Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Bezpečnostný analytik Zábojník: Ochrankári mali chrániť Roberta Fica vlastným telom!

www.slovanskenoviny.sk/rss Včerajší deň sa zapísal čiernymi písmami, ako najtemnejší deň v histórii samostatného Slovenska. Predseda vlády Robert Fico sa stal obeťou atentátu, kedy počas výjazdového rokovania vlády v Handlovej bol 71-ročným mužom trikrát postrelený. Celý incident sa stal vtedy, keď sa po samotnom vládnom rokovaní, prišiel rozlúčiť s občanmi. Síce v obkolesení ochrankárov, avšak v tejto […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Včerajší deň sa zapísal čiernymi písmami, ako najtemnejší deň v histórii samostatného Slovenska.

Predseda vlády Robert Fico sa stal obeťou atentátu, kedy počas výjazdového rokovania vlády v Handlovej bol 71-ročným mužom trikrát postrelený. Celý incident sa stal vtedy, keď sa po samotnom vládnom rokovaní, prišiel rozlúčiť s občanmi. Síce v obkolesení ochrankárov, avšak v tejto situácie bezzubých? Dalo sa tejto tragédii zabrániť?

Čo hovorí analytik?

Známy bezpečnostný analytik Juraj Zábojník celý incident zhodnotil. Myslí si, že ochrankári mali vlastným telom chrániť Roberta Fica, Uviedol to pre Nový čas.

Robo, poď sem!“ Po týchto slovách padlo niekoľko výstrelov. Podľa bezpečnostného analytika Juraja Zábojníka išlo o bezprecedentný útok. „Každý útok má iný scenár. Formácia ochranky po tomto útoku v Handlovej bola nezvyklá. Ak totiž niekto vypáli jednu ranu, to sa jej ešte nemusí podariť zachytiť. Ochranka však slúži ako sparťanský živý štít, ktorý má zachytiť ďalšiu hrozbu. Tu však padlo viacero výstrelov a niektoré aj zasiahli cieľ. Jej postup zhodnotí komisia. Bude sa preverovať, či spravili správny živý štít. Videl som tiež, že tam nemali lekára,“ zhodnotil bezpečnostný expert, ktorý upozornil aj na spoluprácu jednotlivých členov.

Analytik dopĺňa: „Súčinnosť nebola taká, aká by mala byť. Faktom je, že bezpečnosť na takýchto akciách, a nielen tam, bola dlhodobo podceňovaná, na čo som už upozorňoval. Zároveň musí byť v takejto situácii aj symbióza ochranky a chránenej osoby,“ doplnil Zábojník. Vysvetlil, prečo boli na akcii osadené hliníkové bariéry. „Priebežne sa vyhodnocuje, koľko ľudí sa zhromažďuje, potom sa rozhoduje, či ich osadiť. Ide o to, aby sa neprevalil dav, ktorý by teoreticky mohol zraniť aj chránenú osobu.“ 

ereport.sk

Príspevok Bezpečnostný analytik Zábojník: Ochrankári mali chrániť Roberta Fica vlastným telom! je zobrazený ako prvý na .

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie