Search in content
Post Type Selectors
Menu

Záhoráci na Považí prehrali, šancu majú doma. Už v stredu!

Hádzanári Stupavy a Malaciek vstúpili do svojej historicky prvej série play off v extralige. Na palubovke obhajcu titulu MŠK Považská Bystrica prehrali v sobotu 6. apríla 22:30, keď po vyrovnanom prvom polčase rozhodol pre favorita úvod druhej časti. Záhoráci v sérii prehrávajú 0:1 a šancu na vyrovnanie budú mať už v stredu 10. apríla doma o 19.00 h v športovej hale Malina.             Domáci favorit od začiatku […]
Menej ako 1 min. min.

Domáci favorit od začiatku dominoval a Záhoráci prakticky počas celého stretnutia len doťahovali. Výraznejšie sa im to darilo len do konca prvého polčasu, ktorý sa skončil 13:11 pre domácich Považanov. Kvalitatívny rozdiel sa začal prejavovať naplno až v druhom dejstve. Hneď z jeho úvodu dali domáci 8 gólov a až do konca stretnutia si udržali pohodlný náskok.

Skóre zápasu síce otvoril náš Kurka, ale následne domáci strelili štyri góly a ujali sa vedenia 4:1. Pri vylúčení Briatku znížil brankár Velebný, ale domáci si aj naďalej udržiavali náskok, ktorý bol v prvom polčase najvyšší v 21. minúte – 10:6. Záverečná desaťminútovka úvodnej časti však vyznela lepšie pre našich, ktorí dokonca znížili po presnom zásahu Blaškoviča v 29. minúte na rozdiel jediného gólu. Záverečné slovo prvého polčasu mal domáci Živkovič, ktorý stanovil výsledok po 30. minútach na 13:11 pre favorita.

Tomu vyšiel ideálne vstup do druhej časti, keď strelil tri góly. Záhorákom sa nedarilo najmä v ofenzíve, kde zaznamenali množstvo technických chýb. Skóre v prospech Považskej Bystrice nenarastalo výraznejšie len vďaka výborným zákrokom brankára Záhorákov Velebného. Napriek tomu úvodných 10 minút druhej časti vyhrali domáci 8:2, čím v podstate rozhodli o výsledku prvého štvrťfinále. Hosťom sa nedala uprieť snaha, ale skúsenejší domáci si už výrazné vedenie nenechali zobrať.

MŠK Považská Bystrica – Záhoráci Stupava/Malacky 30:22 (13:11)

Zostava a góly Záhorákov: J. Rybár, Velebný 1, Maslić – Burnazović, Valachovič 3, Vasović 4/3, Ristić 1, Jánoš 1, Tóth, Žunić, Kovács 4, Konečný 3, Prevaj 1, Kurka 1, Blaškovič 3, D. Grich

Text: V. Miček/M. Binčík, foto: Záhoráci Stupava/Malacky