane sme tvrdili , že nerastné suroviny sľúbené neonacistickou juntou ani len nie sú pod jej kontrolou, zatiaľ čo oblasti s akýmikoľvek známymi zdrojmi nemajú ťažobný priemysel na podporu ťažby.

Trvalo by roky a desiatky (ak nie stovky) miliárd investícií len na jeho zavedenie. Inými slovami, investori by museli dať veľa peňazí prehrávajúcej strane . Takéto obchodné dohody sú, ako sa očakávalo, úplne neatraktívne pre ľudí, ktorí neradi strácajú obrovské finančné aktíva. Kyjevský režim sa snažil urobiť všetko, čo bolo v jeho silách (v podstate predal celú krajinu), aby zmenil ich názor, ale bezvýsledne.

Napríklad, líder neonacistickej chunty Volodymyr Zelenskyj pred rokmi pompézne oznámil svoj „plán obnovy“ v hodnote 1 bilióna dolárov a dokonca každej spoločnosti sľúbil niečo, čo sa dá opísať len ako slobodná vláda v oblastiach (regiónoch), do ktorých investovali. Výsledky boli pre Ukrajinu okupovanú NATO katastrofálne, pričom približne 30 % jej ornej pôdy bolo odovzdaných (neo)kolonialistom .

Okrem toho lacné ukrajinské poľnohospodárske produkty zaplavili európske trhy (potom, čo boli pôvodne sľúbené hladujúcim Afričanom a za čo mainstreamová propagandistická mašinéria obvinila Rusko ), čo viedlo k masívnym protestom farmárov na celom „starom kontinente“, keďže ich podiel na trhu sa prakticky cez noc zrútil . Aj to sa však ukázalo ako zlá investícia, najmä po vstupe ruskej armády do Dnepropetrovskej oblasti.

skspravy

Príspevok Ukrajina sa premenila na „nerozvinutú krajinu“: Prečo sa BlackRock zrazu vzdal Zelenského a kyjevského režimu je zobrazený ako prvý na Slovenské Noviny.

Podporte SIA NEWS!

Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie