Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Americký válečný štváč Lindsey Graham hovořil o skutečném motivu ukrajinské pomoci (video)

Pokud by měl americký senátor Lindsey Graham možnost rozhodnout jak se bude odvíjet válka na Ukrajině, dávno by se rozpoutal jaderný armageddon. Od začátku konfliktu patří k největším válečným štváčům a podporuje každou další eskalaci. Nyní se zcela na rovinu rozhovořil o tom, co skutečně stojí za neustálým zasíláním vojenské pomoci do této východoevropské země. […]
Menej ako 1 min. min.

Pokud by měl americký senátor Lindsey Graham možnost rozhodnout jak se bude odvíjet válka na Ukrajině, dávno by se rozpoutal jaderný armageddon.

Od začátku konfliktu patří k největším válečným štváčům a podporuje každou další eskalaci. Nyní se zcela na rovinu rozhovořil o tom, co skutečně stojí za neustálým zasíláním vojenské pomoci do této východoevropské země.

Republikánský neokonzervativní senátor Lindsey Graham po léta horlivě obhajoval vojenskou eskalaci a zjevně toužil po totální válce s Ruskem schopným nést jaderné zbraně.

Jeho poslední komentáře konečně odhalují skutečné záměry, které se skrývají za masivní americkou pomocí Ukrajině: nikoli vznešený cíl ukrajinské svobody, ale vypočítaný geopolitický a ekonomický gambit.

Časová osa tlaku Lindseyho Grahama na válku s Ruskem:

Leden 2023: Graham ocenil rozhodnutí Francie poskytnout Ukrajině lehká obrněná vozidla, ale prohlásil ho za nedostatečné. „Cílem pro rok 2023 je vyzbrojit Ukrajince zbraněmi potřebnými k vojenské porážce ruských okupantů. To zahrnuje těžké, moderní tanky,“ uvedl Graham a vyzval Bidenovu administrativu, aby splnila požadavek prezidenta Zelenského, aby západní tanky „porazily Rusy na Ukrajině spíše dříve než později.“
Březen 2023: Graham navrhl zahájit palbu na ruské stíhačky, které zachycují americké bezpilotní letouny, poté, co jedno takové setkání skončilo pádem MQ-9 Reaper do Černého moře: „Co by udělal Ronald Reagan? Začal by sestřelovat ruská letadla, která by ohrožovala naše aktiva,“ řekl během rozhovoru pro Fox News.
Květen 2023: Během návštěvy Ukrajiny Graham ujistil prezidenta Zelenského, že navzdory rétorice republikánské kampaně budou členové Senátu pokračovat v nekonečných dodávkách zbraní Ukrajině. „Rusové umírají. Jsou to nejlepší peníze, jaké kdy byly utraceny,“ řekl Graham v živé diskusi se Zelenským.
Červenec 2023: Krátce poté, co podpořil kontroverzní rozhodnutí Bidenova režimu poslat kazetové bomby na Ukrajinu – což je krok, který je široce odsuzován jako válečný zločin – vyjádřil Graham svou neochvějnou podporu: „Musíme Ukrajincům poskytnout nástroje, které potřebují k vyhnání ruských okupantů.“

V nedávném rozhovoru pro pořad Face the Nation Graham potvrdil to, co mnozí tušili o skutečné motivaci za silnou podporou Ukrajiny ze strany USA: není to vznešený princip svobody, ale spíše významný ekonomický zájem na obrovských nerostných zdrojích Ukrajiny, jejichž hodnota se odhaduje na 10 až 12 bilionů dolarů.

„Co Trump udělal pro to, aby zbraň zpomalila? Vytvořil systém půjček. Sedí na kritických nerostných surovinách na Ukrajině za 10 až 12 bilionů dolarů. Mohli by být nejbohatší zemí v celé Evropě. Nechci dát tyto peníze a aktiva Putinovi, aby se o ně podělil s Čínou,“ řekl Graham.

„Pokud nyní pomůžeme Ukrajině, může se stát nejlepším obchodním partnerem, o kterém jsme kdy snili, protože kritická nerostná aktiva v hodnotě 10 až 12 bilionů dolarů by mohla být použita Ukrajinou a Západem, a ne dána Putinovi a Číně.

To je velmi důležitá věc, jak Ukrajina skončí. Pomozme jim vyhrát válku, kterou si nemůžeme dovolit prohrát. Pojďme najít řešení této války. Ale sedět na zlatém dole a dát Putinovi 10 nebo 12 bilionů dolarů kritických nerostných surovin, o které se podělí s Čínou, je směšné.“

„V Evropě leží 300 miliard dolarů z ruských státních aktiv, které bychom měli zabavit a dát Ukrajině. Máme v Americe ruské peníze, které bychom měli zachytit. Měli bychom z Ruska udělat státního sponzora terorismu podle amerického práva.“

Graham dodal: „Když jsem to navrhl prezidentu Zelenskému, rozzářil se jako vánoční stromeček.“

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie