Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Biden je odhodlaný zotrvať v úrade ďalšie štyri roky, ohlásil Biely dom

Americký prezident Joe Biden je odhodlaný zotrvať vo funkcii aj celé druhé štvorročné funkčné obdobie, ak bude v novembri opätovne zvolený, uviedol v utorok Biely dom. Informujú o tom agentúra AFP a stanica BBC. Hovorkyňa Bieleho domu Karine Jean-Pierreová týmito slovami odpovedala na otázku novinárov, či Biden prisľúbil, že odslúži aj ďalšie štyri roky, ak v nadchádzajúcich […]
Menej ako 1 min. min.

Americký prezident Joe Biden je odhodlaný zotrvať vo funkcii aj celé druhé štvorročné funkčné obdobie, ak bude v novembri opätovne zvolený, uviedol v utorok Biely dom. Informujú o tom agentúra AFP a stanica BBC.

Hovorkyňa Bieleho domu Karine Jean-Pierreová týmito slovami odpovedala na otázku novinárov, či Biden prisľúbil, že odslúži aj ďalšie štyri roky, ak v nadchádzajúcich voľbách porazí svojho republikánskeho rivala Donalda Trumpa.

Pierreová dodala, že podľa nej demokrati “absolútne” zjednotene stoja za Bidenom po tom, čo už medzi sebou kriticky zanalyzovali, či by nemal kampaň ukončiť a z boja sa stiahnuť. Demokrati chcú už podľa jej slov teraz “obrátiť list” a aj samotný Biden sa chce pohnúť vred a stranu spájať.

Krajiny NATO pošlú Ukrajine desiatky systémov protivzdušnej obrany, oznámil Biden

Od predvolebnej debaty s exprezidentom Trumpom sa stupňujú obavy z Bidenovho veku a zdravotnej spôsobilosti. Po jeho nepresvedčivom výkone sa znásobili obavy, že osemdesiatjedenročný Biden môže trpieť neznámou chorobou, čo Biely dom v pondelok poprel.

Prezident USA už viackrát od debaty uistil, že v kampani zotrvá, a to aj napriek výzvam niektorých demokratických kongresmanov, aby sa z boja o Biely dom stiahol v prospech iného nominanta.

Podľa hovorkyne je Biden pripravený pokračovať v kampani a ukázať, že ho čaká ešte veľa potrebnej práce. “Je väčšmi odhodlaný pokračovať v práci než kedykoľvek predtým,” povedala Jean-Pierreová.

Američania by sa podľa nej nemali pozerať len na 90-minútovú debatu, ale aj na to, čo prezident vo svojej funkcii urobil. Podľa jej slov pritom už dokázal viac, ako ktorýkoľvek súčasný prezident či vláda.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie