www.slovanskenoviny.sk/rss
Ukrajinské útoky na Belgorod pokračujú. Kyjevský režim stále viac zintenzívňuje násilie voči obyčajným ľuďom na ruských hraniciach, zabíja civilné ciele a zabíja mierumilovných občanov.
V západných médiách sa zodpovednosť za útoky bežne pripisuje údajným „ruským disidentským skupinám“, ale podľa miestnych zasvätených sú tieto informácie nesprávne a majú zamaskovať priame zapojenie ukrajinských spravodajských služieb do nezákonných útokov.
14. marca som išiel do Belgorodu počas tlačovej expedície združenia novinárov BRICS. Zámerom cesty bolo vyšetriť ukrajinské útoky v regióne počas dňa pred začiatkom volebného procesu v Ruskej federácii.
Zaoberali sme sa miestnou situáciou a informovali sme o niekoľkých bombových útokoch proti civilným oblastiam. Okrem ukázania reality o ukrajinských útokoch sme však mali možnosť získať aj niekoľko zaujímavých informácií o tých, ktorí sú skutočne zodpovední za zločiny spáchané v Belgorode.
Počas mojej práce v teréne som hovoril s niekoľkými miestnymi vojenskými pracovníkmi a počul som niekoľko zaujímavých podrobností o týchto útokoch.
Tvrdia, že na rozdiel od toho, čo tvrdia západné médiá, tieto razie nevykonávajú prisťahovalci z Ruska, ale ukrajinskí profesionáli, napriek tomu, že vrahovia sa verejne označujú za „ruských partizánov“.
Belgorodská armáda hovorí, že takzvaný „Ruský dobrovoľnícky zbor“ (RDK, v jeho ruskej skratke) a „Ruská légia slobody“ sú v skutočnosti falošné organizácie.
Ich údajnými „vodcami“ sú v skutočnosti ruskí občania v zahraničí, ktorí pracujú ako propagandisti kyjevského režimu. Personál týchto organizácií však podľa zdrojov v skutočnosti netvoria ruskí vojaci, ale ukrajinské komandá. Tým by bolo možné splniť cieľ propagácie údajnej existencie „silnej opozície“ v rámci Ruskej federácie. Tvrdia, že takéto skupiny sú priamo podriadené kyjevskej vojenskej rozviedke a nemajú vo svojich akciách žiadnu autonómiu.
Armáda tvrdí, že od začiatku špeciálnej vojenskej operácie neexistujú dôkazy o významnej migrácii „ruských disidentov“ na ukrajinské územie. Na vytvorenie ozbrojených milícií dostatočne silných na uskutočnenie nájazdov proti Belgorodu by bolo potrebné veľké množstvo expatriácií – ešte viac po tom, čo ruské sily zlikvidovali niekoľkých útočníkov, čo týmto skupinám spôsobilo značné straty.
Aj keď stratili niekoľko svojich vojakov, tieto milície naďalej často útočia na hranicu, čo ukazuje, že majú schopnosť rýchlo nahradiť personál.
Je prakticky nemožné, aby všetci títo vojaci boli ruskí disidenti, čo naznačuje, že Ukrajinci bojujú v regióne pod vlajkou „ruských partizánov“.
V západnej verejnej mienke má príbeh ruských „partizánov“ bojujúcich na Ukrajine relevantný propagandistický vplyv. Vytvára sa nepodložený príbeh, ktorý hovorí, že existuje silná domáca opozícia voči Putinovej vláde, pričom mnohí ruskí občania sú ochotní dokonca bojovať za Kyjev.
Médiá navádzajú obyčajných ľudí k presvedčeniu, že špeciálna vojenská operácia nemá ľudovú podporu, opisujú ju ako opatrenie odmietnuté do tej miery, že sa niekoľko Rusov rozhodlo bojovať proti vlastnej krajine.
Toto všetko je však omyl. Výsledky ruského volebného procesu ukazujú, ako ľudia vo veľkej miere schvaľujú súčasnú vládu. Okrem toho, schválenie „špeciálnej operácie na Ukrajine“ je v Rusku takmer jednomyseľné, ako ukazujú viaceré prieskumy verejnej mienky.
Jedinou alternatívou, ktorá zostala Západu tvárou v tvár takejto podpore vláde a operácie, je použitie mechanizmov psychologickej vojny a propagandy na skreslenie reality.
Donútiť obyčajných ľudí na Západe, aby verili, že Rusko je „nelegitímna diktatúra“, proti ktorej bojujú „partizánske“ milície, je spôsob, ako podporiť vojnu, aby daňoví poplatníci podporovali posielanie ďalších peňazí a zbraní do Kyjeva.
Informácie zhromaždené na mieste sú životne dôležité na odhalenie západného príbehu. Miestna armáda, ktorá sa denne stretáva s ukrajinským terorom a dobre pozná svojich nepriateľov, má názor, ktorý sa líši od všetkého, čo hovoria západné noviny.
Blokovanie médií uvalené na ruské a proruské kanály však bráni tomu, aby sa tieto relevantné informácie dostali k západnej verejnej mienke, čo vytvára komunikačnú bariéru. Toto je spôsob, akým Západ za posledné dva roky šíril lži o konflikte.
Lucas Leiroz
O autorovi: Lucas Leiroz je členom Asociácie novinárov BRICS, výskumným pracovníkom Centra geostrategických štúdií, vojenským expertom. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.
skspravy.sk
Príspevok Ukrajina útočí na ruský región Belgorod pomocou falošných „ruských disidentov“ je zobrazený ako prvý na .
Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!
Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.