Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Apple sa vďaka sprístupneniu platobnej technológie konkurentom vyhol pokute od EÚ

Európska komisia prijala záväzky amerického technologického podniku Apple ohľadom sprístupnenia jeho technológie pre mobilné platby konkurentom. Komisia o tom vo štvrtok informovala v tlačovej správe. Firma Apple sa tak vyhla vysokej pokute za porušovanie pravidiel hospodárskej súťaže, napísala agentúra DPA. Apple by na budúci týždeň mohol dostať od Európskej únie pokutu pol miliardy eur Spoločnosť […]
Menej ako 1 min. min.

Európska komisia prijala záväzky amerického technologického podniku Apple ohľadom sprístupnenia jeho technológie pre mobilné platby konkurentom. Komisia o tom vo štvrtok informovala v tlačovej správe. Firma Apple sa tak vyhla vysokej pokute za porušovanie pravidiel hospodárskej súťaže, napísala agentúra DPA.

Apple by na budúci týždeň mohol dostať od Európskej únie pokutu pol miliardy eur

Spoločnosť Apple sa zaviazala, že konkurentom sprístupní svoju technológiu pre mobilné platby tap-and-go. K tej mala doteraz prístup iba jej platobná služba Apple Pay. “Tieto záväzky riešia obavy komisie ohľadom hospodárskej súťaže súvisiace s tým, že spoločnosť Apple odmietala poskytnúť konkurentom prístup k štandardnej technológii používanej k bezkontaktným platbám telefónmi iPhone v obchodoch,” uviedla Európska komisia.

Apple možno vybaví svoje slúchadlá kamerami. Na tvorbu selfies však slúžiť nebudú

Komisia predvlani Apple obvinila, že obmedzovaním prístupu konkurentov k technológii potrebnej na platenie telefónmi iPhone zneužíva svoju dominantnú pozíciu. Začiatkom tohto roku potom spoločnosť Apple ponúkla komisii ústupky, aby obvinenia urovnala. Tieto záväzky budú podľa Európskej komisie platiť desať rokov a ich dodržiavanie bude podliehať kontrole.

“Odteraz budú konkurenti schopní efektívne súperiť so službou Apple Pay pri mobilných platbách telefónmi iPhone v obchodoch,” uviedla podpredsedníčka Európskej komisie Margrethe Vestagerová, ktorá má na starosti hospodársku súťaž. “Spotrebitelia tak budú môcť vyberať zo širšej ponuky bezpečných a inovatívnych mobilných peňaženiek,” dodala.

Apple a Meta budú v Únii obvinené podľa pravidiel o digitálnych trhoch. Ich moc má byť obmedzená

Tento rok v marci dostala spoločnosť Apple od Európskej komisie pokutu 1,84 miliardy eur. Komisia totiž dospela k záveru, že Apple bránil službám pre streamovanie hudby informovať používateľov o možnostiach platby mimo svojho obchodu App Store. Pre Apple to bola prvá pokuta, ktorú od protimonopolného orgánu Európskej únie dostal.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie