Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Ako sa pripravuje paradajková polievka? Tento rýchly recept na večeru by mal poznať každý – zvláštna ingrediencia sa bude hodiť

15.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Anna_Pustynnikova). Paradajková polievka je určite jednou z našich najobľúbenejších polievok. Dá sa pripraviť na nespočetné množstvo spôsobov. Milujeme rýchlu paradajkovú polievku s vývarom, je chutná so zeleninovým vývarom alebo výdatná s rebierkami, čerstvými paradajkami či passatou. Recept na paradajkovú polievku, o ktorý sa s vami dnes podelíme, je však […]
Menej ako 1 min. min.

15.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Anna_Pustynnikova).

Paradajková polievka je určite jednou z našich najobľúbenejších polievok. Dá sa pripraviť na nespočetné množstvo spôsobov. Milujeme rýchlu paradajkovú polievku s vývarom, je chutná so zeleninovým vývarom alebo výdatná s rebierkami, čerstvými paradajkami či passatou. Recept na paradajkovú polievku, o ktorý sa s vami dnes podelíme, je však lahodný a šokujúci zároveň. Je to všetko kvôli oranžovému prídavku.

Paradajková polievka je určite jednou z našich najobľúbenejších polievok.
Foto: shutterstock/Anna_Pustynnikova

Ako pripraviť paradajkovú polievku tak, aby nebola nudná a obyčajná? Recept na paradajkovú polievku sa dá upraviť mnohými spôsobmi, ale to, čo urobíme dnes, môže šokovať a zneistiť nejednu babičku. Čo je na nej také výnimočné? Nuž, bude tam vývar, bude tam passata a nejaký koncentrát, bude tam korenie a…. pomarančový džús. Áno, paradajková polievka s pomarančovou šťavou chutí dokonale a tento neočividný prídavok ju božsky okorení.

Recept na paradajkovú polievku – túto chuť neočakávate

Ingrediencie:

cca 1,5 l vývaru alebo ľahkého bujónu,

1,5 šálky paradajkovej passaty,

2 PL paradajkového pretlaku (nepovinné),

soľ, korenie, sušený cesnak, sušené oregano, trochu feferónky,

pol pohára pomarančovej šťavy, najlepšie vylisovanej,

1 väčšia cibuľa,

trochu olivového oleja

Pomarančová šťava božsky okorení paradajkovú polievku.
Foto: shutterstock/Ollinka

Ako pripraviť paradajkovú polievku?

Pripravte si hrniec a zohrejte v ňom malé množstvo olivového oleja. Potom pridajte cibuľu nakrájanú na malé kocky. Osmažte ju a pridajte passatu (namiesto passaty môžete použiť aj konzervované paradajky). Ochutíme cesnakom a oreganom. Niekoľko minút smažte.

Zalejte vývarom alebo bujónom, v prípade potreby pridajte koncentrát a podľa chuti dochuťte soľou, korením a chilli. Dusíme niekoľko minút.

Pridajte pomarančovú šťavu a varte ešte niekoľko minút. Túto paradajkovú polievku nie je potrebné bieliť, chutí výborne aj samostatne.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Pri varení vývaru som urobila veľkú chybu. Ale môjmu manželovi chutil. Teraz to robím inak a je to ešte lepšie

Oui! Táto francúzska špecialita sa príjemne rozplýva na jazyku. Je tak dobrá, že u la la

The post Ako sa pripravuje paradajková polievka? Tento rýchly recept na večeru by mal poznať každý – zvláštna ingrediencia sa bude hodiť appeared first on Vášeň v tebe.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie