Sadenice kvetov a kríkov umožňujú záhradníkovi ušetriť veľa výdavkov. Stačí si vziať vetvičku s púčikom a vypestovať si novú rastlinku. Aby ste mali istotu, že sa sadenica zakorení, použite jednoduché, osvedčené, prírodné riešenie – stimulátor tvorby koreňov!
Žiadne svetlo
Ak sú vaše paradajky pestované na slabo osvetlenom mieste, je pravdepodobné, že budú veľmi pomaly dozrievať a meniť farbu na červenú.
Kríky rastúce na otvorenom priestranstve, v období častých zrážok a nedostatku slnka, dozrievajú oveľa pomalšie ako tie, ktoré majú teplé, suché a slnečné podmienky. Nedostatok svetla môže oddialiť alebo dokonca zabrániť procesu dozrievania.
Nesprávne používanie hnojív
Veľké množstvo dusíka môže viesť k pomalšiemu dozrievaniu. Okrem toho budú plody nielen zelené, ale aj malé.
Nedostatok určitých živín, ako je draslík, horčík alebo dusík, môže ovplyvniť schopnosť rajčiakov dozrieť.
Teplo a chlad
Paradajky zle reagujú na nevhodné teploty. Neznášajú nadmerné teplo, ale ani extrémny chlad. Zlé poveternostné podmienky znižujú produkciu pigmentu, ktorý dáva paradajkám červenú farbu.
Aby vaše paradajky správne sčervenali, je dôležité mať správne podmienky na pestovanie vrátane dostatočného slnečného žiarenia, správnej teploty a živín. Okrem toho sa pri výbere odrody paradajok oplatí zistiť, aký je ich čas pestovania.
The post Vonku je teplo ale moje paradajky vôbec nedozrievajú. Tieto rady mi ale pomohli, zapíšte si… appeared first on Šikovník.
Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!
Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.