Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Ako vyskladať jednoduché a zároveň efektívne outfity?

V dnešnej dobe je tvorba outfitov viac ako len výber náhodných kúskov oblečenia. Na vytvorenie skvelých outfitov však netreba dve plné skrine všemožných kúskov. Niekedy ich stačí oveľa menej, hlavne, keď zapojíte trochu kreativity. Ako si však poradiť s touto informáciou napríklad ráno, keď stojíte pred skriňou a neviete si rady? Práve vďaka tomuto článku […]
3 min.

V dnešnej dobe je tvorba outfitov viac ako len výber náhodných kúskov oblečenia. Na vytvorenie skvelých outfitov však netreba dve plné skrine všemožných kúskov. Niekedy ich stačí oveľa menej, hlavne, keď zapojíte trochu kreativity. Ako si však poradiť s touto informáciou napríklad ráno, keď stojíte pred skriňou a neviete si rady? Práve vďaka tomuto článku to už nebude taký problém.

Pozrite si trendy

V prvom rade je dôležité byť v obraze. Čo sa aktuálne nosí? Aké trendy sú top pre túto sezónu? Tento krok je dôležitý nie len kvôli tomu, aby ste mohli vytvárať inšpiratívne outfity, ale aj preto, že móda je spôsobom, ako vyjadriť svoju osobnosť. Medzi trendami zaručene nájdete inšpiráciu, ktorá vám padne do oka. Vytvorte si zložku s obrázkami a trendami, ktoré sa vám páčia a zaujmú vás. Stačí otvoriť sociálne siete, pozrieť si, čo nosia hviezdy, alebo vyhľadať konkrétne kúsky priamo v obchodoch.

Spravte si prieskum svojho šatníka

Okrem prieskumu trendov odporúčam spraviť si aj menší prieskum svojho šatníka. Každý šatník totiž obsahuje kúsky, po ktorých siahate na dennej báze, ale aj kúsky, na ktoré ste s vysokou pravdepodobnosťou zabudli. Osviežte si trochu pamäť a pozrite, čo všetko tam máte. Šatník si môžete následne roztriediť do sekcií, aby sa vám v skrini ľahšie orientovalo. Napríklad základné a kúsky si dajte na jednu stranu, vzorované na druhú. Uistíte sa tak, že váš šatník obsahuje základné kúsky ako sú džínsy, biele šaty, čierny top či kvalitná biela košeľa. Tieto kúsky sa totiž najlepšie kombinujú medzi sebou, ale aj s kreatívnejšími vzormi.

Vyberte si základ outfitu

Vyberte si jeden alebo dva základné kúsky, ktoré chcete skombinovať. Tieto kúsky by mali tvoriť základ vášho vzhľadu a mali by sa líšiť v závislosti od príležitosti a vášho osobného štýlu. Napríklad pre elegantný vzhľad môžete zvoliť sukňu a košeľu, zatiaľ čo pre ležérnejší štýl môžete voliť džínsové nohavice a tričko s potlačou. Nebojte sa siahnuť aj po odlišných farbách a štýloch. Kvalitná čierna Kožená bunda je krásnym kontrastom k elegantnej dlhej sukni. Práve takýmto kombinovaním formálnych a neformálnych kúskov viete vyťažiť zo svojho šatníka maximum.

Vrstvenie, vrstvenie, vrstvenie

Jedným z najdôležitejších aspektov tvorby outfitu je schopnosť správne vrstviť oblečenie. Vrstvenie vám umožňuje prispôsobiť sa rôznym teplotám a vytvoriť zaujímavé a dynamické outfity. Ak si neviete rady, tu je pár príkladov: skombinujte dve obyčajné bavlnené trička s rôznou dĺžkou rukávu alebo rôzne hlbokým výstrihom, dajte si rolák pod šaty, skúste si čipkované tielko pod priesvitnú košeľu, navrstvite oversize sveter na úzke šaty a mnohé ďalšie kombinácie. Experimentujte s rôznymi materiálmi, farbami a strihmi.

Ladenie a čerešnička na torte

Aby váš outfit vyzeral dokonale, nezabudnite na detaily. Hovoríme o rôznych retiazkach, náramkoch, hodinkách, a podobne. Aj tu viete uplatniť pravidlo vrstvenia. Zlaté náušnice môžu byť perfektným doplnkom k vášmu outfitu v kombinácii s nenápadnou zlatou retiazkou pre jemnejší look. Kreatívne sa pozerajte aj na topánky, kabelky, čiapky a šály, lebo aj takýmito kúskami viete osviežiť finálny outfit.

Vytváranie jednoduchých a zároveň zaujímavých outfitov nevyžaduje žiadne špeciálne schopnosti. Stačí sledovať trendy, prehodnotiť si svoj šatník a kombinovať základné kúsky s kreativitou. S týmito jednoduchými tipmi sa môžete stať majstrom vlastného šatníka a vytvárať úžasné outfity každý deň.

PR článok

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie