Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Americký šéf diplomacie Blinken vyzval Ukrajinu, aby sa nepodobala na Rusko. Hrozbu vidí najmä v korupcii

Blinken to povedal na akademickej pôde počas utorňajšej návštevy Kyjeva.
Menej ako 1 min. min.

15.5.2024 (SITA.sk) – Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken zdôraznil, že Ukrajina potrebuje nielen poraziť Rusko na bojisku, ale aj zničiť korupciu v krajine, aby sa vyhla tomu, že by sa „stala ako Rusko“. Ako referuje web Ukrajinská pravda, Blinken to povedal na akademickej pôde počas utorňajšej návštevy Kyjeva.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Blinken vyzval ukrajinské úrady, aby pokračovali v reformách, aby boli nielen prijaté, ale aj implementované a mali hmatateľný vplyv na životy ľudí.

„Znamená to raz a navždy vykoreniť pliagu korupcie. Víťazstvo na bojisku zabráni Ukrajine stať sa súčasťou Ruska. Víťazstvo vo vojne proti korupcii zabráni tomu, aby sa Ukrajina stala ako Rusko,“ zdôraznil šéf americkej diplomacie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

„Obrana Ukrajiny proti korupcii musí byť rovnako silná ako jej vojenská obrana,“ dodal Blinken, pričom ako príklady takejto obrany uviedol nezávislé súdy, slobodné médiá, protikorupčnú infraštruktúru a slobodné a spravodlivé voľby.

Viac k témam: americký minister zahraničných vecí, Boj proti korupcii, nezávislé súdy, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Americký šéf diplomacie Blinken vyzval Ukrajinu, aby sa nepodobala na Rusko. Hrozbu vidí najmä v korupcii © SITA Všetky práva vyhradené.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie