Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Alfa Romeo predstavuje edíciu Quadrifoglio Super Sport

Písal sa rok 1928 keď talianska automobilka Alfa Romeo prvý raz zvíťazila v pretekoch Mille Miglia. Víťazstvo zaznamenala posádka na automobile 6C 1500 Super Sport a práve z tohto názvu odvodilo marketingové oddelenie aj názov najnovšej limitovanej edície.  Špeciálna edícia si, pochopiteľne, žiada aj špeciálne logo a preto prišla Alfa Romeo s nápadom štvorlístka Quadrifoglio […]
2 min.

Písal sa rok 1928 keď talianska automobilka Alfa Romeo prvý raz zvíťazila v pretekoch Mille Miglia. Víťazstvo zaznamenala posádka na automobile 6C 1500 Super Sport a práve z tohto názvu odvodilo marketingové oddelenie aj názov najnovšej limitovanej edície. 

Špeciálna edícia si, pochopiteľne, žiada aj špeciálne logo a preto prišla Alfa Romeo s nápadom štvorlístka Quadrifoglio na čiernom podklade. Čierna farba Nero Vulcano je potom k dispozícii aj v rámci ponuky lakov karosérie, dopĺňa ju ešte červená trojvrstvová metalíza Rosso Etna a tiež klasická biela farba.

Výkon viac ako 500 koní 

Ešte sme nespomenuli, že špeciálna edícia bude k dispozícii pre modely Stelvio a Giulia. Rozdiel bude aj v počte vyrobených kusov – Stlevio 175 ks / Giulia 275 ks. S modelom Giulia sa spája ešte jedna zaujímavosť – zvoliť si budete môcť strechu z karbónu. Uhlíkové vlákno dizajnéri použili aj v rámci interiéru.

Oba modely bude poháňať 2,9-litrový šesťvalec v kombinácii s 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Motor disponuje výkonom 520 koní a budúci majitelia sa môžu tešiť na perfektné jazdné vlastnosti, ktoré by mala zaručiť prítomnosť samosvorného diferenciálu.

Hliník, titán, karbón 

V rámci karosérie bol na mnohých miestach využitý hliník a nešetrilo sa ani karbónom. Pre fajnšmekrov si v Alfa Romeo pripravili ešte jedno prekvapenie – titánový tlmič výfuku od značky Akrapovič s koncovkami z uhlíkových vlákien.

Na záver ešte spomenieme, že SUV Stelvio sa bude môcť pochváliť 21-palcovými diskami kolies a elegantná Giulia bude stáť na 19-palcových diskoch. Ceny a dostupnosť pre slovenský trh zatiaľ nie sú známe.

The post Alfa Romeo predstavuje edíciu Quadrifoglio Super Sport appeared first on Autogratis.sk.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie