Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Bezpečnostná rada OSN prijala prvú rezolúciu o prímerí vo vojne v Pásme Gazy, budú Izrael a Hamas súhlasiť s napredovaním plánu?

Štrnásť z 15 členov rady hlasovalo za ňu, Rusko sa zdržalo.
Menej ako 1 min. min.

11.6.2024 (SITA.sk) – Bezpečnostná rada Organizácie Spojených národov (BR OSN) schválila svoju prvú rezolúciu podporujúcu plán na prímerie vo vojne medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy. Štrnásť z 15 členov rady hlasovalo za ňu, Rusko sa zdržalo.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Rezolúcia, podporovaná Spojenými štátmi, víta návrh o prímerí oznámený americkým prezidentom Joeom Bidenom, ktorý podľa Washingtontu Izrael prijal.

Návrh urguje Hamas, aby prijal trojfázový plán. Rezolúcia vyzýva Izrael a Hamas, aby „bezodkladne a bezpodmienečne plne implementovali jeho podmienky”.

Či Izrael a Hamas budú súhlasiť s napredovaním plánu, zostáva otázne. Veľká podpora rezolúcie v Bezpečnostnej rade, najmocnejšom orgáne OSN, vytvára ďalší tlak na obe strany, aby návrh schválili.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Prímerie, rezolúcia
Zdroj: SITA.sk – Bezpečnostná rada OSN prijala prvú rezolúciu o prímerí vo vojne v Pásme Gazy, budú Izrael a Hamas súhlasiť s napredovaním plánu? © SITA Všetky práva vyhradené.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie