Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

“Boj s časom nevyhrá.” Herec Clooney vyzval Bidena na odstúpenie z kampane

Americký herec George Clooney, ktorý je dlhoročným podporovateľom a významným darcom Demokratickej strany, vyzval prezidenta Joea Bidena na odstúpenie z kampane. Napísal to v komentári pre list The New York Times. Clooney uviedol, že má Bidena rád, ale demokrati s ním podľa neho prehrajú nielen prezidentské voľby, ale prídu aj o Senát a nezískajú kontrolu nad […]
Menej ako 1 min. min.

Americký herec George Clooney, ktorý je dlhoročným podporovateľom a významným darcom Demokratickej strany, vyzval prezidenta Joea Bidena na odstúpenie z kampane. Napísal to v komentári pre list The New York Times.

Clooney uviedol, že má Bidena rád, ale demokrati s ním podľa neho prehrajú nielen prezidentské voľby, ale prídu aj o Senát a nezískajú kontrolu nad Snemovňou reprezentantov.

“Myslia si to všetci”

“Nie je to len môj názor, je to názor všetkých senátorov, členov Kongresu a guvernérov, s ktorými som súkromne hovoril. Všetkých do jedného, bez ohľadu na to, čo hovoria verejne, “napísal Clooney. Hollywoodska hviezda v minulosti usporiadala pre demokratov niekoľko fundraisingových akcií, vrátane podujatia pre Bidena, ktoré sa konalo minulý mesiac.

Na galavečere, ktorého sa zúčastnili filmové i hudobné celebrity, darcovia či bývalý prezident Barack Obama, sa vybralo 28 miliónov dolárov, čo je pre stranu rekord.

Bidena vodí jeho tím za ručičku, v médiách už kvôli tomu padajú hlavy

“Milujem Joea Bidena… Považujem ho za svojho priateľa a verím v neho. Verím v jeho charakter. Verím v jeho morálku. Za posledné štyri roky vyhral veľa bitiek, ktorým čelil. Ale jediná bitka, ktorú nemôže vyhrať, je boj s časom,” napísal Clooney.

Vzápätí dodal, že Biden, ktorého pred tromi týždňami osobne videl, vystupoval rovnako ako v predvolebnom televíznom dueli s republikánom Donaldom Trumpom. Biden odvtedy kvôli svojmu slabému výkonu čelí viacerým výzvam na odstúpenie z kampane, ale odmieta to urobiť.

Nový kandidát

Clooney v komentári uviedol, že demokrati by mali vybrať nového kandidáta na svojom zjazde budúci mesiac. Dodal, že tento proces síce bude “chaotický”, ale “prebudí” voličov a “oživí” stranu.

“Joe Biden je hrdina; zachránil demokraciu v roku 2020. Potrebujeme, aby to urobil znovu v roku 2024, “uzavrel Clooney svoju výzvu na jeho odstúpenie z kampane.

Biden sa musí rýchlo rozhodnúť, či zostane v boji o Biely dom v roku 2024, uviedla dnes bývalá predsedníčka Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová, ktorá je dlhoročnou Bidenovou spojenkyňou.

Zároveň však odmietla definitívne povedať, či by si želala, aby kandidoval. Vyjadrenie Pelosiovej podľa agentúry Reuters však naznačilo, že by mohol čeliť novej vlne pochybností zo strany demokratov.

Už takmer dva týždne sa 81-ročný Biden snaží zastaviť odklon demokratických zákonodarcov, darcov a ďalších spojencov, ktorí sa obávajú, že by mohol 5. novembra prehrať voľby s 78-ročným republikánom Trumpom. Prezident opakovane vyhlásil, že bude demokratickým kandidátom a že verí, že Trumpa dokáže poraziť.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie