Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

10 najčastejších dôvodov, prečo sa ľudia rozchádzajú

10.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/David Pereiras). Nikto nevstupuje do nového vzťahu s očakávaním, že sa skončí zle, no často sa to stáva. Niekedy je to preto, že keď chodíte s niekým novým, môžete vaše rozdiely prehliadať. Niekedy sa ľudia po určitom čase zmenia alebo objavia svoje pravé ja. Láska potom nemusí v takejto […]
Menej ako 1 min. min.

10.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/David Pereiras).

Nikto nevstupuje do nového vzťahu s očakávaním, že sa skončí zle, no často sa to stáva. Niekedy je to preto, že keď chodíte s niekým novým, môžete vaše rozdiely prehliadať. Niekedy sa ľudia po určitom čase zmenia alebo objavia svoje pravé ja. Láska potom nemusí v takejto skúške obstáťAk ste sa niekedy zamýšľali nad tým, prečo sa toľko vzťahov končí rozchodom, prečítajte si tento článok, v ktorom sa dozviete 10 najčastejších dôvodov, prečo sa vzťah medzi dvoma ľuďmi skončí.

Prečo sa toľko vzťahov končí rozchodom?
Foto: shutterstock/David Pereiras

Ľudia sa jednoducho prestanú milovať

Často sa stáva, že ľudia rozbijú vzťah len preto, že už necítia lásku ako predtým. Takýto dôvod môže byť obzvlášť ťažký, pretože rozchod tu neznamená nenávisť, nikto neurobil nič zlé a nie je na to žiadny konkrétny dôvod. Jednoducho sa to tak stane. Toto je najčastejší dôvod rozpadu vzťahu, ktorý sa uvádza v štúdiách hľadajúcich príčiny rozchodu.

Financie

Peniaze sa pravidelne objavujú medzi hlavnými dôvodmi rozchodov. Často sú však príčinou hlbších problémov, ako je nedostatok dôvery alebo komunikácie. Jedným z hlavných dôvodov rozchodov súvisiacich s peniazmi je, keď jeden z partnerov kontroluje výdavky toho druhého alebo keď jeden z partnerov ich veľmi utráca. Jediný spôsob, ako sa vyhnúť rozchodu kvôli peniazom, je hovoriť o nich, dohodnúť sa na spôsobe ich míňania a byť úprimný.

Nevera

Ako sa dalo očakávať, častým dôvodom rozchodu býva aj nevera, ale prekvapivo sa zriedkavo uvádza ako najdôležitejší dôvod. Hoci je to široko diskutovaná téma, štatisticky sa vyskytuje len zriedkavo a existuje len 6 % pravdepodobnosť, že sa to stane práve vám. Pre väčšinu ľudí je však nevera neodpustiteľná a keď sa stane, vzťah sa skončí.

Pre väčšinu ľudí je nevera neodpustiteľná a keď sa stane, vzťah sa skončí.
Foto: shutterstock/fizkes

Nedostatok dôvery

Stratu dôvery nespôsobuje len nevera, ale dôvodom rozchodu môže byť akákoľvek forma klamstva alebo podvádzania. V priemere tretina opýtaných uviedla, že dôvodom ukončenia vzťahu bol nedostatok dôvery. Aj malá lož môže znemožniť druhej osobe pokračovať vo vzťahu.

Zlé návyky

Hoci ste možno od začiatku vášho vzťahu prehliadali jeho posadnutosť šúchaním sa v nose, jeho zlozvyky nakoniec vyjdú najavo! Keď sa medové týždne skončia a obaja partneri sa začnú správať slobodnejšie, potom môžu zlé návyky vyjsť najavo, čo môže druhú stranu dráždiť. Je to jeden z najčastejších dôvodov rozchodu.

Rozdiely v ašpiráciách

Rozdiely v ašpiráciách sa môžu týkať rôznych oblastí života, ale ak sa životné ciele a ambície dvoch ľudí nezhodujú, vedie to ku konfliktom, ktoré sa ťažko zmierňujú. Napríklad on nemá veľké kariérne ambície, keď ona je žena zameraná na stúpanie po kariérnom rebríčku. Samozrejme, môže to byť aj tak, že jeden z partnerov chce mať deti, zatiaľ čo druhý nie. Sú problémy, pri ktorých sa nedá dosiahnuť kompromis a ktoré vedú k rozchodu. V opačnom prípade bude jeden z ľudí tvoriacich vzťah nešťastný.

Sociálna izolácia

Do tejto kategórie dôvodov rozchodu patrí situácia, keď partneri neudržiavajú kontakt s rodinou a priateľmi toho druhého. Nemajú tiež žiadny spoločenský život mimo vzťahu.

Spokojnosť a nuda

Tento dôvod je ako vyprchanie lásky. Nastáva vtedy, keď obaja ľudia vo vzťahu považujú prítomnosť toho druhého za samozrejmosť a vzťah prestáva prinášať radosť. Ak je toto dôvodom rozchodu, je to naozaj škoda, pretože je to niečo, čo sa dá s trochou úsilia napraviť.

Najhorším prípadom nedostatku partnerstva je, keď jeden z partnerov ovláda osobnosť druhej osoby.
Foto: shutterstock/UfaBizPhoto

Žiadne partnerstvo

Častým dôvodom rozchodu je aj to, že partner rozhoduje za oboch bez konzultácie. Vzťah medzi dvoma ľuďmi by mal byť založený na partnerstve a nemala by ho „riadiť“ jedna osoba. Najhorším prípadom nedostatku partnerstva je, keď jeden z partnerov ovláda osobnosť druhej osoby. Toto by sa malo nazývať zneužívaním a nemalo by sa tolerovať v žiadnej forme.

Čo sa deje v spálni?

Problémy v intímnom živote predstavujú približne 15 % dôvodov rozchodu. Hoci podmienky pre úspešný intímny život sa líšia v závislosti od páru, kompatibilita v tejto oblasti je veľmi dôležitým faktorom dobrého vzťahu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Tri ingrediencie lásky. Vytvárajú úspešný vzťah

Raz týždenne, dvakrát denne? Koľko sexu potrebuje vzťah?

The post 10 najčastejších dôvodov, prečo sa ľudia rozchádzajú appeared first on Vášeň v tebe.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie