Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Bezpečná a atraktívna Brezina pre všetkých

Kto patrí k návštevníkom lesoparku Brezina, iste tam už nejaký čas eviduje úzke cyklistické trasy. Ide o jednosmerné lesné cyklochodníky pre horskú cyklistiku. Volajú sa traily. Vybudovala ich komunita horských cyklistov združených okolo občianskeho združenia, ktoré si hovorí DIVO občasné združenie, v spolupráci s mestom Trenčín. Hlavným cieľom bolo definovať na Brezine miesta pre cyklistov, horských cyklistov a […]
Menej ako 1 min. min.

Kto patrí k návštevníkom lesoparku Brezina, iste tam už nejaký čas eviduje úzke cyklistické trasy. Ide o jednosmerné lesné cyklochodníky pre horskú cyklistiku. Volajú sa traily.

Vybudovala ich komunita horských cyklistov združených okolo občianskeho združenia, ktoré si hovorí DIVO občasné združenie, v spolupráci s mestom Trenčín.

Hlavným cieľom bolo definovať na Brezine miesta pre cyklistov, horských cyklistov a chodcov tak, aby sa navzájom neohrozovali a mohli si bezpečne vychutnať všetky možnosti, ktoré im lesopark ponúka.

Traily sú rôznej náročnosti, sú viditeľne označené a sú pravidelne udržiavané aj vďaka brigádam, ktoré organizuje DIVO

V Trenčíne sa teda postupne udomácňuje nový adrenalínový šport, tzv. trailové jazdenie. Neznamená to vytlačenie rekreačných cyklistov z Breziny. Pre nich stále zostáva možnosť využiť zelené a červené turistické cyklotrasy, ktorými sa dostanú k Trenčianskemu hradu a smerom na Rozhľadňu Dúbravka nad Soblahovom.

„Je dôležité naučiť všetkých, cyklistov aj chodcov ohľaduplnosti k sebe navzájom, ale vybudovanie cyklochodníkov je dobrá cesta,“ myslí si lesný hospodár Ivan Jančička, ktorý s členmi združenia za mesto spolupracuje.

Mesto Trenčín sa prostredníctvom Mestského hospodárstva a správy lesov zapojilo do Výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok z Programu rozvoja vidieka SR 2014 – 2022 s projektom „Bezpečný a atraktívny lesopark Brezina dostupný pre všetkých“.

Projekt uspel a získal maximálnu výšku nenávratného finančného príspevku vyše 306-tisíc eur.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie